آخرین اخبار
توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

با محو شدن تاثیر قیمت بنزین و کاهش تنش های منطقه ای افزایش قیمت مسکن متوقف شده و همین امر باعث کسادی بازار مسکن شده است.

خانه های خالی مشمول مالیات خواهند شد!

خانه های خالی مشمول مالیات خواهند شد!

یکی از مشکلات کلانشهرها، تعداد زیاد خانه های خالی موجود در آن هاست. به گفته محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی، طرح دریافت مالیات از این خانه ها تایید شده و به زودی با کمک سازمان امور مالیاتی، عملی خواهد شد. 

حداقل بودجه برای خرید خانه در تهران چقدر است؟

حداقل بودجه برای خرید خانه در تهران چقدر است؟

در حال حاضر، ارزان ترین قیمت خانه در تهران، به بخش شرقی آن مربوط می شود. آپارتمان های کوچک با متراژ حدود ۳۰ متر در محدوده خواجه نظام، کمترین قیمت را در تهران به خود اختصاص داده اند.

سن بنای واحدهای مشمول وام مسکن افزایش یافت!

سن بنای واحدهای مشمول وام مسکن افزایش یافت!

به گزارش روابط عمومی بانک مسکن، سن بنای واحدهایی که تسهیلات مسکن به آن ها تعلق می گیرد، از ۲۵ سال به ۳۰ سال افزایش پیدا کرد. این امر موجب شده تا تسهیلات پرداخت شده خرید مسکن در ماه گذشته افزایش پیدا کند.

آیا حباب قیمت مسکن ترکیده است؟

آیا حباب قیمت مسکن ترکیده است؟

طبق گفته های حسام عقبائی، نائب رئیس اتحادیه املاک، قیمت مسکن در اکثر نقاط تهران به پایین ترین حد خود رسیده و این نشان دهنده این است که حباب قیمت مسکن ترکیده و قیمت ها به کف رسیده است.

اجاره بهای نجومی آپارتمان های لوکس در تهران!

اجاره بهای نجومی آپارتمان های لوکس در تهران!

با توجه به بالا بودن باور نکردنی برخی اجاره ها، متقاضی این خانه ها آن قدر زیاد است که در مدت زمان کوتاهی معامله می شوند. برای مثال، یک ویلا در شهرک غرب با ۲۰ میلیارد تومان ودیعه و ۵۰ میلیون تومان اجاره ماهیانه، در عرض یک هفته معامله شد.

تایید طرح افزایش تسهیلات مسکن

تایید طرح افزایش تسهیلات مسکن

با توجه به ناکارآمد بودن وام مسکن، یکی از طرح های کارشناسان بازار مسکن، افزایش سقف تسهیلات وام مسکن بود که قدرت خرید مردم به این وسیله افزایش پیدا کند. ابوالقاسم رحیمی انارکی، مدیر عامل بانک مسکن، از تایید این طرح در شورای پول و اعتبار خبر داد.

قیمت مسکن تا سال 99 افزایش پیدا نمی کند

قیمت مسکن تا سال ۹۹ افزایش پیدا نمی کند

با وجود کاهش ۳۰ درصدی قیمت مسکن، هیچ تغییری در وضعیت رکود بازار مشاهده نمی شود و تعداد معاملات مسکن همچنان افزایش پیدا نکرده است. طبق نظر حسام عقبایی، نائب رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور، این روند همچنان ادامه خواهد یافت

دلیل انصراف فروشندگان از فروش واحدهای مسکونی

تاریخ : 1398/01/21
بازدیدها : 96
دلیل انصراف فروشندگان از فروش واحدهای مسکونی

دلیل انصراف فروشندگان از فروش واحدهای مسکونی

در روزهای نخستین سال جدید، مالکان و فروشندگان به دلیل جو روانی ناشی از افزایش مجدد قیمت ها در بازارهای موازی از فروش و معامله ملک خود صرف نظر نمودند. برخی از سایت های خرید و فروش مسکن نیز هم چنان به جولانگاه سوداگران و دلالان تبدیل شده که نرخ های غیر واقعی و سرسام آوری را به صورت صوری و تنها با هدف افزایش تعرفه خرید آپارتمان، قرار می دهند. صاحبان ملک هم در روزهای اخیر تحت تاثیر برخی از این قیمت گذاری ها قرار گرفته و قدرت تصمیم گیری خود را برای تخفیف و فروش به قیمت منصفانه از دست داده اند.
به گزارش سرویس خبری متراژ، بر اساس گزارش های رسمی منتشر شده پس از رشد سرسام آور قیمت هر متر مربع آپارتمان، قدرت خرید مردم با کاهش چشم گیری همراه شده و میزان معاملات در کلان شهرها با رکود و افت قابل ملاحظه ای گزارش شده است. مشاورین املاک نیز ضمن ابراز گلایه از وضعیت موجود و عدم حضور مشتری معتقدند، در صورت افزایش مجدد نرخ ها در این بخش نیز فضای رکود بیشتر خواهد شد و این موضوع به ضرر فعالان بازار ملک و املاک می باشد.
میزان عرضه مسکن نیز همزمان با رشد تعرفه مصالح ساختمانی کاهش یافت و انبوه سازان به دلیل غیر قابل پیش بینی بودن قیمت ها، تمایلی به شروع و ساخت واحدهای مسکونی جدید نشان نمی دهند. هرچند که وزیر راه وعده داد تا کارت اعتباری مصالح برای خرید به صرفه و با شرایط ویژه مصالح برای حمایت از انبوه سازان توزیع خواهد شد، اما هنوز این طرح اجرایی نشده است.
رییس اتحادیه مشاورین املاک در خصوص پیش بینی قیمت مسکن در سال 98 گفت : با توجه به بررسی بازه های رکود و رونق بازار مسکن، بسیاری از افراد تصور می کنند که نرخ املاک بار دیگر در سال جدید افزایش می یابد اما این بازار ظرفیت رشد مجدد قیمت ها را ندارد و به نظر من بازار مسکن در سال 98 با گرانی مجدد روبه رو نخواهد شد.
منبع: ایسنا
 

برچسب ها

دیدگاه شما

captcha