آخرین اخبار
توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

با محو شدن تاثیر قیمت بنزین و کاهش تنش های منطقه ای افزایش قیمت مسکن متوقف شده و همین امر باعث کسادی بازار مسکن شده است.

خانه های خالی مشمول مالیات خواهند شد!

خانه های خالی مشمول مالیات خواهند شد!

یکی از مشکلات کلانشهرها، تعداد زیاد خانه های خالی موجود در آن هاست. به گفته محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی، طرح دریافت مالیات از این خانه ها تایید شده و به زودی با کمک سازمان امور مالیاتی، عملی خواهد شد. 

حداقل بودجه برای خرید خانه در تهران چقدر است؟

حداقل بودجه برای خرید خانه در تهران چقدر است؟

در حال حاضر، ارزان ترین قیمت خانه در تهران، به بخش شرقی آن مربوط می شود. آپارتمان های کوچک با متراژ حدود ۳۰ متر در محدوده خواجه نظام، کمترین قیمت را در تهران به خود اختصاص داده اند.

سن بنای واحدهای مشمول وام مسکن افزایش یافت!

سن بنای واحدهای مشمول وام مسکن افزایش یافت!

به گزارش روابط عمومی بانک مسکن، سن بنای واحدهایی که تسهیلات مسکن به آن ها تعلق می گیرد، از ۲۵ سال به ۳۰ سال افزایش پیدا کرد. این امر موجب شده تا تسهیلات پرداخت شده خرید مسکن در ماه گذشته افزایش پیدا کند.

آیا حباب قیمت مسکن ترکیده است؟

آیا حباب قیمت مسکن ترکیده است؟

طبق گفته های حسام عقبائی، نائب رئیس اتحادیه املاک، قیمت مسکن در اکثر نقاط تهران به پایین ترین حد خود رسیده و این نشان دهنده این است که حباب قیمت مسکن ترکیده و قیمت ها به کف رسیده است.

اجاره بهای نجومی آپارتمان های لوکس در تهران!

اجاره بهای نجومی آپارتمان های لوکس در تهران!

با توجه به بالا بودن باور نکردنی برخی اجاره ها، متقاضی این خانه ها آن قدر زیاد است که در مدت زمان کوتاهی معامله می شوند. برای مثال، یک ویلا در شهرک غرب با ۲۰ میلیارد تومان ودیعه و ۵۰ میلیون تومان اجاره ماهیانه، در عرض یک هفته معامله شد.

تایید طرح افزایش تسهیلات مسکن

تایید طرح افزایش تسهیلات مسکن

با توجه به ناکارآمد بودن وام مسکن، یکی از طرح های کارشناسان بازار مسکن، افزایش سقف تسهیلات وام مسکن بود که قدرت خرید مردم به این وسیله افزایش پیدا کند. ابوالقاسم رحیمی انارکی، مدیر عامل بانک مسکن، از تایید این طرح در شورای پول و اعتبار خبر داد.

قیمت مسکن تا سال 99 افزایش پیدا نمی کند

قیمت مسکن تا سال ۹۹ افزایش پیدا نمی کند

با وجود کاهش ۳۰ درصدی قیمت مسکن، هیچ تغییری در وضعیت رکود بازار مشاهده نمی شود و تعداد معاملات مسکن همچنان افزایش پیدا نکرده است. طبق نظر حسام عقبایی، نائب رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور، این روند همچنان ادامه خواهد یافت

چرا دولت با افزایش تسهیلات مسکن مخالفت کرد؟

تاریخ : 1398/04/22
بازدیدها : 91
چرا دولت با افزایش تسهیلات مسکن مخالفت کرد؟

چرا دولت با افزایش تسهیلات مسکن مخالفت کرد؟

پس از اظهار نظر وزیر راه و شهرسازی مبنی بر عدم افزایش سقف وام بانکی برای خرید خانه در سال 98، واکنش های مختلفی توسط کارشناسان مطرح شد. در شرایطی که قدرت خرید مردم به حداقل رسیده و میزان ساخت و ساز در کشور با کاهش 60 درصدی مواجه شده برخی از مردم معتقد اند باید سقف تسهیلات متناسب با تورم رشد می یافت و دولت بودجه مورد نیاز برای این تسهیلات را در سال جاری فراهم می ساخت. اما گروهی از صاحب نظران بر این باور اند که در صورت افزایش وام بانکی تورم مجدد در بخش خرید و فروش مسکن رخ خواهد داد و این روش تورم زا خواهد بود.
به گزارش متراژ موتور جست و جوی ملک و املاک، وزیر راه و شهرسازی اما مهمترین دلیل مخالفت دولت و وزارت راه و شهرسازی برای عدم افزایش تسهیلات مسکن، اجرای طرح تولید 400 هزار واحد مسکونی با مشارکت بخش خصوصی و در اختیار گذاشتن وام برای ساخت و ساز در بافت های فرسوده اعلام کرد و خاطر نشان کرد که با اجرای این طرح زمین های دولتی در اختیار انبوه سازان قرار گرفته و کارت اعتباری مصالح ساختمانی به منظور در اختیار گذاشتن ملزومات ساختمانی با قیمت مناسب به سازندگان اعطا می شود. طرح دیگری که نمایندگان مجلس و کارشناسان وزارت راه و شهرسازی در خصوص اجرای آن تاکید دارند، برنامه اخذ مالیات از خانه های خالی می باشد، در این طرح افرادی که واحدهای مسکونی را بدون استفاده و صرفا به عنوان کالای سرمایه ای نگهداری می کنند باید مالیات به دولت پرداخت کرده و یا خانه خود را اجاره دهند. هرچند که این موضوع از لحاظ قانونی دچار ابهاماتی می باشد اما در صورت تمهید سازکارهای لازم و اجرای دقیق آن بخشی از سوداگری و التهاب قیمتی از بازار املاک کاسته می شود.
حال باید دید که آیا وزارت راه و شهرسازی موفق به اجرای طرح های جدید خود در سال 98 به منظور ساماندهی و افزایش قرت خرید مردم در بخش مسکن خواهد شد یا خیر.
منبع: ایرنا
 

برچسب ها

دیدگاه شما

captcha