آخرین اخبار
توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

با محو شدن تاثیر قیمت بنزین و کاهش تنش های منطقه ای افزایش قیمت مسکن متوقف شده و همین امر باعث کسادی بازار مسکن شده است.

خانه های خالی مشمول مالیات خواهند شد!

خانه های خالی مشمول مالیات خواهند شد!

یکی از مشکلات کلانشهرها، تعداد زیاد خانه های خالی موجود در آن هاست. به گفته محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی، طرح دریافت مالیات از این خانه ها تایید شده و به زودی با کمک سازمان امور مالیاتی، عملی خواهد شد. 

حداقل بودجه برای خرید خانه در تهران چقدر است؟

حداقل بودجه برای خرید خانه در تهران چقدر است؟

در حال حاضر، ارزان ترین قیمت خانه در تهران، به بخش شرقی آن مربوط می شود. آپارتمان های کوچک با متراژ حدود ۳۰ متر در محدوده خواجه نظام، کمترین قیمت را در تهران به خود اختصاص داده اند.

سن بنای واحدهای مشمول وام مسکن افزایش یافت!

سن بنای واحدهای مشمول وام مسکن افزایش یافت!

به گزارش روابط عمومی بانک مسکن، سن بنای واحدهایی که تسهیلات مسکن به آن ها تعلق می گیرد، از ۲۵ سال به ۳۰ سال افزایش پیدا کرد. این امر موجب شده تا تسهیلات پرداخت شده خرید مسکن در ماه گذشته افزایش پیدا کند.

آیا حباب قیمت مسکن ترکیده است؟

آیا حباب قیمت مسکن ترکیده است؟

طبق گفته های حسام عقبائی، نائب رئیس اتحادیه املاک، قیمت مسکن در اکثر نقاط تهران به پایین ترین حد خود رسیده و این نشان دهنده این است که حباب قیمت مسکن ترکیده و قیمت ها به کف رسیده است.

اجاره بهای نجومی آپارتمان های لوکس در تهران!

اجاره بهای نجومی آپارتمان های لوکس در تهران!

با توجه به بالا بودن باور نکردنی برخی اجاره ها، متقاضی این خانه ها آن قدر زیاد است که در مدت زمان کوتاهی معامله می شوند. برای مثال، یک ویلا در شهرک غرب با ۲۰ میلیارد تومان ودیعه و ۵۰ میلیون تومان اجاره ماهیانه، در عرض یک هفته معامله شد.

تایید طرح افزایش تسهیلات مسکن

تایید طرح افزایش تسهیلات مسکن

با توجه به ناکارآمد بودن وام مسکن، یکی از طرح های کارشناسان بازار مسکن، افزایش سقف تسهیلات وام مسکن بود که قدرت خرید مردم به این وسیله افزایش پیدا کند. ابوالقاسم رحیمی انارکی، مدیر عامل بانک مسکن، از تایید این طرح در شورای پول و اعتبار خبر داد.

قیمت مسکن تا سال 99 افزایش پیدا نمی کند

قیمت مسکن تا سال ۹۹ افزایش پیدا نمی کند

با وجود کاهش ۳۰ درصدی قیمت مسکن، هیچ تغییری در وضعیت رکود بازار مشاهده نمی شود و تعداد معاملات مسکن همچنان افزایش پیدا نکرده است. طبق نظر حسام عقبایی، نائب رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور، این روند همچنان ادامه خواهد یافت

راهکارهای بانک مسکن برای کنترل قیمت مسکن

تاریخ : 1397/02/18
بازدیدها : 79
راهکارهای بانک مسکن برای کنترل قیمت مسکن

راهکارهای بانک مسکن برای کنترل قیمت مسکن

با نزدیک شدن به فصل تابستان و افزایش تورم اقتصادی بازار مسکن نیز وضعیت پر نوسانی را تجربه می کند. برخی از کارشناسان بازار ملک و املاک عقیده دارند افزایش تسهیلات مسکن و کنترل قیمت توسط دولت می تواند عامل ثبات و آرامش بازار مسکن در روزهای منتهی به تابستان شود.
بانک مسکن که ارائه دهنده تسهیلات مسکن با عنوان وام مسکن برای خانه اولی ها و تسهیلات جعاله بدون سپرده است با هدف کنترل قیمت ملک و املاک قصد کاهش سود تسهیلات مسکن را دارد.
مدیرعامل بانک مسکن در گفتگو با خبرگزاری تسنیم در خصوص زمان بندی برای افزایش سقف وام مسکن گفت: در حال برنامه ریزی و ارزیابی منابع بانکی برای تسهیل خرید خانه و تسهیلات مسکن هستیم.
ابوالقاسم رحیمی انارکی در خصوص در نظر گرفتن قدرت بازپرداخت وام گیرندگان و تعداد اقساط وام مسکن اضافه کرد که، رقم افزایش وام باید متناسب با استطاعت گیرندگان تسهیلات باشد و باید به این موضوع توجه جدی کرد.
افزایش اعتبار برای تسهیلات صندوق پس انداز یکم نیز نیازمند، تعریف ردیف بودجه و پیش بینی نحوه بازپرداخت وام با توجه به درآمد اقشار مختلف مردم است.
مدیرعامل بانک مسکن با اشاره به بازار عرضه و تقاضا ملک و املاک خاطر نشان کرد که برای ارزیابی و ساماندهی به تسهیلات خانه دار شدن برای آحاد مردم باید به معیارهای خرید خانه نیز توجه شود.
در بازار کنونی بیشترین خرید و فروش خانه مربوط به واحدهایی با متراژ کمتر از 80 متر می باشند که راه های اعلام قیمت نقل و انتقال این خانه ها کمتر از 400 میلیون تومان می باشد.
به همین دلیل سیاست اعتباری بانک مسکن امسال روی واحدهای کم متراژ (زیر 100 متر) تمرکز دارد و بسته های حمایتی این بانک در همین راستا در اختیار متقاضیان وام مسکن قرار خواهد گرفت.

منبع: تسنیم

 

برچسب ها

دیدگاه شما

captcha