آخرین اخبار
پیش‌بینی اوضاع مسکن در سال 99

پیش‌بینی اوضاع مسکن در سال ۹۹

رونق معاملات مسکن تا اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت. با فرارسیدن ماه مبارک رمضان، قیمت‌ها ثابت شده و معاملات کمتر می‌شوند. تقاضا برای مسکن در سه ماه بعد از ماه رمضان افزایش پیدا کرده و مجددا در دو ماه محرم و صفر، راکد می‌شود.

رکود زمستانی مسکن! از علت تا راه چاره

رکود زمستانی مسکن! از علت تا راه چاره

تعداد واحدهای قابل اجاره برای افرادی که مایل به اجاره آپارتمان هستند، نسبت به خرید آپارتمان بالاتر رفته است. حدود ۲/۵ میلیون واحد مسکونی خالی از سکنه در کشور موجود است. خانه‌های خالی مشمول پرداخت مالیات خواهند شد.

قیمت مسکن تا عید، باز هم بالاتر می‌رود

قیمت مسکن تا عید، باز هم بالاتر می‌رود

براساس الگو‌های گذشته رکود و رشد قیمت، بازار مسکن از دوره جهش قیمتی عبور کرده و این دست از رفتار‌های غیرمصرفی در بازار؛ در صدد است تا برداشت گمراه‌کننده از قیمت‌ها را القا ‏کند و این روند به‌زودی متوقف خواهد شد.

استان خراسان شمالی، صدرنشین تورم مسکن

استان خراسان شمالی، صدرنشین تورم مسکن

قیمت خرید خانه یا بهای اجاره آپارتمان در بجنورد آنقدر بالا رفته که تأمین یک مسکن معمولی برای برخی از بجنوردی‌ها رویا شده است. مالکان عموما بدون رغبت فروش، اقدام به قیمت‌گذاری افسانه‌ای می‌کنند.

افزایش قیمت بنزین بر بازار مسکن چه تأثیری گذاشت؟

افزایش قیمت بنزین بر بازار مسکن چه تأثیری گذاشت؟

علیم یارمحمدی، عضو هیئت رئیسه عمران مجلس گفت: افزایش قیمت بنزین بر قیمت مصالح ساختمانی تأثیر می‌گذارد و در نتیجه‌ی آن قیمت مسکن نیز بالا می‌رود.

آغاز ارسال پیامک به تائید شدگان طرح مسکن ملی

آغاز ارسال پیامک به تائید شدگان طرح مسکن ملی

طبق گفته‌های محمود محمودزاده، معاون وزارت راه و شهرسازی، از بین۲۳۲ هزار ثبت نامی در این طرح، حدود ۱۴۰ هزار نفر واجد شرایط بوده‌اند که از امروز، ۱۴ بهمن ماه ۹۸، به ترتیب حروف الفبا برای متقضیان پیامک ارسال می‌شود.

توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

با محو شدن تاثیر قیمت بنزین و کاهش تنش های منطقه ای افزایش قیمت مسکن متوقف شده و همین امر باعث کسادی بازار مسکن شده است.

خانه های خالی مشمول مالیات خواهند شد!

خانه های خالی مشمول مالیات خواهند شد!

یکی از مشکلات کلانشهرها، تعداد زیاد خانه های خالی موجود در آن هاست. به گفته محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی، طرح دریافت مالیات از این خانه ها تایید شده و به زودی با کمک سازمان امور مالیاتی، عملی خواهد شد. 

نبود نقدینگی مهمترین عامل رکود بخش مسکن است

تاریخ : 1398/05/27
بازدیدها : 122
نبود نقدینگی مهمترین عامل رکود بخش مسکن است

نبود نقدینگی مهمترین عامل رکود بخش مسکن است

با گذشت بیش از دو ماه از فصل تابستان هنوز برخی از مستاجران و متقاضیان خرید مسکن موفق به انتخاب و خرید واحد مسکونی مورد نظر خود نشدند. پس از کاهش نوسان و التهاب ناشی از افزایش ارز از نیمه دوم مرداد ماه میزان سوداگری و نرخ های پیشنهادی برای فروش خانه تعدیل شد و برخی از مالکان نیز شرایط ویژه را برای پرداخت هزینه به مشتریان پیشنهاد دادند، اما ناکارآمدی تسهیلات مسکن و کاهش نقدینگی باعث شد تا مردم موفق به خرید خانه نشوند. یک کارشناس مسکن با بیان این که مهاجرت از تهران به شهرهای اطراف نشان می دهد که تقاضا برای خرید مسکن وجود دارد خاطر نشان کرد: کاهش قدرت خرید مردم باعث مهاجرت و حاشیه نشینی در کنار پایتخت شده است. رکود ایجاد شده در بخش املاک برای فروشندگان و سوداگران نیز سودی نخواهد داشت و باعث ضرر به کلیه بخش های مرتبط با بخش ساختمان می شود.

به گزارش متراژ سامانه خرید و فروش آنلاین مسکن،  فرشید حاجت پور در خصوص آخرین تحولات بخش مسکن و حجم معاملات ثبت شده نیز افزود: در سال گذشته معاملات مسکن در تهران به طور میانگین حدود 15 هزار واحد بود که در حال حاضر به کمتر از 5000 مورد رسیده است. این موضوع بیانگر هدایت بخش املاک به سمت رکود می باشد و به همین دلیل ارزیابی دقیقی در خصوص کاهش یا افزایش نرخ خرید آپارتمان در ماه های آتی نمی توان انجام داد.

طرح جدید دولت که با هدف تامین مسکن برای 400 هزار خانوار در مناطق مختلف کشور با مشارکت بخش خصوصی در سال جاری محقق خواهد شد که این طرح می تواند بخش زیادی از سوداگری را کاهش دهد و باعث صاحب خانه شدن اقشار متوسط و ضعیف جامعه با تسهیلات ویژه شود. اما در صورت عدم پیش بینی زیر ساخت ها و مسیرهای ارتباطی، این ساخت و سازها نیز همانند مسکن مهر با شکست و عدم استقبال متقاضیان همراه خواهد شد و تاثیر مثبتی بر بازگشت آرامش بخش مسکن نخواهد گذاشت.

منبع: شهر خبر  

برچسب ها

دیدگاه شما

captcha