آخرین اخبار
توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

با محو شدن تاثیر قیمت بنزین و کاهش تنش های منطقه ای افزایش قیمت مسکن متوقف شده و همین امر باعث کسادی بازار مسکن شده است.

خانه های خالی مشمول مالیات خواهند شد!

خانه های خالی مشمول مالیات خواهند شد!

یکی از مشکلات کلانشهرها، تعداد زیاد خانه های خالی موجود در آن هاست. به گفته محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی، طرح دریافت مالیات از این خانه ها تایید شده و به زودی با کمک سازمان امور مالیاتی، عملی خواهد شد. 

حداقل بودجه برای خرید خانه در تهران چقدر است؟

حداقل بودجه برای خرید خانه در تهران چقدر است؟

در حال حاضر، ارزان ترین قیمت خانه در تهران، به بخش شرقی آن مربوط می شود. آپارتمان های کوچک با متراژ حدود ۳۰ متر در محدوده خواجه نظام، کمترین قیمت را در تهران به خود اختصاص داده اند.

سن بنای واحدهای مشمول وام مسکن افزایش یافت!

سن بنای واحدهای مشمول وام مسکن افزایش یافت!

به گزارش روابط عمومی بانک مسکن، سن بنای واحدهایی که تسهیلات مسکن به آن ها تعلق می گیرد، از ۲۵ سال به ۳۰ سال افزایش پیدا کرد. این امر موجب شده تا تسهیلات پرداخت شده خرید مسکن در ماه گذشته افزایش پیدا کند.

آیا حباب قیمت مسکن ترکیده است؟

آیا حباب قیمت مسکن ترکیده است؟

طبق گفته های حسام عقبائی، نائب رئیس اتحادیه املاک، قیمت مسکن در اکثر نقاط تهران به پایین ترین حد خود رسیده و این نشان دهنده این است که حباب قیمت مسکن ترکیده و قیمت ها به کف رسیده است.

اجاره بهای نجومی آپارتمان های لوکس در تهران!

اجاره بهای نجومی آپارتمان های لوکس در تهران!

با توجه به بالا بودن باور نکردنی برخی اجاره ها، متقاضی این خانه ها آن قدر زیاد است که در مدت زمان کوتاهی معامله می شوند. برای مثال، یک ویلا در شهرک غرب با ۲۰ میلیارد تومان ودیعه و ۵۰ میلیون تومان اجاره ماهیانه، در عرض یک هفته معامله شد.

تایید طرح افزایش تسهیلات مسکن

تایید طرح افزایش تسهیلات مسکن

با توجه به ناکارآمد بودن وام مسکن، یکی از طرح های کارشناسان بازار مسکن، افزایش سقف تسهیلات وام مسکن بود که قدرت خرید مردم به این وسیله افزایش پیدا کند. ابوالقاسم رحیمی انارکی، مدیر عامل بانک مسکن، از تایید این طرح در شورای پول و اعتبار خبر داد.

قیمت مسکن تا سال 99 افزایش پیدا نمی کند

قیمت مسکن تا سال ۹۹ افزایش پیدا نمی کند

با وجود کاهش ۳۰ درصدی قیمت مسکن، هیچ تغییری در وضعیت رکود بازار مشاهده نمی شود و تعداد معاملات مسکن همچنان افزایش پیدا نکرده است. طبق نظر حسام عقبایی، نائب رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور، این روند همچنان ادامه خواهد یافت

رهن کامل در بازار اجاره مسکن تهران کمیاب شد

تاریخ : 1398/09/12
بازدیدها : 94
رهن کامل در بازار اجاره مسکن تهران کمیاب شد

رهن کامل در بازار اجاره مسکن تهران کمیاب شد

در حالی که تا سال گذشته مالکان واحدهای مسکونی علاقه زیادی به دریافت رهن کامل برای اجاره آپارتمان های خود داشتند و با پس انداز این مبلغ و دریافت سود بانکی از سپرده گذاری رهن درآمدی مطلوبی کسب می نمودند، اما با شروع فصل پاییز میزان تمایل برای رهن کامل واحد مسکونی در تهران بسیار کاهش یافت و مالکان علاقه بیشتری به دریافت اجاره ماهانه پیدا کرده اند. هرچند که با شروع فصل پاییز میزان ثبت قراردادهای اجاره و فروش مسکن در تهران و سایر کلان شهرها با افت چشم گیری روبه رو شده، اما نرخ اجاره بها تغییر محسوسی پیدا نکرده و افزایش قیمت بنزین نیز باعث  عدم تعدیل برخی از فایل های اجاره مسکن در پایتخت گردید. مالکان نیز به دلیل کاهش سود بانکی ناشی از سپرده گذاری تمایل چندانی به اخذ رهن کامل از مستاجران ندارند و خواسته آن ها دریافت اجاره ماهانه می باشد.
به گزارش سرویس خبری متراژ، مشاورین املاک معتقد اند یکی دیگر از دلایل اصلی کاهش آپارتمان های رهن کامل در بازار اجاره خانه در آذر ماه، اجاره رفتن فایل های رهن کامل در تابستان سال جاری بوده و عمده مستاجران به دلیل عدم توانایی مالی اقدام به انتخاب و ثبت قرارداد اجاره بها به صورت رهن کامل نموده اند. به همین دلیل فایل های باقی مانده در بخش اجاره مسکن عمدتا مربوط به واحدهایی می باشد که صاحب خانه درخواست پرداخت اجاره بها به صورت ماهانه دارد. عمده فایل های بدون متقاضی در بخش اجاره مسکن پایتخت نیز مربوط به خانه های نوساز واقع در مناطق شمالی تهران می باشد. این واحدها به دلیل قیمت گذاری نجومی اجاره بها که توسط مالک پیشنهاد شده بدون مشتری باقی مانده و تنها تعداد محدودی از آن ها توسط مستاجران لوکس انتخاب و قرارداد اجاره بهای آن به ثبت رسیده است.
منبع: ایرنا

 

برچسب ها

دیدگاه شما

captcha