آخرین اخبار
مستأجران را فراموش نکنید

مستأجران را فراموش نکنید

خبرها از بازار مسکن حاکی از این است که نرخ اجاره‌بها رو به افزایش گذاشته است و این اتفاق در مقایسه با زمان مشابه در سال گذشته، زودتر آغاز شده. آیا مسئولین در روزهای پایانی سال به فکر مستأجران هستند؟

استفاده از معاملات ملکی برای پول‌شویی آفت امروز اقتصاد

استفاده از معاملات ملکی برای پول‌شویی آفت امروز اقتصاد

متأسفانه بازار املاک و مستغلات، جای مناسبی برای پنهان کردن منشأ پول است. چرا که انجام معامله به صورت نقد و پنهان ساختن مالکیت یک ملک کار بسیار آسانی است.

ترس از کرونا باعث شد قدر سرویس‌های آنلاین را بدانیم

ترس از کرونا باعث شد قدر سرویس‌های آنلاین را بدانیم

اگر نیاز است تا برای حفظ سلامتی خود و دیگران از تردد در فضاهای عمومی خودداری کنیم، چگونه به امورات خود رسیدگی کنیم؟ اینجاست که نقش سرویس‎‌های آنلاین پررنگ‌تر می‌شود.

مالیات بر مسکن چه تأثیری بر این بازار خواهد داشت؟

مالیات بر مسکن چه تأثیری بر این بازار خواهد داشت؟

در صورت تصویب مالیات بر عایدی املاک، این قانون می‌تواند مانعی بر حضور دلالان و اقدامات سفته‌بازانه در بازار مسکن شود.

رونمایی از سامانه جامع املاک و تخفیف 25 درصدی مسکن ملی

رونمایی از سامانه جامع املاک و تخفیف ۲۵ درصدی مسکن ملی

محمود محمودزاده در حاشیه‌ی همایش طرح اقدام ملی مسکن، از رونمایی سامانه اسکان و املاک خبر داد. به گفته‌ی محمد اسلامی، وزیر راه‌وشهرسازی، قیمت تمام شده واحدهای طرح ملی مسکن با تامین مصالح ساختمانی به شیوه تهاتری ۲۰ درصد کاهش پیدا خواهد کرد.

پیش‌بینی اوضاع مسکن در سال 99

پیش‌بینی اوضاع مسکن در سال ۹۹

رونق معاملات مسکن تا اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت. با فرارسیدن ماه مبارک رمضان، قیمت‌ها ثابت شده و معاملات کمتر می‌شوند. تقاضا برای مسکن در سه ماه بعد از ماه رمضان افزایش پیدا کرده و مجددا در دو ماه محرم و صفر، راکد می‌شود.

رکود زمستانی مسکن! از علت تا راه چاره

رکود زمستانی مسکن! از علت تا راه چاره

تعداد واحدهای قابل اجاره برای افرادی که مایل به اجاره آپارتمان هستند، نسبت به خرید آپارتمان بالاتر رفته است. حدود ۲/۵ میلیون واحد مسکونی خالی از سکنه در کشور موجود است. خانه‌های خالی مشمول پرداخت مالیات خواهند شد.

قیمت مسکن تا عید، باز هم بالاتر می‌رود

قیمت مسکن تا عید، باز هم بالاتر می‌رود

براساس الگو‌های گذشته رکود و رشد قیمت، بازار مسکن از دوره جهش قیمتی عبور کرده و این دست از رفتار‌های غیرمصرفی در بازار؛ در صدد است تا برداشت گمراه‌کننده از قیمت‌ها را القا ‏کند و این روند به‌زودی متوقف خواهد شد.

سازندگان تمایلی به ساخت واحدهای مسکونی جدید ندارند

تاریخ : 1398/02/23
بازدیدها : 90
سازندگان تمایلی به ساخت واحدهای مسکونی جدید ندارند

سازندگان تمایلی به ساخت واحدهای مسکونی جدید ندارند

در چند ماه اخیر بار دیگر قیمت دلار و ارز با نوسان همراه شد و این موضوع باعث رشد نرخ ها در بازار مسکن و سایر بازارها گردید. برخی از ملزومات ساختمانی که در داخل کشور نیز تولید می شد و وابسته به نوسانات ارزی نبود با گرانی روبه رو شد. سازندگان و انبوه سازانی که در حال ساخت واحدهای مسکونی بودند با مشاهده افزایش قیمت مصالح ساختمانی، پروژه های در حال ساخت خود را متوقف نموده و در انتظار ثبات قیمت ها و کاهش هزینه ملزومات ساختمانی بودند، برخی از سرمایه گذاران نیز با مشاهده التهاب قیمتی در بخش مصالح ساختمانی از ساخت آپارتمان های جدید صرف نظر نموده و سرمایه خود را به سمت بازارهایی نظیر دلار و طلا هدایت کردند.
به گزارش متراژ، سامانه جامع خرید و فروش آنلاین مسکن، کارشناسان مسکن در خصوص کاهش حجم ساخت و ساز در کشور به دلیل افزایش قیمت مصالح ساختمانی ابراز نگرانی نموده و معتقدند در صورت عدم حمایت از انبوه سازان برای تامین مصالح با قیمت مناسب، بازار املاک با رکود همراه شده و عرضه و تقاضا در بخش مسکن بی تعادل خواهد شد. به همین دلیل دولت و وزارت راه و شهرسازی باید تسهیلات ویژه را برای سازندگان فراهم نماید و با حمایت از آن ها از افزایش مجدد قیمت مسکن جلوگیری کند.
غلامعلی ثنایی با بیان این که در شرایط کنونی با توجه به نیاز جامعه به مسکن با عدم تولید کافی مواجه هستیم. بر اساس نوسانات شدید اقتصادی مولفه های تاثیر گذار بر بازار مسکن افزایش یافته که به همین دلیل سازندگان از ورود به بازار ساخت و ساز اجتناب کرده و به نوعی دچار ترس هستند.
او در خصوص برنامه وزارت راه و شهرسازی در سال 98 و شعار وزیر راه در خصوص تولید 400 هزار واحد مسکونی در سال 98 خاطر نشان کرد: در صورتی که دولت موفق به ارائه تسهیلات ویژه به سازندگان شود و زمین با قیمت مناسب در اختیار آن ها قرار دهد، بخشی از نیاز تولید مسکن تامین شده و انبوه سازان با علاقه بیشتری اقدام به ساخت و ساز می نمایند . در نتیجه قیمت تمام شده مسکن کاهش می یابد.
منبع: تی نیوز
 

برچسب ها

دیدگاه شما

captcha