آخرین اخبار
مالیات بر مسکن چه تأثیری بر این بازار خواهد داشت؟

مالیات بر مسکن چه تأثیری بر این بازار خواهد داشت؟

در صورت تصویب مالیات بر عایدی املاک، این قانون می‌تواند مانعی بر حضور دلالان و اقدامات سفته‌بازانه در بازار مسکن شود.

رونمایی از سامانه جامع املاک و تخفیف 25 درصدی مسکن ملی

رونمایی از سامانه جامع املاک و تخفیف ۲۵ درصدی مسکن ملی

محمود محمودزاده در حاشیه‌ی همایش طرح اقدام ملی مسکن، از رونمایی سامانه اسکان و املاک خبر داد. به گفته‌ی محمد اسلامی، وزیر راه‌وشهرسازی، قیمت تمام شده واحدهای طرح ملی مسکن با تامین مصالح ساختمانی به شیوه تهاتری ۲۰ درصد کاهش پیدا خواهد کرد.

پیش‌بینی اوضاع مسکن در سال 99

پیش‌بینی اوضاع مسکن در سال ۹۹

رونق معاملات مسکن تا اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت. با فرارسیدن ماه مبارک رمضان، قیمت‌ها ثابت شده و معاملات کمتر می‌شوند. تقاضا برای مسکن در سه ماه بعد از ماه رمضان افزایش پیدا کرده و مجددا در دو ماه محرم و صفر، راکد می‌شود.

رکود زمستانی مسکن! از علت تا راه چاره

رکود زمستانی مسکن! از علت تا راه چاره

تعداد واحدهای قابل اجاره برای افرادی که مایل به اجاره آپارتمان هستند، نسبت به خرید آپارتمان بالاتر رفته است. حدود ۲/۵ میلیون واحد مسکونی خالی از سکنه در کشور موجود است. خانه‌های خالی مشمول پرداخت مالیات خواهند شد.

قیمت مسکن تا عید، باز هم بالاتر می‌رود

قیمت مسکن تا عید، باز هم بالاتر می‌رود

براساس الگو‌های گذشته رکود و رشد قیمت، بازار مسکن از دوره جهش قیمتی عبور کرده و این دست از رفتار‌های غیرمصرفی در بازار؛ در صدد است تا برداشت گمراه‌کننده از قیمت‌ها را القا ‏کند و این روند به‌زودی متوقف خواهد شد.

استان خراسان شمالی، صدرنشین تورم مسکن

استان خراسان شمالی، صدرنشین تورم مسکن

قیمت خرید خانه یا بهای اجاره آپارتمان در بجنورد آنقدر بالا رفته که تأمین یک مسکن معمولی برای برخی از بجنوردی‌ها رویا شده است. مالکان عموما بدون رغبت فروش، اقدام به قیمت‌گذاری افسانه‌ای می‌کنند.

افزایش قیمت بنزین بر بازار مسکن چه تأثیری گذاشت؟

افزایش قیمت بنزین بر بازار مسکن چه تأثیری گذاشت؟

علیم یارمحمدی، عضو هیئت رئیسه عمران مجلس گفت: افزایش قیمت بنزین بر قیمت مصالح ساختمانی تأثیر می‌گذارد و در نتیجه‌ی آن قیمت مسکن نیز بالا می‌رود.

آغاز ارسال پیامک به تائید شدگان طرح مسکن ملی

آغاز ارسال پیامک به تائید شدگان طرح مسکن ملی

طبق گفته‌های محمود محمودزاده، معاون وزارت راه و شهرسازی، از بین۲۳۲ هزار ثبت نامی در این طرح، حدود ۱۴۰ هزار نفر واجد شرایط بوده‌اند که از امروز، ۱۴ بهمن ماه ۹۸، به ترتیب حروف الفبا برای متقضیان پیامک ارسال می‌شود.

چرا دستور العمل افزایش وام مسکن 98 ابلاغ نمی شود؟

تاریخ : 1398/04/14
بازدیدها : 96
چرا دستور العمل افزایش وام مسکن 98 ابلاغ نمی شود؟

چرا دستور العمل افزایش وام مسکن ۹۸ ابلاغ نمی شود؟

یکی از بحث های داغ روزهای اخیر افزایش سقف وام مسکن در سال 98 می باشد. در سه ماه پایانی سال گذشته صحبت هایی مبنی بر رشد تسهیلات بانکی برای خرید خانه با توجه به تورم اقتصادی مطرح شد و مدیران دولتی و نمایندگان مجلس در خصوص روش های حمایت از متقاضیان جلسات متعددی را برگزار نمودند. در نیمه دوم سال 97 میزان استفاده از تسهیلات مسکن برای ثبت قراردادهای ملکی با کاهش همراه شد و رشد  بیش از 70 درصدی تعرفه خرید و فروش مسکن باعث ناکارآمدی و عدم تامین هزینه خرید خانه با استفاده از وام بانکی شد.
به گزارش متراژ سامانه خرید آنلاین مسکن با کد رهگیری معتبر، برخی از کارشناسان با انتقاد از سیاست های وزارت راه و شهرسازی، افزایش وام مسکن در سال 98 را عامل ساماندهی و حمایت از مردم تصور نمی کردند و معتقد بودند که با این طرح قدرت خرید مردم افزایش و سوداگری در بخش ملک و املاک کاهش نمی یابد و ممکن است باعث تورم مجدد در بخش مسکن شود. اما گروه دیگری از اقتصاددانان بر این باوراند که افزایش سقف تسهیلات بانکی گامی موثر در راستای گرایش و علاقه مردم به خرید و فروش مسکن خواهد داشت و این وام باید متناسب با شهرهای مختلف تعیین گردد.
عضو هیات علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران در خصوص عدم اجرایی نشدن افزایش نرخ تسهیلات مسکن و تامین ردیف بودجه این طرح توضیحاتی ارائه کرد. تیمور رحمانی دلیل اجرایی نشدن ابلاغیه افزایش وام بانکی برای خرید خانه در سال 97 را عدم تامین اعتبار لازم بانک مسکن و پیش بینی تمهیدات اجرایی آن عنوان کرد و خاطر نشان کرد: برخی از خانوارها توانایی باز پرداخت وام بانکی را ندارند و سیاست لازم به منظور حمایت از دهک های لازم در جهت اعطای تسهیلات مسکن باید صورت پذیرد. در غیر این صورت اجرایی شدن این طرح نیز کمک شایان توجهی به خانه دار شدن اقشار ضعیف جامعه نخواهد کرد و بازار مسکن هم چنان در رکود خواد ماند.
منبع: ایسنا
 

برچسب ها

دیدگاه شما

captcha