آخرین اخبار
رونمایی از سامانه جامع املاک و تخفیف 25 درصدی مسکن ملی

رونمایی از سامانه جامع املاک و تخفیف ۲۵ درصدی مسکن ملی

محمود محمودزاده در حاشیه‌ی همایش طرح اقدام ملی مسکن، از رونمایی سامانه اسکان و املاک خبر داد. به گفته‌ی محمد اسلامی، وزیر راه‌وشهرسازی، قیمت تمام شده واحدهای طرح ملی مسکن با تامین مصالح ساختمانی به شیوه تهاتری ۲۰ درصد کاهش پیدا خواهد کرد.

پیش‌بینی اوضاع مسکن در سال 99

پیش‌بینی اوضاع مسکن در سال ۹۹

رونق معاملات مسکن تا اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت. با فرارسیدن ماه مبارک رمضان، قیمت‌ها ثابت شده و معاملات کمتر می‌شوند. تقاضا برای مسکن در سه ماه بعد از ماه رمضان افزایش پیدا کرده و مجددا در دو ماه محرم و صفر، راکد می‌شود.

رکود زمستانی مسکن! از علت تا راه چاره

رکود زمستانی مسکن! از علت تا راه چاره

تعداد واحدهای قابل اجاره برای افرادی که مایل به اجاره آپارتمان هستند، نسبت به خرید آپارتمان بالاتر رفته است. حدود ۲/۵ میلیون واحد مسکونی خالی از سکنه در کشور موجود است. خانه‌های خالی مشمول پرداخت مالیات خواهند شد.

قیمت مسکن تا عید، باز هم بالاتر می‌رود

قیمت مسکن تا عید، باز هم بالاتر می‌رود

براساس الگو‌های گذشته رکود و رشد قیمت، بازار مسکن از دوره جهش قیمتی عبور کرده و این دست از رفتار‌های غیرمصرفی در بازار؛ در صدد است تا برداشت گمراه‌کننده از قیمت‌ها را القا ‏کند و این روند به‌زودی متوقف خواهد شد.

استان خراسان شمالی، صدرنشین تورم مسکن

استان خراسان شمالی، صدرنشین تورم مسکن

قیمت خرید خانه یا بهای اجاره آپارتمان در بجنورد آنقدر بالا رفته که تأمین یک مسکن معمولی برای برخی از بجنوردی‌ها رویا شده است. مالکان عموما بدون رغبت فروش، اقدام به قیمت‌گذاری افسانه‌ای می‌کنند.

افزایش قیمت بنزین بر بازار مسکن چه تأثیری گذاشت؟

افزایش قیمت بنزین بر بازار مسکن چه تأثیری گذاشت؟

علیم یارمحمدی، عضو هیئت رئیسه عمران مجلس گفت: افزایش قیمت بنزین بر قیمت مصالح ساختمانی تأثیر می‌گذارد و در نتیجه‌ی آن قیمت مسکن نیز بالا می‌رود.

آغاز ارسال پیامک به تائید شدگان طرح مسکن ملی

آغاز ارسال پیامک به تائید شدگان طرح مسکن ملی

طبق گفته‌های محمود محمودزاده، معاون وزارت راه و شهرسازی، از بین۲۳۲ هزار ثبت نامی در این طرح، حدود ۱۴۰ هزار نفر واجد شرایط بوده‌اند که از امروز، ۱۴ بهمن ماه ۹۸، به ترتیب حروف الفبا برای متقضیان پیامک ارسال می‌شود.

توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

با محو شدن تاثیر قیمت بنزین و کاهش تنش های منطقه ای افزایش قیمت مسکن متوقف شده و همین امر باعث کسادی بازار مسکن شده است.

پیش بینی قیمت مسکن در تابستان 97

تاریخ : 1397/02/13
بازدیدها : 107
پیش بینی قیمت مسکن در تابستان 97

پیش بینی قیمت مسکن در تابستان ۹۷

با نزدیک شدن به فصل تابستان و رونق بازار اجاره و خرید و فروش واحدهای مسکونی یکی از پرسش های اصلی متقاضیان مسکن گرانی و افزایش تعرفه خانه در تابستان 97 می باشد.
متراژ در این مقاله به بررسی وضعیت بازار مسکن در تابستان 97 خواهد پرداخت.
در چند ماه اخیر افزایش نرخ سکه و دلار باعث نوسان بازار شده است و میزان سرمایه گذاری در بازار مسکن را تحت تاثیر خود قرار داده است. هم چنین میزان سود بانکی نیز یکی از عواملی است که می تواند باعث رکود و یا رونق بازار املاک شود.
با پیش بینی نایب رئیس اول اتحادیه املاک استان تهران با توجه به بازار ارز و شرایط اقتصادی در تابستان 97 قیمت خرید خانه و اجاره مسکن در تهران بیشتر در واحدهای متراژ پایین افزایش می یابد و در شهرهای کوچک شاهد گرانی واحدهای مسکونی نخواهیم بود.
حسام عقبایی هم چنین افزود: افزایش سود بانکی باعث کاهش رغبت به خرید و فروش مسکن و ساخت و ساز در بافت های فرسوده می شود و یکی از راهکارهایی که منجر به رونق بازار ملک و املاک می شود، کاهش نرخ سود بانکی است.
این کارشناس حوزه مسکن در خصوص سیاست های دولت برای رونق بخشی به بازار خانه و اجرای طرح مسکن اجتماعی پیشنهاد کرد که دولت با روش های تشویقی بانک ها را مکلف به پرداخت تسهیلات خرید مسکن کند.
نایب رئیس اول اتحادیه املاک استان تهران در خصوص مشاغلی که با حوزه مسکن و املاک در ارتباط هستند و باعث رونق کسب و کار خواهند شد نیز افزود: در حال حاضر بیش از 1300 صنعت مرتبط با بخش ساختمانی وجود دارد که افزایش خرید متقاضیان مسکن باعث رونق در این مشاغل می شود.
میزان تعرفه اجاره خانه و بازار خرید و فروش مسکن در تابستان 97 دچار نوسان نخواهد شد و تنها در واحدهای متراژ پایین شاهد افزایش نسبی قیمت خواهیم بود.

منبع: افکار نیوز

برچسب ها

دیدگاه شما

captcha