آخرین اخبار
توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

با محو شدن تاثیر قیمت بنزین و کاهش تنش های منطقه ای افزایش قیمت مسکن متوقف شده و همین امر باعث کسادی بازار مسکن شده است.

خانه های خالی مشمول مالیات خواهند شد!

خانه های خالی مشمول مالیات خواهند شد!

یکی از مشکلات کلانشهرها، تعداد زیاد خانه های خالی موجود در آن هاست. به گفته محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی، طرح دریافت مالیات از این خانه ها تایید شده و به زودی با کمک سازمان امور مالیاتی، عملی خواهد شد. 

حداقل بودجه برای خرید خانه در تهران چقدر است؟

حداقل بودجه برای خرید خانه در تهران چقدر است؟

در حال حاضر، ارزان ترین قیمت خانه در تهران، به بخش شرقی آن مربوط می شود. آپارتمان های کوچک با متراژ حدود ۳۰ متر در محدوده خواجه نظام، کمترین قیمت را در تهران به خود اختصاص داده اند.

سن بنای واحدهای مشمول وام مسکن افزایش یافت!

سن بنای واحدهای مشمول وام مسکن افزایش یافت!

به گزارش روابط عمومی بانک مسکن، سن بنای واحدهایی که تسهیلات مسکن به آن ها تعلق می گیرد، از ۲۵ سال به ۳۰ سال افزایش پیدا کرد. این امر موجب شده تا تسهیلات پرداخت شده خرید مسکن در ماه گذشته افزایش پیدا کند.

آیا حباب قیمت مسکن ترکیده است؟

آیا حباب قیمت مسکن ترکیده است؟

طبق گفته های حسام عقبائی، نائب رئیس اتحادیه املاک، قیمت مسکن در اکثر نقاط تهران به پایین ترین حد خود رسیده و این نشان دهنده این است که حباب قیمت مسکن ترکیده و قیمت ها به کف رسیده است.

اجاره بهای نجومی آپارتمان های لوکس در تهران!

اجاره بهای نجومی آپارتمان های لوکس در تهران!

با توجه به بالا بودن باور نکردنی برخی اجاره ها، متقاضی این خانه ها آن قدر زیاد است که در مدت زمان کوتاهی معامله می شوند. برای مثال، یک ویلا در شهرک غرب با ۲۰ میلیارد تومان ودیعه و ۵۰ میلیون تومان اجاره ماهیانه، در عرض یک هفته معامله شد.

تایید طرح افزایش تسهیلات مسکن

تایید طرح افزایش تسهیلات مسکن

با توجه به ناکارآمد بودن وام مسکن، یکی از طرح های کارشناسان بازار مسکن، افزایش سقف تسهیلات وام مسکن بود که قدرت خرید مردم به این وسیله افزایش پیدا کند. ابوالقاسم رحیمی انارکی، مدیر عامل بانک مسکن، از تایید این طرح در شورای پول و اعتبار خبر داد.

قیمت مسکن تا سال 99 افزایش پیدا نمی کند

قیمت مسکن تا سال ۹۹ افزایش پیدا نمی کند

با وجود کاهش ۳۰ درصدی قیمت مسکن، هیچ تغییری در وضعیت رکود بازار مشاهده نمی شود و تعداد معاملات مسکن همچنان افزایش پیدا نکرده است. طبق نظر حسام عقبایی، نائب رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور، این روند همچنان ادامه خواهد یافت

راهکاری مناسب برای رونق بخش مسکن

تاریخ : 1398/02/14
بازدیدها : 80
راهکاری مناسب برای رونق بخش مسکن

راهکاری مناسب برای رونق بخش مسکن

یکی از مهمترین مسائل و دغدغه های روز مردم در شرایط اقتصادی کنونی تامین مسکن می باشد. در یک سال گذشته همزمان با افزایش نرخ دلار و سکه، قیمت خرید هر متر مربع مسکن نیز با رشد بیش از 70 درصدی در کلان شهرها همراه شد و میزان معاملات در شش ماه پایانی سال 97 با کاهش روبه رو شد. سرمایه گذاری در بخش ساخت و ساز نیز به دلیل جهش تعرفه مصالح ساختمانی افت کرد و انبوه سازان به دلیل التهاب قیمتی و غیر قابل پیش بینی بودن بازار املاک تمایلی به احداث واحدهای مسکونی جدید نشان ندادند. کمبود تولید و عرضه مسکن سبب محدود بودن فایل های در دسترس برای خریداران و مستاجران شد و فرصت مناسبی را برای قیمت گذاری دلخواه سوداگران محیا ساخت. این گروه با هدف کسب سود بیشتر نرخ های غیر منطقی و سرسام آوری را برای خرید خانه به متقاضیان پیشنهاد دادند. اما به دلیل کاهش قدرت مالی مردم، حجم معاملات کاهش و بازار مسکن به سمت رکود هدایت شد.
به گزارش سرویس خبری متراژ، معاون وزیر راه در خصوص برنامه های این وزارتخانه برای رونق بخشی و بهبود شرایط خرید خانه توسط متقاضیان، گفت: در سال جدید مهمترین برنامه ما رونق تولید مسکن و حمایت از انبوه سازان است. برای کاهش قیمت مسکن باید وضعیت عرضه و تقاضا تعدیل شود و قیمت تمام شده مسکن کاهش یابد.
حسینی وام مشارکت ساخت و فروش اقساطی را روشی مناسب برای رونق بخش مسکن عنوان کرد و افزود: در صورتی که وام مشارکت ساخت و فروش اقساطی قدرت پیدا کند، طرف عرضه و تقاضا را می توان به صورت همزمان تحریک کرد که این راهکار می تواند قدرت خرید را کنترل کند. در این طرح سازنده قیمت زمین را نمی دهد و فقط در ساخت مشارکت می کند. در این روش هم وزارتخانه و هم سازنده سهم خود را می گیرند و در عین حال، محصول به دست مصرف کننده ای می رسد که نیاز به مسکن دارد.
منبع: تی نیوز
 

برچسب ها

دیدگاه شما

captcha