آخرین اخبار
مالیات بر مسکن چه تأثیری بر این بازار خواهد داشت؟

مالیات بر مسکن چه تأثیری بر این بازار خواهد داشت؟

در صورت تصویب مالیات بر عایدی املاک، این قانون می‌تواند مانعی بر حضور دلالان و اقدامات سفته‌بازانه در بازار مسکن شود.

رونمایی از سامانه جامع املاک و تخفیف 25 درصدی مسکن ملی

رونمایی از سامانه جامع املاک و تخفیف ۲۵ درصدی مسکن ملی

محمود محمودزاده در حاشیه‌ی همایش طرح اقدام ملی مسکن، از رونمایی سامانه اسکان و املاک خبر داد. به گفته‌ی محمد اسلامی، وزیر راه‌وشهرسازی، قیمت تمام شده واحدهای طرح ملی مسکن با تامین مصالح ساختمانی به شیوه تهاتری ۲۰ درصد کاهش پیدا خواهد کرد.

پیش‌بینی اوضاع مسکن در سال 99

پیش‌بینی اوضاع مسکن در سال ۹۹

رونق معاملات مسکن تا اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت. با فرارسیدن ماه مبارک رمضان، قیمت‌ها ثابت شده و معاملات کمتر می‌شوند. تقاضا برای مسکن در سه ماه بعد از ماه رمضان افزایش پیدا کرده و مجددا در دو ماه محرم و صفر، راکد می‌شود.

رکود زمستانی مسکن! از علت تا راه چاره

رکود زمستانی مسکن! از علت تا راه چاره

تعداد واحدهای قابل اجاره برای افرادی که مایل به اجاره آپارتمان هستند، نسبت به خرید آپارتمان بالاتر رفته است. حدود ۲/۵ میلیون واحد مسکونی خالی از سکنه در کشور موجود است. خانه‌های خالی مشمول پرداخت مالیات خواهند شد.

قیمت مسکن تا عید، باز هم بالاتر می‌رود

قیمت مسکن تا عید، باز هم بالاتر می‌رود

براساس الگو‌های گذشته رکود و رشد قیمت، بازار مسکن از دوره جهش قیمتی عبور کرده و این دست از رفتار‌های غیرمصرفی در بازار؛ در صدد است تا برداشت گمراه‌کننده از قیمت‌ها را القا ‏کند و این روند به‌زودی متوقف خواهد شد.

استان خراسان شمالی، صدرنشین تورم مسکن

استان خراسان شمالی، صدرنشین تورم مسکن

قیمت خرید خانه یا بهای اجاره آپارتمان در بجنورد آنقدر بالا رفته که تأمین یک مسکن معمولی برای برخی از بجنوردی‌ها رویا شده است. مالکان عموما بدون رغبت فروش، اقدام به قیمت‌گذاری افسانه‌ای می‌کنند.

افزایش قیمت بنزین بر بازار مسکن چه تأثیری گذاشت؟

افزایش قیمت بنزین بر بازار مسکن چه تأثیری گذاشت؟

علیم یارمحمدی، عضو هیئت رئیسه عمران مجلس گفت: افزایش قیمت بنزین بر قیمت مصالح ساختمانی تأثیر می‌گذارد و در نتیجه‌ی آن قیمت مسکن نیز بالا می‌رود.

آغاز ارسال پیامک به تائید شدگان طرح مسکن ملی

آغاز ارسال پیامک به تائید شدگان طرح مسکن ملی

طبق گفته‌های محمود محمودزاده، معاون وزارت راه و شهرسازی، از بین۲۳۲ هزار ثبت نامی در این طرح، حدود ۱۴۰ هزار نفر واجد شرایط بوده‌اند که از امروز، ۱۴ بهمن ماه ۹۸، به ترتیب حروف الفبا برای متقضیان پیامک ارسال می‌شود.

رونق ساخت و ساز آپارتمان های متراژ پایین در بافت فرسوده

تاریخ : 1398/04/06
بازدیدها : 82
رونق ساخت و ساز آپارتمان های متراژ پایین در بافت فرسوده

رونق ساخت و ساز آپارتمان های متراژ پایین در بافت فرسوده

در یک سال گذشته میزان علاقه مردم نسبت به خرید خانه های متراژ پایین افزایش یافته و متقاضیان با کاهش قدرت خرید و تورم شدید اقتصادی تمایلی به خرید آپارتمان های بالای 90 متر مربع ندارند. اما میزان فایل های ارائه شده در مشاورین املاک با سلیقه و نیاز مردم هم خوانی ندارد و بازار عرضه آپارتمان های کوچک بسیار محدود است و عمدتا خانه هایی با متراژ بیش از 90 متر در معرض فروش در سایت های اینترنتی و بنگاه های معاملاتی قرار گرفته است. به همین دلیل سوداگری و قیمت گذاری در بخش خانه های متراژ پایین افزایش یافته و مالکان با هدف کسب سود بیشتر حاضر به فروش این واحدها با قیمت های عرف و منطقی نمی باشند.
طرح حمایت از انبوه سازان و اعطای تسهیلات ویژه به آن ها به منظور ساخت و ساز در بافت های فرسوده و احداث واحدهای متراژ پایین در این مناطق در سال جاری با حمایت دولت عملیاتی خواهد شد. در این طرح به انبوه سازان علاوه بر اعطای کارت خرید اعتباری مصالح با قیمت مناسب، تخفیف دریافت پروانه ساختمانی زمین دولتی نیز داده خواهد شد. یکی از موانع مهم عدم ساخت و ساز آپارتمان های کوچک متراژ در مناطق قدیمی تامین پارکینگ برای هر واحد بود که این موضوع نیز با پیشنهاد شورای عالی شهرسازی تسهیل و مرتفع گردید. بر اساس مصوبه این شورا تامین بخشی از پارکینگ های مورد نیاز ساخت و سازهای مسکونی به شکل پارکینگ مزاحم در مناطق تهران امکان پذیر شد. مجوز پارکینگ مزاحم برای اولین بار به شکل رسمی در سال 91 در شهر تهران اجرایی شد، اما پس از دو سال مورد بازنگری قرار گرفت و حذف شد. اما در سال جاری با تصویب شورای عالی شهرسازی  و معماری ممنوعیت تامین پارکینگ به شکل مزاحم برای هسته فرسوده پایتخت لغو شد. این طرح باعث تمایل بیشتر سازندگان به ساخت و ساز و تامین مکان مناسب پارک خودرو برای مالکان آپارتمان های متراژ پایین نموده و برخی از مشکلات انبوه ساز و خریدار را مرتفع می سازد.
منبع: تی نیوز
 

برچسب ها

دیدگاه شما

captcha