آخرین اخبار
آخرین وضعیت قیمت خرید و فروش مسکن در تهران

آخرین وضعیت قیمت خرید و فروش مسکن در تهران

در حالی که بیش از دو ماه از فصل پاییز سپری می شود، اما میزان معاملات ملک و املاک در پایتخت هنوز با رکود مواجه است و متقاضی زیادی برای خرید خانه وجود ندارد.

تاثیر افزایش نرخ سوخت بر قیمت مسکن

تاثیر افزایش نرخ سوخت بر قیمت مسکن

در چند روزگذشته همه چیز تحت تاثیر افزایش قیمت بنزین قرار گرفت و نارضایتی های مردمی در برخی نقاط کشور ایجاد شد. این موضوع نقش مهمی در رشد هزینه حمل و نقل خواهد داشت

میزان سرمایه گذاری در طرح ملی اقدام مسکن

میزان سرمایه گذاری در طرح ملی اقدام مسکن

با گذشت بیش از ۳ سال هنوز دولت موفق به اجرای طرح مشخص و مطلوبی برای تامین مسکن برای آحاد مردم نشده و بخش زیادی از متقاضیان به دلیل نوسان نرخ خرید و فروش آپارتمان

خلاصه آخرین اخبار خرید و فروش مسکن

خلاصه آخرین اخبار خرید و فروش مسکن

با توجه به تعطیلات هفته گذشته، میزان خرید و فروش مسکن بسیار پایین بود که البته این امری طبیعی است و پیش بینی می شود با پایان تعطیلات، میزان معاملات مسکن نیز افزایش پیدا کند.

آیا کاهش قیمت مسکن برای خروج از رکود کافی است؟

آیا کاهش قیمت مسکن برای خروج از رکود کافی است؟

گزارش ها حاکی از این است که تعداد معاملات مسکن به میزان کمی افزایش یافته است. آیا کاهش قیمت مسکن به معنی خروج بازار مسکن از رکود است؟ در خبر امروز پاسخ خواهیم داد.

برای خرید خانه تا چه زمانی صبر کنیم؟

برای خرید خانه تا چه زمانی صبر کنیم؟

طبق پیش بینی هایی که پیش از این نیز شده بود، کاهش قیمت مسکن تا شب عید ادامه خواهد داشت و به نظر می رسد نیمه دوم زمستان مناسب‌ترین زمان برای خرید خانه باشد.

وضعیت خرید و فروش مسکن در هفته اول آبان

وضعیت خرید و فروش مسکن در هفته اول آبان

میزان خرید و فروش مسکن در هفته اول آبان به شدت کاهش یافته است. علت این میزان کاهش خرید و فروش مسکن را می توان روزهای پایانی ماه صفر و تعطیلات عنوان کرد.

وضعیت بازار مسکن و معاملات مسکن در هفته پایانی مهر

وضعیت بازار مسکن و معاملات مسکن در هفته پایانی مهر

تعداد معاملات مسکن در مهرماه، بحث برانگیزترین موضوع اخبار بازار مسکن بود، چراکه تعداد این معاملات نسبت به ماه گذشته افزایش یافته بود اما همچنان تعداد آن در مقایسه با سال های قبل، خبر از رکود شدید در بازار ملک می داد.

وضعیت اجاره بها در سال 97 چگونه خواهد شد؟

تاریخ : 1397/02/22
بازدیدها : 65
وضعیت اجاره بها در سال 97 چگونه خواهد شد؟

وضعیت اجاره بها در سال ۹۷ چگونه خواهد شد؟

متراژ در این مقاله به بررسی وضعیت اجاره بها در سال 1397 با توجه به نوسانات بازار مسکن، ارز و طلا می پردازد.
با نزدیکی به فصل تابستان یکی از نگرانی های اصلی اجاره نشین ها، میزان افزایش قیمت رهن و اجاره املاک است. صاحبان خانه نیز با مشاهده وضعیت گرانی دلار، سکه و شرایط ناپایدار اقتصادی کشور سعی در افزایش اجاره بهای خود دارند.
با نگاهی به آمارهای رسمی مشاهده می شود، میانگین تعرفه اجاره در کلان شهرهایی همچون تهران، در سال گذشته به بالاترین حد خود رسید و به میزان 20 درصد افزایش داشته است. این در حالی است که به طور متوسط از سال 1393 تا 1395 سالانه این میزان 10 درصد زیاد شده است.
در سال جاری علاوه بر دو مولفه تورم عمومی و تورم مسکن میزان ساخت و ساز نیز  به عنوان عامل اصلی در تعیین تعرفه در ملک و املاک تاثیر گذار خواهد بود.
با مقایسه آمار تورم مسکن و هزینه اجاره می توان به این نتیجه رسید که نرخ رشد اجاره بها در 4 ساله گذشته با بالاترین حد خود رسیده است و هزینه اجاره نشینی  با تورم 25 درصدی مواجه شده و صاحبان مسکن برای تمدید قرارداد اجاره،هزینه ای سرسام آور را مطالبه می نمایند.
آرامش و ثبات رهن و اجاره مسکن به دو دلیل خاتمه یافت: نخست وضعیت اقتصادی و تاثیر افزایش سکه و ارز که باعث رکود بازارهای صنعتی و ساختمانی شد و هم چنین سوء استفاده دلالان مسکن و تعرفه گذاری غیر منطقی ملک و املاک توسط آن ها.
در سالیان گذشته گروهی ازصاحبان آپارتمان های نوساز و چند سال ساخت که قصد فروش ملک خود را داشتند، اما با کاهش تقاضا و قدرت خرید مردم مواجه شدند ولی با شروع سال 1396 و رونق مجدد بازار مسکن بخش قابل توجهی از واحدهای آماده فروش را در معرض اجاره قرار دادند.
در صورت افزایش تسهیلات مسکن برای خانه اولی ها و افزایش وام مسکن پیش بینی می شود میزان خرید خانه به ویژه منازل مسکونی با متراژ کمتز از 100 متر رونق یابد و حباب قیمت اجاره بها که در سال 1397 به بالاترین حد خود رسیده،شکسته شود و اجاره نشین ها با آرامش و قیمت مناسب تری واحدهای مسکونی را انتخاب و هزینه اجاره را بپردازند.
منبع/شهر خبر

 

برچسب ها

دیدگاه شما

captcha