آخرین اخبار
تایید طرح افزایش تسهیلات مسکن

تایید طرح افزایش تسهیلات مسکن

با توجه به ناکارآمد بودن وام مسکن، یکی از طرح های کارشناسان بازار مسکن، افزایش سقف تسهیلات وام مسکن بود که قدرت خرید مردم به این وسیله افزایش پیدا کند. ابوالقاسم رحیمی انارکی، مدیر عامل بانک مسکن، از تایید این طرح در شورای پول و اعتبار خبر داد.

قیمت مسکن تا سال 99 افزایش پیدا نمی کند

قیمت مسکن تا سال ۹۹ افزایش پیدا نمی کند

با وجود کاهش ۳۰ درصدی قیمت مسکن، هیچ تغییری در وضعیت رکود بازار مشاهده نمی شود و تعداد معاملات مسکن همچنان افزایش پیدا نکرده است. طبق نظر حسام عقبایی، نائب رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور، این روند همچنان ادامه خواهد یافت

آیا باز هم نگران گران شدن قیمت مسکن باشیم؟

آیا باز هم نگران گران شدن قیمت مسکن باشیم؟

با گران شدن قیمت بنزین و نزدیک شدن به انتخابات مجلس، این سوال در ذهن مردم ایجاد شد که آیا قیمت مسکن دوباره بالا می رود؟ با توجه به گزارشات ماه گذشته، بالا رفتن مجدد قیمت مسکن، امری بعید به نظر می رسد.

بازار داغ پیش فروش مسکن در شهر تهران

بازار داغ پیش فروش مسکن در شهر تهران

در حالی که به دلیل افزایش چشم گیر نرخ خرید مسکن و تورم اقتصادی شدید، میزان معاملات ملک و املاک در کشور با کاهش چشم گیری روبه رو شده و تسهیلات بانکی نیز قادر به پوشش هزینه خرید خانه را ندارد

قیمت مسکن تا سه سال آینده افزایش نمی یابد

قیمت مسکن تا سه سال آینده افزایش نمی یابد

در حالی که در فصل پاییز میزان معاملات مسکن با رکود و عدم تقاضا روبه رو شده است، برخی از سوداگران با ایجاد شایعه هایی مبنی بر افزایش مجدد قیمت خرید خانه در شهرهای بزرگ سعی می کنند تا متقاضیان را تحریک به انجام معاملات کنند

ساخت و ساز آپارتمان مسکونی در تهران کاهش یافته است

ساخت و ساز آپارتمان مسکونی در تهران کاهش یافته است

در سال جاری میزان صدور پروانه های ساختمانی کاهش یافته و برخی از انبوه سازان به دلیل شرایط نامناسب اقتصادی و تورم روز افزون از حضور و ساختمان سازی در بازار مسکن انصراف داده

رهن کامل در بازار اجاره مسکن تهران کمیاب شد

رهن کامل در بازار اجاره مسکن تهران کمیاب شد

در حالی که تا سال گذشته مالکان واحدهای مسکونی علاقه زیادی به دریافت رهن کامل برای اجاره آپارتمان های خود داشتند و با پس انداز این مبلغ و دریافت سود بانکی از سپرده گذاری رهن درآمدی مطلوبی کسب می نمودند،

وضعیت معاملات مسکن در شهرهای جدید حومه تهران

وضعیت معاملات مسکن در شهرهای جدید حومه تهران

با شروع سال ۹۷ و همزمان با افزایش نرخ خرید و فروش مسکن در پایتخت میزان تمایل متقاضیان برای خروج از تهران و خرید خانه در شهرهای جدید اطراف تهران رشد یافت و مردم به دلیل کاهش قدرت مالی اقدام به جست و جوی آپارتمان های

وضعیت بازار مسکن و معاملات مسکن در هفته پایانی مهر

تاریخ : 1398/08/04
بازدیدها : 118
وضعیت بازار مسکن و معاملات مسکن در هفته پایانی مهر

وضعیت بازار مسکن و معاملات مسکن در هفته پایانی مهر

در هفته گذشته، بیشتر اخبار بازار مسکن، حول محور معاملات مسکن چرخیدند. طبق روال همیشه، در اولین روز از شروع هفته جدید، مروری خواهیم داشت بر مهم ترین اخبار هفته قبل. 
تعداد معاملات مسکن در مهرماه، بحث برانگیزترین موضوع اخبار بازار مسکن بود، چراکه تعداد این معاملات نسبت به ماه گذشته افزایش یافته بود اما همچنان تعداد آن در مقایسه با سال های قبل، خبر از رکود شدید در بازار ملک می داد. هفته گذشته دیدگاه های مختلفی را در این رابطه بررسی کردیم که در خبر امروز به اختصار به بیان هر کدام خواهیم پرداخت. پس اگر اخبار هفته قبل را دنبال نکرده اید، امروز با ما همراه باشید.

 

آیا افزایش معاملات مسکن نشانه رونق گرفتن بازار مسکن است؟

افزایش تعداد معاملات مسکن در مهرماه ممکن است این دیدگاه را به وجود بیاورد که بازار ملک از رکود خارج شده است. اما باید توجه کرد که تعداد این معاملات هنوز نسبت به سال های گذشته در همین زمان کم است. افزایش معاملات در مهرماه برخلاف سال های گذشته، می تواند به این معنی باشد که تعداد معاملات به کف رسیده و بازار مسکن از حالت طبیعی عرضه و تقاضا خارج شده است.
در حال حاضر متقاضیان مسکن به دو دسته مصرفی و سرمایه گذار تقسیم می شوند که هر دو دسته به دنبال واحدهای زیر قیمت می گردند. به گفته مشاوران املاک، برخی از مالکان واحدهای نوساز نیز به دلیل اخبار مبنی بر گران شدن مصالح ساختمانی، از فروش واحدهای خود موقتاً منصرف شده اند اما با این وجود، باز هم تعداد خریداران نسبت به تعداد فایل های موجود در بازار کم است.

 

وضعیت قیمت مسکن به چه صورت است؟

قیمت مسکن تا 30 درصد کاهش پیدا کرده است. به گفته نائب رئیس اتحادیه مشاوران املاک، این می تواند به دلیل خروج 70 درصدی سرمایه گذاران از بازار باشد. حسام عقبائی افزود: تنها 20 درصد از متقاضیان ملک را خریداران مصرفی تشکیل می دادند که حدود 12 درصد از آن ها هم توان خرید ندارند. با وجود ظرفیت پایین خریداران باقی مانده، پایین آمدن قیمت ها طبیعی است هرچند قیمت ها هنوز از قیمت های واقعی فاصله دارند.

 

آیا روند کاهش قیمت مسکن ادامه خواهد داشت؟

رئیس اتحادیه مشاوران املاک معتقد است بعد از پایان ماه صفر، خرید و فروش مسکن افزایش خواهد یافت چرا که عده زیادی از مردم به دلایل مذهبی از انجام معامله در این ماه خودداری می کردند. وی همچنان معتقد است که کاهش 42 درصدی تعداد معاملات ملک می تواند فرصت را برای چانه زنی بین خریدار و فروشنده فراهم کند و اگر روند به همین صورت پیش برود، کاهش قیمت مسکن تا پایان سال ادامه خواهد داشت.
این بود مهم ترین اخبار بازار مسکن که در هفته گذشته در بخش خبری متراژ مورد بحث قرار گرفت. امیدواریم پیش بینی های صورت گرفته به واقعیت بپیوندند و روند کاهش قیمت مسکن و افزایش تعداد معاملات مسکن ادامه دار باشد.
 

برچسب ها

دیدگاه شما

captcha