آخرین اخبار
خانه های کوچک با متراژ 40 متر، پرطرفدارترین ها در تهران!

خانه های کوچک با متراژ ۴۰ متر، پرطرفدارترین ها در تهران!

بررسی میزان معاملات مسکن در شهریور‌ماه امسال نشان دهنده این است که خانه های کوچک با متراژ زیر ۴۰‌متر، پرطرفدارترین متراژ در تهران می باشند.

آخرین وضعیت معاملات مسکن: میزان خرید و فروش مسکن افزایش یافت

آخرین وضعیت معاملات مسکن: میزان خرید و فروش مسکن افزایش یافت

هر ساله، با پایان یافتن فصل جا به جایی و شروع پاییز، میزان معاملات مسکن نسبت به ماه قبل کاهش پیدا می کرد اما امسال تعداد معاملات مسکن در مهرماه نسبت به شهریور افزایش پیدا کرده است.

احتمال افزایش وام مسکن با توجه به افزایش تسهیلات بخش مسکن!

احتمال افزایش وام مسکن با توجه به افزایش تسهیلات بخش مسکن!

با توجه به روند صعودی قیمت مسکن در یک سال اخیر، وام مسکن پاسخگوی نیاز متقاضیان نبوده است و حال احتمال می رود که با افزایش ۷ درصدی تسهیلات اعطایی به حوزه مسکن، وام مسکن نیز به همین میزان افزایش پیدا کند.

معاملات ملکی در پائیز متحول می شود

معاملات ملکی در پائیز متحول می شود

با فرا رسیدن فصل پاییز و سپری کردن نیمه مهر ماه اولین گروه از خریداران ملک نسبت به کاهش قیمت واکنش مثبت نشان داده اند و وضع معاملات بهبود نسبی داشته است.

بررسی معاملات مسکن تهران در مهر ماه 98

بررسی معاملات مسکن تهران در مهر ماه ۹۸

با پایان یافتن فصل داغ نقل و انتقال مسکن و شروع مهر ماه حجم خرید و فروش املاک در تهران با کاهش چشم گیری روبه رو شده و فایل های ارائه شده در مشاورین املاک بدون مشتری باقی مانده است.

برسی قدرت پوشش دهی تسهیلات مسکن برای خرید خانه در تهران

برسی قدرت پوشش دهی تسهیلات مسکن برای خرید خانه در تهران

در حال حاضر سقف دریافت تسهیلات مسکن برای زوجین در کلان شهرها مانند تهران ۱۶۰ میلیون تومان می باشد، که با این وام خانه اولی ها فقط می توانند یک اتاق ۱۲ متری در تهران خریداری کنند.

ثبات قیمت مصالح باعث افزایش ساخت و ساز می شود

ثبات قیمت مصالح باعث افزایش ساخت و ساز می شود

یکی از مهمترین دلایل عدم حضور سرمایه گذاران در بازار مسکن و کاهش انبوه سازی در تهران، افزایش قیمت مصالح ساختمانی در یک سال اخیر بود. در سال ۹۶ و همزمان با خروج آمریکا از برجام نرخ دلار و طلا روند صعودی پیدا کرد

افزایش تقاضای خانه اولی ها برای خرید آپارتمان های قدیمی ساز

افزایش تقاضای خانه اولی ها برای خرید آپارتمان های قدیمی ساز

در حالی که با شروع فصل پاییز میزان معاملات به پایین ترین حد خود در سال ۹۸ رسیده است، برخی از خانه اولی ها به دنبال فایل های فروش واحدهای چند سال ساخت با قیمت مناسب هستند.

صندوق پس انداز مسکن جوانان گزینه ای مناسب برای خانه دار شدن

تاریخ : 1398/04/20
بازدیدها : 55
صندوق پس انداز مسکن جوانان گزینه ای مناسب برای خانه دار شدن

صندوق پس انداز مسکن جوانان گزینه ای مناسب برای خانه دار شدن

از نیمه دوم سال گذشته به دلیل اعمال تحریم های جدید و تورم اقتصادی بازار ارز و طلا با نوسان شدیدی همراه شد و این گرانی بازارهای موازی نظیر مسکن را نیز تحت تاثیر قرار داد. التهاب قیمتی در بخش املاک سبب شد تا رشد روز افزون نرخ خرید هر متر مربع خانه در کلان شهرها به ویژه تهران مشاهده شود و قدرت خرید متقاضیان به پایین ترین سطح خود برسد. از طرفی سقف تسهیلات مسکن به دلیل عدم پوشش هزینه خرید آپارتمان نیز مورد استفاده متقاضیان قرار نگرفت و مردم تمایل بیشتری به مهاجرت به مناطق جنوبی و انتخاب آپارتمان هایی متراژ پایین نشان دادند، اما به دلیل کمبود عرضه این واحدها حجم معاملات کاهش یافت و سوداگری در بخش خرید و فروش آپارتمان های متراژ پایین در مناطق جنوبی با افزایش چشم گیری مواجه شد.

به گزارش متراژ، یکی از طرح هایی که قرار بود به منظور افزایش قدرت خرید متقاضیان در سال 98 در دستور کار قرار گیرد، افزایش وام مسکن بود اما با اعلام وزیر راه و شهرسازی این برنامه در سال جاری اجرایی نخواهد شد و طرح هایی نظیر تولید 400 هزار واحد مسکونی دولتی و حمایت از انبوه سازان با اعطای زمین دولتی و کارت اعتباری خرید مصالح در دستور قرار دارد.

در شرایطی که داوطلبان دریافت وام مسکن به حداقل رسیده، بانک مسکن با طراحی حساب پس انداز مسکن جوانان، شرایط بسیار مناسبی برای استفاده از تسهیلات ارزان قیمت مسکن بدون سپرده گذاری یک باره طراحی کرده، که دوره بازپرداخت و شرایط استفاده از آن بسیار ویژه خواهد بود. صندوق پس انداز یکم به اندازه تسهیلات خرید خانه شناخته نشده و مردم آگاهی زیادی در خصوص جزییات این وام ندارند. برای بسیاری از متقاضیان خرید خانه، سپرده گذاری یک باره چند میلیونی در صندوق پس انداز مسکن یکم میسر نیست و برخی نیز قدرت سپرده گذاری به این میزان را ندارند به همین دلیل مردم می توانند با افتتاح حساب پس انداز مسکن جوانان و سپرده گذاری تدریجی از امتیاز این تسهیلات ارزان قیمت خرید خانه برخوردار شوند.

در این مدل سپرده گذاری که سقف آن 15 سال می باشد، حداکثر وام برای سپرده گذاران در تهران 213 میلیون در شهرهای بزرگ نظیر اصفهان، تبریز و شیراز 177 میلیون و در سایر شهرها 142 میلیون تعیین شده است.

منبع: ایسنا

برچسب ها

دیدگاه شما

captcha