آخرین اخبار
توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

با محو شدن تاثیر قیمت بنزین و کاهش تنش های منطقه ای افزایش قیمت مسکن متوقف شده و همین امر باعث کسادی بازار مسکن شده است.

خانه های خالی مشمول مالیات خواهند شد!

خانه های خالی مشمول مالیات خواهند شد!

یکی از مشکلات کلانشهرها، تعداد زیاد خانه های خالی موجود در آن هاست. به گفته محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی، طرح دریافت مالیات از این خانه ها تایید شده و به زودی با کمک سازمان امور مالیاتی، عملی خواهد شد. 

حداقل بودجه برای خرید خانه در تهران چقدر است؟

حداقل بودجه برای خرید خانه در تهران چقدر است؟

در حال حاضر، ارزان ترین قیمت خانه در تهران، به بخش شرقی آن مربوط می شود. آپارتمان های کوچک با متراژ حدود ۳۰ متر در محدوده خواجه نظام، کمترین قیمت را در تهران به خود اختصاص داده اند.

سن بنای واحدهای مشمول وام مسکن افزایش یافت!

سن بنای واحدهای مشمول وام مسکن افزایش یافت!

به گزارش روابط عمومی بانک مسکن، سن بنای واحدهایی که تسهیلات مسکن به آن ها تعلق می گیرد، از ۲۵ سال به ۳۰ سال افزایش پیدا کرد. این امر موجب شده تا تسهیلات پرداخت شده خرید مسکن در ماه گذشته افزایش پیدا کند.

آیا حباب قیمت مسکن ترکیده است؟

آیا حباب قیمت مسکن ترکیده است؟

طبق گفته های حسام عقبائی، نائب رئیس اتحادیه املاک، قیمت مسکن در اکثر نقاط تهران به پایین ترین حد خود رسیده و این نشان دهنده این است که حباب قیمت مسکن ترکیده و قیمت ها به کف رسیده است.

اجاره بهای نجومی آپارتمان های لوکس در تهران!

اجاره بهای نجومی آپارتمان های لوکس در تهران!

با توجه به بالا بودن باور نکردنی برخی اجاره ها، متقاضی این خانه ها آن قدر زیاد است که در مدت زمان کوتاهی معامله می شوند. برای مثال، یک ویلا در شهرک غرب با ۲۰ میلیارد تومان ودیعه و ۵۰ میلیون تومان اجاره ماهیانه، در عرض یک هفته معامله شد.

تایید طرح افزایش تسهیلات مسکن

تایید طرح افزایش تسهیلات مسکن

با توجه به ناکارآمد بودن وام مسکن، یکی از طرح های کارشناسان بازار مسکن، افزایش سقف تسهیلات وام مسکن بود که قدرت خرید مردم به این وسیله افزایش پیدا کند. ابوالقاسم رحیمی انارکی، مدیر عامل بانک مسکن، از تایید این طرح در شورای پول و اعتبار خبر داد.

قیمت مسکن تا سال 99 افزایش پیدا نمی کند

قیمت مسکن تا سال ۹۹ افزایش پیدا نمی کند

با وجود کاهش ۳۰ درصدی قیمت مسکن، هیچ تغییری در وضعیت رکود بازار مشاهده نمی شود و تعداد معاملات مسکن همچنان افزایش پیدا نکرده است. طبق نظر حسام عقبایی، نائب رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور، این روند همچنان ادامه خواهد یافت

روش کنترل رشد قیمت مسکن از نگاه کارشناسان

تاریخ : 1397/12/08
بازدیدها : 101
روش کنترل رشد قیمت مسکن از نگاه کارشناسان

روش کنترل رشد قیمت مسکن از نگاه کارشناسان

در چند ماه اخیر قیمت خرید و فروش مسکن با افزایش پلکانی همراه بود. دستگاه های نظارتی و وزارت راه و شهرسازی هم اقدام خاصی به منظور ساماندهی و ثبات تعرفه ها در بازار ملک و املاک انجام ندادند. همین عامل باعث افزایش سوداگری و دلالی در بخش مسکن شد و نرخ گذاری سلیقه ای توسط مالکان انجام پذیرفت. متقاضیان نیز با مشاهده وضعیت قیمت ها و نابسمانی در این بخش از خرید منصرف شده و بخش دیگری از خانه اولی ها که در آروزی خانه دار شدن با استفاده از تسهیلات بانکی بودند هم به دلیل عدم پوشش دهی این وام برای خرید آپارتمان، موفق به انتخاب و معامله ملک مورد نظر خود نشدند.
به گزارش سرویس خبری متراژ، یکی از عوامل دیگری که عامل بی تعادلی بازار مسکن گردید، هدایت نقدینگی و سرمایه ها به سمت بازارهای موازی از جمله ارز و طلا می باشد. سرمایه گذاران و مردم با مشاهده افزایش بی سابقه قیمت دلار پول های سرگردان خود را صرف خرید دلار برای کسب سود بیشتر نمودند و میزان ساخت و ساز و سرمایه گذاری در بخش ملک و املاک کاهش یافت. افزایش قیمت مصالح ساختمانی نیز سبب متوقف شدن پروژه های عمرانی و ضرر انبوه سازانی شد که واحدهای خود را پیش فروش نموده بودند و این شرایط موجب کاهش تولید مسکن در کشور ظرف 6 ماه اخیر گردید.
یک کارشناس اقتصادی در خصوص شرایط و قیمت مسکن گفت: روند رشد نرخ خرید و فروش ملک و املاک سقف مشخصی ندارد و تابع عرضه و تقاضای مسکن می باشد. در صورت تعادل میزان عرضه و تقاضا در این بخش، تعرفه ها به سمت ثبات پیش خواهد رفت و در صورت کمبود عرضه، میزان سوداگری و نرخ گذاری دلخواه و نجومی افزایش خواهد یافت.
این کارشناس خاطر نشان کرد: دولت باید برنامه منظم و جامعه ای برای نظارت و کنترل بازار مسکن تدوین نماید و حمایت لازم را از انبوه سازان و اقشار متوسط و ضعیف جامعه در راستای رونق بازار مسکن انجام دهد.
منبع: ایسنا
 

برچسب ها

دیدگاه شما

captcha