آخرین اخبار
توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

با محو شدن تاثیر قیمت بنزین و کاهش تنش های منطقه ای افزایش قیمت مسکن متوقف شده و همین امر باعث کسادی بازار مسکن شده است.

خانه های خالی مشمول مالیات خواهند شد!

خانه های خالی مشمول مالیات خواهند شد!

یکی از مشکلات کلانشهرها، تعداد زیاد خانه های خالی موجود در آن هاست. به گفته محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی، طرح دریافت مالیات از این خانه ها تایید شده و به زودی با کمک سازمان امور مالیاتی، عملی خواهد شد. 

حداقل بودجه برای خرید خانه در تهران چقدر است؟

حداقل بودجه برای خرید خانه در تهران چقدر است؟

در حال حاضر، ارزان ترین قیمت خانه در تهران، به بخش شرقی آن مربوط می شود. آپارتمان های کوچک با متراژ حدود ۳۰ متر در محدوده خواجه نظام، کمترین قیمت را در تهران به خود اختصاص داده اند.

سن بنای واحدهای مشمول وام مسکن افزایش یافت!

سن بنای واحدهای مشمول وام مسکن افزایش یافت!

به گزارش روابط عمومی بانک مسکن، سن بنای واحدهایی که تسهیلات مسکن به آن ها تعلق می گیرد، از ۲۵ سال به ۳۰ سال افزایش پیدا کرد. این امر موجب شده تا تسهیلات پرداخت شده خرید مسکن در ماه گذشته افزایش پیدا کند.

آیا حباب قیمت مسکن ترکیده است؟

آیا حباب قیمت مسکن ترکیده است؟

طبق گفته های حسام عقبائی، نائب رئیس اتحادیه املاک، قیمت مسکن در اکثر نقاط تهران به پایین ترین حد خود رسیده و این نشان دهنده این است که حباب قیمت مسکن ترکیده و قیمت ها به کف رسیده است.

اجاره بهای نجومی آپارتمان های لوکس در تهران!

اجاره بهای نجومی آپارتمان های لوکس در تهران!

با توجه به بالا بودن باور نکردنی برخی اجاره ها، متقاضی این خانه ها آن قدر زیاد است که در مدت زمان کوتاهی معامله می شوند. برای مثال، یک ویلا در شهرک غرب با ۲۰ میلیارد تومان ودیعه و ۵۰ میلیون تومان اجاره ماهیانه، در عرض یک هفته معامله شد.

تایید طرح افزایش تسهیلات مسکن

تایید طرح افزایش تسهیلات مسکن

با توجه به ناکارآمد بودن وام مسکن، یکی از طرح های کارشناسان بازار مسکن، افزایش سقف تسهیلات وام مسکن بود که قدرت خرید مردم به این وسیله افزایش پیدا کند. ابوالقاسم رحیمی انارکی، مدیر عامل بانک مسکن، از تایید این طرح در شورای پول و اعتبار خبر داد.

قیمت مسکن تا سال 99 افزایش پیدا نمی کند

قیمت مسکن تا سال ۹۹ افزایش پیدا نمی کند

با وجود کاهش ۳۰ درصدی قیمت مسکن، هیچ تغییری در وضعیت رکود بازار مشاهده نمی شود و تعداد معاملات مسکن همچنان افزایش پیدا نکرده است. طبق نظر حسام عقبایی، نائب رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور، این روند همچنان ادامه خواهد یافت

قیمت مسکن به سقف رسیده و افزایش نخواهد یافت.

تاریخ : 1398/01/21
بازدیدها : 100
قیمت مسکن به سقف رسیده و افزایش نخواهد یافت.

قیمت مسکن به سقف رسیده و افزایش نخواهد یافت.

در روزهای گذشته اخباری مبنی بر افزایش مجدد نرخ خرید و فروش مسکن توسط برخی از کارشناسان مطرح شده و با توجه به تحولات سیاسی و اقتصادی، زمزمه های گرانی مجدد در بخش ملک و املاک شنیده می شود. این در حالی است که قدرت خرید متقاضیان به پایین ترین سطح خود در چند سال اخیر رسیده و میانگین معاملات مسکن در کشور با افت 60 درصدی همراه بوده است.
به گزارش متراژ، طرح های وزارت راه وشهرسازی برای تسهیل خانه دار شدن آحاد مردم در سال گذشته نیز بی اثر بود و سقف وام مسکن حتی 20 درصد از هزینه کل خرید یک آپارتمان در کلان شهرها را هم پوشش نمی داد. خانه های مسکن مهر نیز که توسط برخی از متقاضیان خریداری شده بود، به مرحله تکمیل نهایی نرسید و به دلیل بی توجهی عباس آخوندی این طرح بدون بودجه به صورت نیمه کاره باقی ماند.
با توجه به رکود در بخش مسکن هنوز برخی از سوداگران و دلالان با سو استفاده از نیاز متقاضیان، قیمت های خارج از عرف و نجومی جدید برای فروش املاک پیشنهاد می دهند و سایت های اینترنتی بستری کاملا رایگان برای این افراد ایجاد کرده است. سوداگران با قیمت گذاری دلخواه املاک بر روی این سایت های اینترنتی جو روانی گرانی را به بازار مسکن منتقل و فروشندگان را از فروش آپارتمان با قیمت هایی منصفانه پشیمان می نمایند.
عباس زینعلی درباره آخرین تحولات بازار ملک و املاک و پیش بینی قیمت ها در سال 98 خاطر نشان کرد: قیمت خانه به سقف توان طرف تقاضا رسیده و هیچ نگرانی بابت التهاب مجدد بازار نخواهد بود. در حال حاضر تقاضای موثر به دلیل تعرفه گذاری سرسام آور در این بازار وجود ندارد.
این کارشناس هم چنین افزود : فروشندگان باید اجازه دهند تا مدتی با تعرفه های موجود و منطقی معامله صورت بگیرد تا مقداری تحرک در این بازار مشاهده شود. در غیر این صورت با توجه به توان محدود خریداران، ملک های آگهی شده به فروش نخواهد رفت و رکود در بازار مسکن استمرار خواهد یافت.
منبع: ایسنا
 

برچسب ها

دیدگاه شما

captcha