آخرین اخبار
مستأجران را فراموش نکنید

مستأجران را فراموش نکنید

خبرها از بازار مسکن حاکی از این است که نرخ اجاره‌بها رو به افزایش گذاشته است و این اتفاق در مقایسه با زمان مشابه در سال گذشته، زودتر آغاز شده. آیا مسئولین در روزهای پایانی سال به فکر مستأجران هستند؟

استفاده از معاملات ملکی برای پول‌شویی آفت امروز اقتصاد

استفاده از معاملات ملکی برای پول‌شویی آفت امروز اقتصاد

متأسفانه بازار املاک و مستغلات، جای مناسبی برای پنهان کردن منشأ پول است. چرا که انجام معامله به صورت نقد و پنهان ساختن مالکیت یک ملک کار بسیار آسانی است.

ترس از کرونا باعث شد قدر سرویس‌های آنلاین را بدانیم

ترس از کرونا باعث شد قدر سرویس‌های آنلاین را بدانیم

اگر نیاز است تا برای حفظ سلامتی خود و دیگران از تردد در فضاهای عمومی خودداری کنیم، چگونه به امورات خود رسیدگی کنیم؟ اینجاست که نقش سرویس‎‌های آنلاین پررنگ‌تر می‌شود.

مالیات بر مسکن چه تأثیری بر این بازار خواهد داشت؟

مالیات بر مسکن چه تأثیری بر این بازار خواهد داشت؟

در صورت تصویب مالیات بر عایدی املاک، این قانون می‌تواند مانعی بر حضور دلالان و اقدامات سفته‌بازانه در بازار مسکن شود.

رونمایی از سامانه جامع املاک و تخفیف 25 درصدی مسکن ملی

رونمایی از سامانه جامع املاک و تخفیف ۲۵ درصدی مسکن ملی

محمود محمودزاده در حاشیه‌ی همایش طرح اقدام ملی مسکن، از رونمایی سامانه اسکان و املاک خبر داد. به گفته‌ی محمد اسلامی، وزیر راه‌وشهرسازی، قیمت تمام شده واحدهای طرح ملی مسکن با تامین مصالح ساختمانی به شیوه تهاتری ۲۰ درصد کاهش پیدا خواهد کرد.

پیش‌بینی اوضاع مسکن در سال 99

پیش‌بینی اوضاع مسکن در سال ۹۹

رونق معاملات مسکن تا اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت. با فرارسیدن ماه مبارک رمضان، قیمت‌ها ثابت شده و معاملات کمتر می‌شوند. تقاضا برای مسکن در سه ماه بعد از ماه رمضان افزایش پیدا کرده و مجددا در دو ماه محرم و صفر، راکد می‌شود.

رکود زمستانی مسکن! از علت تا راه چاره

رکود زمستانی مسکن! از علت تا راه چاره

تعداد واحدهای قابل اجاره برای افرادی که مایل به اجاره آپارتمان هستند، نسبت به خرید آپارتمان بالاتر رفته است. حدود ۲/۵ میلیون واحد مسکونی خالی از سکنه در کشور موجود است. خانه‌های خالی مشمول پرداخت مالیات خواهند شد.

قیمت مسکن تا عید، باز هم بالاتر می‌رود

قیمت مسکن تا عید، باز هم بالاتر می‌رود

براساس الگو‌های گذشته رکود و رشد قیمت، بازار مسکن از دوره جهش قیمتی عبور کرده و این دست از رفتار‌های غیرمصرفی در بازار؛ در صدد است تا برداشت گمراه‌کننده از قیمت‌ها را القا ‏کند و این روند به‌زودی متوقف خواهد شد.

معاملات ملکی در پائیز متحول می شود

تاریخ : 1398/07/20
بازدیدها : 130
معاملات ملکی در پائیز متحول می شود

معاملات ملکی در پائیز متحول می شود

به نقل از ایسنا با اینکه بازار ملک هنوز خراب است ولی تعداد معاملات تا این لحظه (نیمه اول مهر) نشان می دهد که با شروع پائیز و افت قیمت ملک عده ای از متقاضیان که با احتیاط در امر خرید وفروش وبازار ملک فعالیت می کردند وارد بازار شدند.
ماه گذشته افت منفی 74 درصدی قراردادهای خرید و فروش را گذرانده ایم که در شش ماه اول سال پائین ترین درصد را داشته است. آمار اتحادیه مشاوران املاک نشان می دهد که در ماه مهر این درصد به منفی 64 درصد رسیده است، از سوی دیگر تا این لحظه ی ماه نسبت به ماه گذشته افزایش 26 درصدی را مشاهده نموده ایم.

مطابق آمار تا نیمه ی مهرماه سال 98 حدود 16 هزار و 400 قرارداد انجام شده است که در این تاریخ نسبت به سال گذشته رکود 55 درصدی داشته است در حالی که قرارداد های اجاره نسبت به پارسال تغییر محسوسی نداشته است.

اگر این درصدها را محدود به پایتخت کنیم می توان نتیجه گرفت که معاملات خرید و فروش تا نیمه مهر افزایش 26 درصدی وکاهش 55 درصدی نسبت به نیمه مهر سال گذشته داشته است و قراردادهای اجاره نسبت به سال قبل کاهش 7درصدی داشته است.

اما نکته حائز اهمیت این است که قراردادها در سال های گذشته در مهر ماه افت 20 الی 50 درصدی نسبت به تابستان به خصوص شهریور ماه که فصل جابه جایی است داشته است ولی امسال با کاهش قیمت مسکن در مهرماه، با افزایش قراردادها رو به رو شده ایم.

اکنون ساخت و ساز در تهران دو برابر متقاضیان و تعداد معاملات است و برخی از واسطه های ملکی می گویند سازندگانی که به نقدینگی نیاز دارند آپارتمان های خود را در دفاتر املاک فایل کرده اند.

منبع:اقتصاد آنلاین 

برچسب ها

دیدگاه شما

captcha