آخرین اخبار
توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

با محو شدن تاثیر قیمت بنزین و کاهش تنش های منطقه ای افزایش قیمت مسکن متوقف شده و همین امر باعث کسادی بازار مسکن شده است.

خانه های خالی مشمول مالیات خواهند شد!

خانه های خالی مشمول مالیات خواهند شد!

یکی از مشکلات کلانشهرها، تعداد زیاد خانه های خالی موجود در آن هاست. به گفته محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی، طرح دریافت مالیات از این خانه ها تایید شده و به زودی با کمک سازمان امور مالیاتی، عملی خواهد شد. 

حداقل بودجه برای خرید خانه در تهران چقدر است؟

حداقل بودجه برای خرید خانه در تهران چقدر است؟

در حال حاضر، ارزان ترین قیمت خانه در تهران، به بخش شرقی آن مربوط می شود. آپارتمان های کوچک با متراژ حدود ۳۰ متر در محدوده خواجه نظام، کمترین قیمت را در تهران به خود اختصاص داده اند.

سن بنای واحدهای مشمول وام مسکن افزایش یافت!

سن بنای واحدهای مشمول وام مسکن افزایش یافت!

به گزارش روابط عمومی بانک مسکن، سن بنای واحدهایی که تسهیلات مسکن به آن ها تعلق می گیرد، از ۲۵ سال به ۳۰ سال افزایش پیدا کرد. این امر موجب شده تا تسهیلات پرداخت شده خرید مسکن در ماه گذشته افزایش پیدا کند.

آیا حباب قیمت مسکن ترکیده است؟

آیا حباب قیمت مسکن ترکیده است؟

طبق گفته های حسام عقبائی، نائب رئیس اتحادیه املاک، قیمت مسکن در اکثر نقاط تهران به پایین ترین حد خود رسیده و این نشان دهنده این است که حباب قیمت مسکن ترکیده و قیمت ها به کف رسیده است.

اجاره بهای نجومی آپارتمان های لوکس در تهران!

اجاره بهای نجومی آپارتمان های لوکس در تهران!

با توجه به بالا بودن باور نکردنی برخی اجاره ها، متقاضی این خانه ها آن قدر زیاد است که در مدت زمان کوتاهی معامله می شوند. برای مثال، یک ویلا در شهرک غرب با ۲۰ میلیارد تومان ودیعه و ۵۰ میلیون تومان اجاره ماهیانه، در عرض یک هفته معامله شد.

تایید طرح افزایش تسهیلات مسکن

تایید طرح افزایش تسهیلات مسکن

با توجه به ناکارآمد بودن وام مسکن، یکی از طرح های کارشناسان بازار مسکن، افزایش سقف تسهیلات وام مسکن بود که قدرت خرید مردم به این وسیله افزایش پیدا کند. ابوالقاسم رحیمی انارکی، مدیر عامل بانک مسکن، از تایید این طرح در شورای پول و اعتبار خبر داد.

قیمت مسکن تا سال 99 افزایش پیدا نمی کند

قیمت مسکن تا سال ۹۹ افزایش پیدا نمی کند

با وجود کاهش ۳۰ درصدی قیمت مسکن، هیچ تغییری در وضعیت رکود بازار مشاهده نمی شود و تعداد معاملات مسکن همچنان افزایش پیدا نکرده است. طبق نظر حسام عقبایی، نائب رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور، این روند همچنان ادامه خواهد یافت

چرا کمیسیون مشاورین املاک باید افزایش پیدا کند

تاریخ : 1397/12/25
بازدیدها : 74
چرا کمیسیون مشاورین املاک باید افزایش پیدا کند

چرا کمیسیون مشاورین املاک باید افزایش پیدا کند

در چند ماه گذشته به دلیل تورم اقتصادی و جهش سرسام آور قیمت خرید مسکن، حجم معاملات با کاهش چشم گیری روبه رو شده و همین عامل باعث افت درآمد مشاورین املاک گردیده است. برخی از کارشناسان تصور می کردند که مشاورین املاک به افزایش نرخ خرید و فروش مسکن دامن می زنند اما بر خلاف این دیدگاه، هرچقدر تعرفه خرید آپارتمان افزایش یابد، قدرت خرید مردم کم می شود و در نتیجه میزان ثبت معاملات با افت مواجه می شود.
به گزارش سرویس خبری متراژ، رییس اتحادیه مشاورین املاک در خصوص وضعیت بازار ملک و املاک گفت: کار مشاور املاک راهنمایی خریدار و فروشنده در انتخاب بهترین گزینه است. هنگامی که یک فرد خانه خود را برای فروش به دفاتر املاک معرفی می کند، اولین حرفی که مشاور به او می گوید این است که، آیا مایل به فروش ارزان تر ملک خود هستی؟
زیرا هدف بنگاه های معاملاتی این است که خانه به فروش برسد و حق الزحمه دریافت نماید. پس ماهیت شغل مشاورین املاک پایین آوردن نرخ املاک برای توافق دو طرف و ثبت معامله می باشد.
در حال حاضر با گسترش فناوری، ابزارهای تبلیغات متنوع و گسترده شده است. سایت های اینترنتی که امکان ثبت آگهی رایگان ملک و املاک را به متقاضیان و سوداگران می دهند باعث ایجاد قیمت کاذب در بخش مسکن شده و فروشنده با هدف کسب سود بیشتر، قیمت سرسام آوری را برای فروش ملک خود در این سایت ها ثبت می نماید.
مصطفی خسروی خاطر نشان کرد: برخی از رسانه ها معتقدند کمیسیون بنگاه های املاک بالاست. در حال حاضر حق الزحمه ثبت املاک تا 500 میلیون تومان نیم درصد و از 500 میلیون تومان به بالا یک چهارم درصد از هریک از طرفین قرارداد می باشد. در حالی که در دیگر کشورها بالغ بر شش درصد از فروشنده کمیسیون دریافت می گردد. به همین دلیل سعی داریم طرح افزایش حق الزحمه را تصویب و آن را به یک درصد افزایش دهیم.
منبع: تی نیوز

برچسب ها

دیدگاه شما

captcha