آخرین اخبار
پیش‌بینی اوضاع مسکن در سال 99

پیش‌بینی اوضاع مسکن در سال ۹۹

رونق معاملات مسکن تا اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت. با فرارسیدن ماه مبارک رمضان، قیمت‌ها ثابت شده و معاملات کمتر می‌شوند. تقاضا برای مسکن در سه ماه بعد از ماه رمضان افزایش پیدا کرده و مجددا در دو ماه محرم و صفر، راکد می‌شود.

رکود زمستانی مسکن! از علت تا راه چاره

رکود زمستانی مسکن! از علت تا راه چاره

تعداد واحدهای قابل اجاره برای افرادی که مایل به اجاره آپارتمان هستند، نسبت به خرید آپارتمان بالاتر رفته است. حدود ۲/۵ میلیون واحد مسکونی خالی از سکنه در کشور موجود است. خانه‌های خالی مشمول پرداخت مالیات خواهند شد.

قیمت مسکن تا عید، باز هم بالاتر می‌رود

قیمت مسکن تا عید، باز هم بالاتر می‌رود

براساس الگو‌های گذشته رکود و رشد قیمت، بازار مسکن از دوره جهش قیمتی عبور کرده و این دست از رفتار‌های غیرمصرفی در بازار؛ در صدد است تا برداشت گمراه‌کننده از قیمت‌ها را القا ‏کند و این روند به‌زودی متوقف خواهد شد.

استان خراسان شمالی، صدرنشین تورم مسکن

استان خراسان شمالی، صدرنشین تورم مسکن

قیمت خرید خانه یا بهای اجاره آپارتمان در بجنورد آنقدر بالا رفته که تأمین یک مسکن معمولی برای برخی از بجنوردی‌ها رویا شده است. مالکان عموما بدون رغبت فروش، اقدام به قیمت‌گذاری افسانه‌ای می‌کنند.

افزایش قیمت بنزین بر بازار مسکن چه تأثیری گذاشت؟

افزایش قیمت بنزین بر بازار مسکن چه تأثیری گذاشت؟

علیم یارمحمدی، عضو هیئت رئیسه عمران مجلس گفت: افزایش قیمت بنزین بر قیمت مصالح ساختمانی تأثیر می‌گذارد و در نتیجه‌ی آن قیمت مسکن نیز بالا می‌رود.

آغاز ارسال پیامک به تائید شدگان طرح مسکن ملی

آغاز ارسال پیامک به تائید شدگان طرح مسکن ملی

طبق گفته‌های محمود محمودزاده، معاون وزارت راه و شهرسازی، از بین۲۳۲ هزار ثبت نامی در این طرح، حدود ۱۴۰ هزار نفر واجد شرایط بوده‌اند که از امروز، ۱۴ بهمن ماه ۹۸، به ترتیب حروف الفبا برای متقضیان پیامک ارسال می‌شود.

توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

با محو شدن تاثیر قیمت بنزین و کاهش تنش های منطقه ای افزایش قیمت مسکن متوقف شده و همین امر باعث کسادی بازار مسکن شده است.

خانه های خالی مشمول مالیات خواهند شد!

خانه های خالی مشمول مالیات خواهند شد!

یکی از مشکلات کلانشهرها، تعداد زیاد خانه های خالی موجود در آن هاست. به گفته محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی، طرح دریافت مالیات از این خانه ها تایید شده و به زودی با کمک سازمان امور مالیاتی، عملی خواهد شد. 

مهاجرت مردم از تهران به دلیل افزایش قیمت مسکن

تاریخ : 1398/02/10
بازدیدها : 88
مهاجرت مردم از تهران به دلیل افزایش قیمت مسکن

مهاجرت مردم از تهران به دلیل افزایش قیمت مسکن

در سال گذشته میانگین قیمت خرید و فروش مسکن در کلان شهرها بیش از 70 درصد افزایش یافت و قدرت خرید متقاضیان با کاهش چشم گیری مواجه شد. تسهیلات مسکن نیز که تا چند سال گذشته یکی از ابزارهای تامین مالی مردم بود به دلیل عدم افزایش در سال 97 موجب تسهیل خانه دار شدن متقاضیان نشد و میزان استفاده از وام بانکی برای معاملات مسکن کاهش یافت. سوداگری و دلال بازی در بازار ملک و املاک کلان شهرها به ویژه تهران نیز بسیار رونق یافت و واسطه ها اقدام به قیمت گذاری دلخواه و سرسام آور با هدف کسب سود بیشتر نمودند.
به گزارش سرویس خبری متراژ، بر اساس مشاهدات میدانی در 6 ماه گذشته میزان مهاجرت از تهران و سکونت در شهرک های حومه پایتخت با رشد قابل توجهی همراه بوده و متقاضیان کم درآمد به دلیل محدودیت منابع مالی اقدام به مهاجرت یا نقل مکان به بخش های جنوبی تهران نموده اند. این در حالی است که تعداد خانه های خالی از سکنه در شهر تهران به بیش از 500 هزار واحد رسیده ولی عرضه این فایل ها در بازار مسکن با نرخ های نجومی ارائه می شود. مالکان و صاحبان این خانه ها با آگاهی از شرایط اقتصادی و نرخ تورم معتقد اند مسکن به عنوان کالای سرمایه ای حاشیه سود مناسبی دارد و در آینده بار دیگر قیمت این آپارتمان ها افزایش می یابد.
بر اساس آمارهای رسمی منتشر شده استان های البرز و گیلان به عنوان مهاجرپذیرترین استان از تهران معرفی شدند و میزان سکونت تهرانی ها در این استان ها به ترتیب پنج و دو برابر افزایش یافته است. بیشتر خانه های خالی از سکنه تهران در محله های قیطریه، فرمانیه، زعفرانیه، قلهک و میرداماد قرار گرفته و بیش از 90 درصد فایل های پیشنهادی فروش املاک در بنگاه معاملاتی متعلق به این آپارتمان ها می باشد. از سوی دیگر در مناطق جنوبی که میزان تقاضا برای خرید و اجاره خانه بسیار بالا می باشد، فایل های محدود و انگشت شماری برای انتخاب و معامله متقاضیان پیشنهاد می شود.
منبع: ایسنا
 

برچسب ها

دیدگاه شما

captcha