آخرین اخبار
خانه های کوچک با متراژ 40 متر، پرطرفدارترین ها در تهران!

خانه های کوچک با متراژ ۴۰ متر، پرطرفدارترین ها در تهران!

بررسی میزان معاملات مسکن در شهریور‌ماه امسال نشان دهنده این است که خانه های کوچک با متراژ زیر ۴۰‌متر، پرطرفدارترین متراژ در تهران می باشند.

آخرین وضعیت معاملات مسکن: میزان خرید و فروش مسکن افزایش یافت

آخرین وضعیت معاملات مسکن: میزان خرید و فروش مسکن افزایش یافت

هر ساله، با پایان یافتن فصل جا به جایی و شروع پاییز، میزان معاملات مسکن نسبت به ماه قبل کاهش پیدا می کرد اما امسال تعداد معاملات مسکن در مهرماه نسبت به شهریور افزایش پیدا کرده است.

احتمال افزایش وام مسکن با توجه به افزایش تسهیلات بخش مسکن!

احتمال افزایش وام مسکن با توجه به افزایش تسهیلات بخش مسکن!

با توجه به روند صعودی قیمت مسکن در یک سال اخیر، وام مسکن پاسخگوی نیاز متقاضیان نبوده است و حال احتمال می رود که با افزایش ۷ درصدی تسهیلات اعطایی به حوزه مسکن، وام مسکن نیز به همین میزان افزایش پیدا کند.

معاملات ملکی در پائیز متحول می شود

معاملات ملکی در پائیز متحول می شود

با فرا رسیدن فصل پاییز و سپری کردن نیمه مهر ماه اولین گروه از خریداران ملک نسبت به کاهش قیمت واکنش مثبت نشان داده اند و وضع معاملات بهبود نسبی داشته است.

بررسی معاملات مسکن تهران در مهر ماه 98

بررسی معاملات مسکن تهران در مهر ماه ۹۸

با پایان یافتن فصل داغ نقل و انتقال مسکن و شروع مهر ماه حجم خرید و فروش املاک در تهران با کاهش چشم گیری روبه رو شده و فایل های ارائه شده در مشاورین املاک بدون مشتری باقی مانده است.

برسی قدرت پوشش دهی تسهیلات مسکن برای خرید خانه در تهران

برسی قدرت پوشش دهی تسهیلات مسکن برای خرید خانه در تهران

در حال حاضر سقف دریافت تسهیلات مسکن برای زوجین در کلان شهرها مانند تهران ۱۶۰ میلیون تومان می باشد، که با این وام خانه اولی ها فقط می توانند یک اتاق ۱۲ متری در تهران خریداری کنند.

ثبات قیمت مصالح باعث افزایش ساخت و ساز می شود

ثبات قیمت مصالح باعث افزایش ساخت و ساز می شود

یکی از مهمترین دلایل عدم حضور سرمایه گذاران در بازار مسکن و کاهش انبوه سازی در تهران، افزایش قیمت مصالح ساختمانی در یک سال اخیر بود. در سال ۹۶ و همزمان با خروج آمریکا از برجام نرخ دلار و طلا روند صعودی پیدا کرد

افزایش تقاضای خانه اولی ها برای خرید آپارتمان های قدیمی ساز

افزایش تقاضای خانه اولی ها برای خرید آپارتمان های قدیمی ساز

در حالی که با شروع فصل پاییز میزان معاملات به پایین ترین حد خود در سال ۹۸ رسیده است، برخی از خانه اولی ها به دنبال فایل های فروش واحدهای چند سال ساخت با قیمت مناسب هستند.

مزایای اجرای طرح مسکن اجاره ای در کشور

تاریخ : 1398/06/21
بازدیدها : 70
مزایای اجرای طرح مسکن اجاره ای در کشور

مزایای اجرای طرح مسکن اجاره ای در کشور

در برخی از کشورها به منظور حمایت از اقشار ضعیف و کم درآمد جامعه طرح مسکن اجاره ای توسط دولت انجام می شود. در این برنامه خانه ها با قیمت های مقرون به صرفه و حداقلی به اجاره نشین ها اعطا می شود و یارانه اجاره نیز به افراد کم بضاعت برای تسهیل در پرداخت هزینه بها ارائه می گردد. این پروژه با مشارکت بخش خصوصی و مالکان واحدهای مسکونی با قیمت گذاری هزینه اجاره، توسط دولت صورت می پذیرد. در کشور ما نیز از سال گذشته چند طرح برای حمایت از تسهیل در خانه دار شدن مردم و تنظیم بازار مسکن توسط کارشناسان مطرح شد. طرح مالیات بر عایدی مسکن به منظور جلوگیری از افزایش خانه های خالی و عدم خرید مسکن به عنوان کالای سرمایه ای، اجاره خانه های خالی توسط دولت با همکاری قوه قضاییه و پروژه تولید 400 واحد مسکونی از مهمترین برنامه های دولت برای  ساماندهی به بازار ملک و املاک بود.
به گزارش متراژ موتور جست و جوی ملک و املاک، یک کارشناس مسکن در خصوص اجرای طرح مسکن اجاره ای در کشور گفت: در صورتی این که امکان تامین مسکن به صورت استاندارد برای افراد متقاضی وجود داشته باشد و دولت مکان های مناسبی را برای این پروژه تخصیص دهد، امکان موفقیت این طرح افزایش خواهد یافت. امیر کرامت در خصوص نحوه اجرای این طرح مسکن اجاره ای در سایر کشورها نیز خاطر نشان کرد: تجربه کشورهای مختلف بیانگر این است که وجود مسکن اجاره ای با اجاره بهای معقول و متناسب با وضعیت معیشتی عموم جامعه، شرایطی دلخواه برای مردم، دولت و نهادهای عمومی مانند شهرداری ها را رقم خواهد زد. اما شرط اصلی موفقیت این طرح تامین مالی با هدف تامین منفعت سرمایه گذار و ایجاد صندوق های سرمایه گذاری املاک می باشد.
شناسایی افراد کم درآمد و جمع آوری بانک اطلاعات نیز یکی از مهمترین لازمه های اجرای این طرح می باشد. دولت و وزارت راه و شهرسازی برای اجرای عادلانه و صحیح برنامه مسکن اجاره ای می بایست افراد واجد شرایط را شناسایی کرده و در گام اول شرایط و تسهیلات ویژه اجاره نشینی را برای این افراد محیا سازد.
منبع: تی نیوز

 

برچسب ها

دیدگاه شما

captcha