آخرین اخبار
رونمایی از سامانه جامع املاک و تخفیف 25 درصدی مسکن ملی

رونمایی از سامانه جامع املاک و تخفیف ۲۵ درصدی مسکن ملی

محمود محمودزاده در حاشیه‌ی همایش طرح اقدام ملی مسکن، از رونمایی سامانه اسکان و املاک خبر داد. به گفته‌ی محمد اسلامی، وزیر راه‌وشهرسازی، قیمت تمام شده واحدهای طرح ملی مسکن با تامین مصالح ساختمانی به شیوه تهاتری ۲۰ درصد کاهش پیدا خواهد کرد.

پیش‌بینی اوضاع مسکن در سال 99

پیش‌بینی اوضاع مسکن در سال ۹۹

رونق معاملات مسکن تا اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت. با فرارسیدن ماه مبارک رمضان، قیمت‌ها ثابت شده و معاملات کمتر می‌شوند. تقاضا برای مسکن در سه ماه بعد از ماه رمضان افزایش پیدا کرده و مجددا در دو ماه محرم و صفر، راکد می‌شود.

رکود زمستانی مسکن! از علت تا راه چاره

رکود زمستانی مسکن! از علت تا راه چاره

تعداد واحدهای قابل اجاره برای افرادی که مایل به اجاره آپارتمان هستند، نسبت به خرید آپارتمان بالاتر رفته است. حدود ۲/۵ میلیون واحد مسکونی خالی از سکنه در کشور موجود است. خانه‌های خالی مشمول پرداخت مالیات خواهند شد.

قیمت مسکن تا عید، باز هم بالاتر می‌رود

قیمت مسکن تا عید، باز هم بالاتر می‌رود

براساس الگو‌های گذشته رکود و رشد قیمت، بازار مسکن از دوره جهش قیمتی عبور کرده و این دست از رفتار‌های غیرمصرفی در بازار؛ در صدد است تا برداشت گمراه‌کننده از قیمت‌ها را القا ‏کند و این روند به‌زودی متوقف خواهد شد.

استان خراسان شمالی، صدرنشین تورم مسکن

استان خراسان شمالی، صدرنشین تورم مسکن

قیمت خرید خانه یا بهای اجاره آپارتمان در بجنورد آنقدر بالا رفته که تأمین یک مسکن معمولی برای برخی از بجنوردی‌ها رویا شده است. مالکان عموما بدون رغبت فروش، اقدام به قیمت‌گذاری افسانه‌ای می‌کنند.

افزایش قیمت بنزین بر بازار مسکن چه تأثیری گذاشت؟

افزایش قیمت بنزین بر بازار مسکن چه تأثیری گذاشت؟

علیم یارمحمدی، عضو هیئت رئیسه عمران مجلس گفت: افزایش قیمت بنزین بر قیمت مصالح ساختمانی تأثیر می‌گذارد و در نتیجه‌ی آن قیمت مسکن نیز بالا می‌رود.

آغاز ارسال پیامک به تائید شدگان طرح مسکن ملی

آغاز ارسال پیامک به تائید شدگان طرح مسکن ملی

طبق گفته‌های محمود محمودزاده، معاون وزارت راه و شهرسازی، از بین۲۳۲ هزار ثبت نامی در این طرح، حدود ۱۴۰ هزار نفر واجد شرایط بوده‌اند که از امروز، ۱۴ بهمن ماه ۹۸، به ترتیب حروف الفبا برای متقضیان پیامک ارسال می‌شود.

توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

با محو شدن تاثیر قیمت بنزین و کاهش تنش های منطقه ای افزایش قیمت مسکن متوقف شده و همین امر باعث کسادی بازار مسکن شده است.

عامل اصلی افزایش اجاره بها

تاریخ : 1397/01/26
بازدیدها : 78
عامل اصلی افزایش اجاره بها

عامل اصلی افزایش اجاره بها

چهار عامل اصلی افزایش نرخ اجاره بها در بازار مسکن چیست؟
حسام عقبایی نایب رییس اتحادیه مشاوران املاک گفت: انتظار داریم نرخ اجاره بها در فصل جا به جایی تا بیش از 20 درصد افزایش پیدا نکند. با توجه به عدم توازن موجود در بازار اجاره، این وضعیت درباره نرخ کرایه مسکن تا حدودی نگران کننده است.
نایب رییس اتحادیه املاک این چهار عامل اصلی را اینگونه تشریح کرد: در سال 92 تا 96 با وجود اینکه بازار مسکن دچار رکود بوده ولی همچنان با افزایش نرخ اجاره روبرو بوده ایم. این افزایش اجاره ها به چندین عامل بر میگردد که مهمترین این عوامل را بررسی میکنیم. عدم توازن بین عرضه و تقاضا در بازار مسکن یکی از این عوامل شناخته شده است. تغییر نرخ سود های بانکی از دیگر علت های افزایش اجاره بها می باشد.
حسام عقبایی گفت: سوداگری در بازار اجاره مسکن از جمله این عامل ها است و اجاره بها به صورت حبابی و منطقه ای افزایش می یابد، سوداگران این بازار از عامل های موثر در نرخ اجاره بها می باشند. چهارمین و آخرین عامل این است که مالکان، ملک خود را منبع درآمد و معیشت خود میدانند پس با هر تغییر در اقتصاد می تواند بر روی اجاره بها ها تاثیر بگذارد. 

منبع: ایلنا

برچسب ها

دیدگاه شما

captcha