آخرین اخبار
رونمایی از سامانه جامع املاک و تخفیف 25 درصدی مسکن ملی

رونمایی از سامانه جامع املاک و تخفیف ۲۵ درصدی مسکن ملی

محمود محمودزاده در حاشیه‌ی همایش طرح اقدام ملی مسکن، از رونمایی سامانه اسکان و املاک خبر داد. به گفته‌ی محمد اسلامی، وزیر راه‌وشهرسازی، قیمت تمام شده واحدهای طرح ملی مسکن با تامین مصالح ساختمانی به شیوه تهاتری ۲۰ درصد کاهش پیدا خواهد کرد.

پیش‌بینی اوضاع مسکن در سال 99

پیش‌بینی اوضاع مسکن در سال ۹۹

رونق معاملات مسکن تا اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت. با فرارسیدن ماه مبارک رمضان، قیمت‌ها ثابت شده و معاملات کمتر می‌شوند. تقاضا برای مسکن در سه ماه بعد از ماه رمضان افزایش پیدا کرده و مجددا در دو ماه محرم و صفر، راکد می‌شود.

رکود زمستانی مسکن! از علت تا راه چاره

رکود زمستانی مسکن! از علت تا راه چاره

تعداد واحدهای قابل اجاره برای افرادی که مایل به اجاره آپارتمان هستند، نسبت به خرید آپارتمان بالاتر رفته است. حدود ۲/۵ میلیون واحد مسکونی خالی از سکنه در کشور موجود است. خانه‌های خالی مشمول پرداخت مالیات خواهند شد.

قیمت مسکن تا عید، باز هم بالاتر می‌رود

قیمت مسکن تا عید، باز هم بالاتر می‌رود

براساس الگو‌های گذشته رکود و رشد قیمت، بازار مسکن از دوره جهش قیمتی عبور کرده و این دست از رفتار‌های غیرمصرفی در بازار؛ در صدد است تا برداشت گمراه‌کننده از قیمت‌ها را القا ‏کند و این روند به‌زودی متوقف خواهد شد.

استان خراسان شمالی، صدرنشین تورم مسکن

استان خراسان شمالی، صدرنشین تورم مسکن

قیمت خرید خانه یا بهای اجاره آپارتمان در بجنورد آنقدر بالا رفته که تأمین یک مسکن معمولی برای برخی از بجنوردی‌ها رویا شده است. مالکان عموما بدون رغبت فروش، اقدام به قیمت‌گذاری افسانه‌ای می‌کنند.

افزایش قیمت بنزین بر بازار مسکن چه تأثیری گذاشت؟

افزایش قیمت بنزین بر بازار مسکن چه تأثیری گذاشت؟

علیم یارمحمدی، عضو هیئت رئیسه عمران مجلس گفت: افزایش قیمت بنزین بر قیمت مصالح ساختمانی تأثیر می‌گذارد و در نتیجه‌ی آن قیمت مسکن نیز بالا می‌رود.

آغاز ارسال پیامک به تائید شدگان طرح مسکن ملی

آغاز ارسال پیامک به تائید شدگان طرح مسکن ملی

طبق گفته‌های محمود محمودزاده، معاون وزارت راه و شهرسازی، از بین۲۳۲ هزار ثبت نامی در این طرح، حدود ۱۴۰ هزار نفر واجد شرایط بوده‌اند که از امروز، ۱۴ بهمن ماه ۹۸، به ترتیب حروف الفبا برای متقضیان پیامک ارسال می‌شود.

توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

با محو شدن تاثیر قیمت بنزین و کاهش تنش های منطقه ای افزایش قیمت مسکن متوقف شده و همین امر باعث کسادی بازار مسکن شده است.

رکود در خرید و فروش آپارتمان های لوکس شمال تهران

تاریخ : 1398/03/27
بازدیدها : 89
رکود در خرید و فروش آپارتمان های لوکس شمال تهران

رکود در خرید و فروش آپارتمان های لوکس شمال تهران

در حالی که تنها چند روز به شروع فصل تابستان باقی مانده اما هنوز رونق و فعالیت متقاضیان به منظور انتخاب و خرید آپارتمان مورد نظر شروع نشده و مردم هم چنان در انتظار تعدیل قیمت ها و ثبات در این بخش هستند. هرچند که در ماه گذشته نرخ ارز و طلا با کاهش همراه شده ولی نرخ خرید هر متر مربع مسکن هم چنان روند صعودی داشته و سوداگران اجازه نرخ گذاری معقول به مالکان و انبوه سازان را به دلیل کسب سود بیشتر نمی دهند.
به گزارش متراژ پورتال جامع خرید و فروش مسکن، بر اساس آخرین گزارش میدانی از بازار ملک و املاک پایتخت، معاملات مسکن در تهران 61 درصد کاهش یافته و رکود در واحدهای بالای 80 متر مربع و اصطلاحا آپارتمان های لوکس شمال تهران شدید تر است. بالغ بر 80 درصد آگهی های فروش نیز در فضای مجازی مربوط به خانه های شمال تهران می باشد و فایل های آپارتمان های 50 تا 70 متر مربع در مناطق پر تقاضا بسیار محدود ارائه شده و این نوع واحدها در کمتر از یک روز به فروش می رسد. در شرایط کنونی تقاضا با توجه به بودجه مردم بیشتر به سمت خانه های متراژ پایین وجود دارد، اما فایل های ارائه شده در این دسته بسیار محدود می باشد. واسطه های ملکی نیز با آگاهی از نیاز مردم قیمت های غیر منطقی و سرسام آوری را برای فروش آپارتمان های کوچک پیشنهاد می دهند و این موضوع باعث نارضایتی و کاهش حجم معاملات در بازار مسکن پایتخت شده است.
آپارتمان های لوکس شمال تهران نیز هنوز از رکود شش ساله خلاص نشده و از نیمه دوم سال 96 که به علت نوسانات نرخ ارز ، هجوم تقاضا به سمت خرید خانه آغاز شد و معاملات حدود 2 درصد رشد یافت اما این حجم خرید و فروش نیز باعث خروج رکود مسکن در شمال تهران نشد و فایل های این منطقه بیش از 2 سال بدون مشتری در مشاورین املاک باقی مانده است.
منبع: تی نیوز
 

برچسب ها

دیدگاه شما

captcha