آخرین اخبار
توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

با محو شدن تاثیر قیمت بنزین و کاهش تنش های منطقه ای افزایش قیمت مسکن متوقف شده و همین امر باعث کسادی بازار مسکن شده است.

خانه های خالی مشمول مالیات خواهند شد!

خانه های خالی مشمول مالیات خواهند شد!

یکی از مشکلات کلانشهرها، تعداد زیاد خانه های خالی موجود در آن هاست. به گفته محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی، طرح دریافت مالیات از این خانه ها تایید شده و به زودی با کمک سازمان امور مالیاتی، عملی خواهد شد. 

حداقل بودجه برای خرید خانه در تهران چقدر است؟

حداقل بودجه برای خرید خانه در تهران چقدر است؟

در حال حاضر، ارزان ترین قیمت خانه در تهران، به بخش شرقی آن مربوط می شود. آپارتمان های کوچک با متراژ حدود ۳۰ متر در محدوده خواجه نظام، کمترین قیمت را در تهران به خود اختصاص داده اند.

سن بنای واحدهای مشمول وام مسکن افزایش یافت!

سن بنای واحدهای مشمول وام مسکن افزایش یافت!

به گزارش روابط عمومی بانک مسکن، سن بنای واحدهایی که تسهیلات مسکن به آن ها تعلق می گیرد، از ۲۵ سال به ۳۰ سال افزایش پیدا کرد. این امر موجب شده تا تسهیلات پرداخت شده خرید مسکن در ماه گذشته افزایش پیدا کند.

آیا حباب قیمت مسکن ترکیده است؟

آیا حباب قیمت مسکن ترکیده است؟

طبق گفته های حسام عقبائی، نائب رئیس اتحادیه املاک، قیمت مسکن در اکثر نقاط تهران به پایین ترین حد خود رسیده و این نشان دهنده این است که حباب قیمت مسکن ترکیده و قیمت ها به کف رسیده است.

اجاره بهای نجومی آپارتمان های لوکس در تهران!

اجاره بهای نجومی آپارتمان های لوکس در تهران!

با توجه به بالا بودن باور نکردنی برخی اجاره ها، متقاضی این خانه ها آن قدر زیاد است که در مدت زمان کوتاهی معامله می شوند. برای مثال، یک ویلا در شهرک غرب با ۲۰ میلیارد تومان ودیعه و ۵۰ میلیون تومان اجاره ماهیانه، در عرض یک هفته معامله شد.

تایید طرح افزایش تسهیلات مسکن

تایید طرح افزایش تسهیلات مسکن

با توجه به ناکارآمد بودن وام مسکن، یکی از طرح های کارشناسان بازار مسکن، افزایش سقف تسهیلات وام مسکن بود که قدرت خرید مردم به این وسیله افزایش پیدا کند. ابوالقاسم رحیمی انارکی، مدیر عامل بانک مسکن، از تایید این طرح در شورای پول و اعتبار خبر داد.

قیمت مسکن تا سال 99 افزایش پیدا نمی کند

قیمت مسکن تا سال ۹۹ افزایش پیدا نمی کند

با وجود کاهش ۳۰ درصدی قیمت مسکن، هیچ تغییری در وضعیت رکود بازار مشاهده نمی شود و تعداد معاملات مسکن همچنان افزایش پیدا نکرده است. طبق نظر حسام عقبایی، نائب رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور، این روند همچنان ادامه خواهد یافت

رواج معاوضه املاک در بازار مسکن تهران

تاریخ : 1397/12/18
بازدیدها : 75
رواج معاوضه املاک در بازار مسکن تهران

رواج معاوضه املاک در بازار مسکن تهران

در حالی که انتظار می رفت سازندگان و سرمایه گذاران در روزهای پایانی سال اقدام به خرید زمین و ملک نمایند تا با شروع سال جدید با گرانی مجدد در این بخش مواجه نشوند، اما بر اساس مشاهدات میدانی، بازار به سمت معاوضه معکوس املاک حرکت می کند. در سال های گذشته انبوه سازان در فصل پاییز اقدام به معامله املاک کلنگی می نمودند و تا پایان سال نسبت به پیگیری صدور مجوزات لازم برای ساخت و ساز اقدام می کردند.
به گزارش متراژ، بزرگ ترین سامانه جامع ملک و املاک کشور، در چند ماه اخیر به دلیل نوسان شدید قیمت مصالح ساختمانی، بساز و بفروش ها تمایل چندانی به شروع ساخت و ساز پروژه های جدید مسکونی نشان ندادند و گروهی از انبوه سازانی که آپارتمان های خود را پیش فروش نموده بودند با ضرر قابل توجهی روبه رو شدند. متقاضیان نیز به دلیل افزایش سرسام آور نرخ خرید هر متر مربع خانه، به مناطق جنوبی و شهرهای اطراف تهران مهاجرت نمودند و میزان معاملات در پایتخت با کاهش همراه شد.
انبوه سازان طی چند روز اخیر اقدام به درج آگهی هایی با موضوع معاوضه املاک کلنگی با آپارتمان های نوساز درج نمودند. آن ها با درک صحیح از وضعیت نابسمان بازار مسکن قصد دارند سرمایه های خود را به خرید آپارتمان هدایت کرده و خانه های کلنگی که به دلیل نوسان قیمت مصالح از ساخت آن ها صرف نظر کرده اند، را با واحدهای نوساز معاوضه نمایند. با استفاده از این طرح، سرمایه گذاران ریسک ناشی از مشخص نبودن هزینه نهایی ساخت در سال های بعد را متحمل نمی شوند و در صورت رشد نرخ آپارتمان به سوددهی مطلوبی نیز دست خواهند یافت.
منبع: شهرخبر
 

برچسب ها

دیدگاه شما

captcha