آخرین اخبار
خانه های کوچک با متراژ 40 متر، پرطرفدارترین ها در تهران!

خانه های کوچک با متراژ ۴۰ متر، پرطرفدارترین ها در تهران!

بررسی میزان معاملات مسکن در شهریور‌ماه امسال نشان دهنده این است که خانه های کوچک با متراژ زیر ۴۰‌متر، پرطرفدارترین متراژ در تهران می باشند.

آخرین وضعیت معاملات مسکن: میزان خرید و فروش مسکن افزایش یافت

آخرین وضعیت معاملات مسکن: میزان خرید و فروش مسکن افزایش یافت

هر ساله، با پایان یافتن فصل جا به جایی و شروع پاییز، میزان معاملات مسکن نسبت به ماه قبل کاهش پیدا می کرد اما امسال تعداد معاملات مسکن در مهرماه نسبت به شهریور افزایش پیدا کرده است.

احتمال افزایش وام مسکن با توجه به افزایش تسهیلات بخش مسکن!

احتمال افزایش وام مسکن با توجه به افزایش تسهیلات بخش مسکن!

با توجه به روند صعودی قیمت مسکن در یک سال اخیر، وام مسکن پاسخگوی نیاز متقاضیان نبوده است و حال احتمال می رود که با افزایش ۷ درصدی تسهیلات اعطایی به حوزه مسکن، وام مسکن نیز به همین میزان افزایش پیدا کند.

معاملات ملکی در پائیز متحول می شود

معاملات ملکی در پائیز متحول می شود

با فرا رسیدن فصل پاییز و سپری کردن نیمه مهر ماه اولین گروه از خریداران ملک نسبت به کاهش قیمت واکنش مثبت نشان داده اند و وضع معاملات بهبود نسبی داشته است.

بررسی معاملات مسکن تهران در مهر ماه 98

بررسی معاملات مسکن تهران در مهر ماه ۹۸

با پایان یافتن فصل داغ نقل و انتقال مسکن و شروع مهر ماه حجم خرید و فروش املاک در تهران با کاهش چشم گیری روبه رو شده و فایل های ارائه شده در مشاورین املاک بدون مشتری باقی مانده است.

برسی قدرت پوشش دهی تسهیلات مسکن برای خرید خانه در تهران

برسی قدرت پوشش دهی تسهیلات مسکن برای خرید خانه در تهران

در حال حاضر سقف دریافت تسهیلات مسکن برای زوجین در کلان شهرها مانند تهران ۱۶۰ میلیون تومان می باشد، که با این وام خانه اولی ها فقط می توانند یک اتاق ۱۲ متری در تهران خریداری کنند.

ثبات قیمت مصالح باعث افزایش ساخت و ساز می شود

ثبات قیمت مصالح باعث افزایش ساخت و ساز می شود

یکی از مهمترین دلایل عدم حضور سرمایه گذاران در بازار مسکن و کاهش انبوه سازی در تهران، افزایش قیمت مصالح ساختمانی در یک سال اخیر بود. در سال ۹۶ و همزمان با خروج آمریکا از برجام نرخ دلار و طلا روند صعودی پیدا کرد

افزایش تقاضای خانه اولی ها برای خرید آپارتمان های قدیمی ساز

افزایش تقاضای خانه اولی ها برای خرید آپارتمان های قدیمی ساز

در حالی که با شروع فصل پاییز میزان معاملات به پایین ترین حد خود در سال ۹۸ رسیده است، برخی از خانه اولی ها به دنبال فایل های فروش واحدهای چند سال ساخت با قیمت مناسب هستند.

پیشنهاد کارشناسان به متقاضیان خرید مسکن

تاریخ : 1398/06/22
بازدیدها : 66
پیشنهاد کارشناسان به متقاضیان خرید مسکن

پیشنهاد کارشناسان به متقاضیان خرید مسکن

در چند روز اخیر میزان انتشار آگهی های فروش و پیش فروش آپارتمان در تهران با شرایط ویژه و وام بانکی افزایش یافته و فروشندگان با نزدیک شدن به روزهای پایانی تابستان به دنبال فروش واحدهای خود و کسب نقدینگی می باشند. برخی از انبوه سازان نیز اقدام به پیش فروش املاک خود با قیمت پایین تر از عرف بازار نموده و با استدلال غیر قابل پیش بینی بودن شرایط اقتصادی قصد تامین ملزومات ساختمانی با قیمت مناسب برای اتمام ساخت و ساز را دارند. سوداگران نیز با مشارکت فعال و ارائه فایل های مختلف پیشنهادی به متقاضیان قصد دارند تا قبل از دوران رکود مجدد مسکن سود قابل توجهی به جیب زده و به همین دلیل اقدام به ارائه اطلاعات نادرست به مردم برای تسریع در روند معاملات کرده اند.
مهمترین دغدغه و نیاز مردم برای خرید خانه تامین منابع مالی و دریافت تسهیلات می باشد به همین علت برخی از دلالان و مالکان با درج شرایط ویژه و اقساطی خرید خانه و ارائه وام بانکی اقدام به انتشار آگهی در مشاورین املاک می کنند در حالی که برخی از اطلاعات گفته شده صحیح نمی باشد و صرفا جنبه تبلیغاتی و فریب دهنده دارد. کارشناسان بازار مسکن توصیه می کنند که متقاضیان خرید خانه در خصوص نحوه محاسبه شرایط پرداخت، زمان تحویل آپارتمان و شرایط اعطای تسهیلات دقت بیشتری به خرج دهند و در نگاه اول حرف های فروشنده را نپذیرند زیرا در صورت انتخاب بدون در نظر گرفتن جوانب، مشتری با ضرر مالی قابل توجهی روبه رو شده و قادر به تامین هزینه خرید مسکن نمی شود و مشکلات حقوقی زیادی در آینده برای وی پدید خواهد آمد.
کارشناسان پیش بینی می کنند با پایان یافتن فصل تابستان میزان معاملات مسکن با افت قابل توجهی روبه رو شود و بخش خرید و فروش مسکن تا اسفند ماه دچار رکود مقطعی شود. نرخ خرید هر متر مربع واحد مسکونی در تهران نیز بسته به شرایط اقتصادی و تورم غیر قابل پیش بینی می باشد اما در صورت ثبات قیمت ارز، تعرفه خرید آپارتمان تغییر محسوسی نخواهد داشت.
منبع: تی نیوز

 

برچسب ها

دیدگاه شما

captcha