آخرین اخبار
رونمایی از سامانه جامع املاک و تخفیف 25 درصدی مسکن ملی

رونمایی از سامانه جامع املاک و تخفیف ۲۵ درصدی مسکن ملی

محمود محمودزاده در حاشیه‌ی همایش طرح اقدام ملی مسکن، از رونمایی سامانه اسکان و املاک خبر داد. به گفته‌ی محمد اسلامی، وزیر راه‌وشهرسازی، قیمت تمام شده واحدهای طرح ملی مسکن با تامین مصالح ساختمانی به شیوه تهاتری ۲۰ درصد کاهش پیدا خواهد کرد.

پیش‌بینی اوضاع مسکن در سال 99

پیش‌بینی اوضاع مسکن در سال ۹۹

رونق معاملات مسکن تا اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت. با فرارسیدن ماه مبارک رمضان، قیمت‌ها ثابت شده و معاملات کمتر می‌شوند. تقاضا برای مسکن در سه ماه بعد از ماه رمضان افزایش پیدا کرده و مجددا در دو ماه محرم و صفر، راکد می‌شود.

رکود زمستانی مسکن! از علت تا راه چاره

رکود زمستانی مسکن! از علت تا راه چاره

تعداد واحدهای قابل اجاره برای افرادی که مایل به اجاره آپارتمان هستند، نسبت به خرید آپارتمان بالاتر رفته است. حدود ۲/۵ میلیون واحد مسکونی خالی از سکنه در کشور موجود است. خانه‌های خالی مشمول پرداخت مالیات خواهند شد.

قیمت مسکن تا عید، باز هم بالاتر می‌رود

قیمت مسکن تا عید، باز هم بالاتر می‌رود

براساس الگو‌های گذشته رکود و رشد قیمت، بازار مسکن از دوره جهش قیمتی عبور کرده و این دست از رفتار‌های غیرمصرفی در بازار؛ در صدد است تا برداشت گمراه‌کننده از قیمت‌ها را القا ‏کند و این روند به‌زودی متوقف خواهد شد.

استان خراسان شمالی، صدرنشین تورم مسکن

استان خراسان شمالی، صدرنشین تورم مسکن

قیمت خرید خانه یا بهای اجاره آپارتمان در بجنورد آنقدر بالا رفته که تأمین یک مسکن معمولی برای برخی از بجنوردی‌ها رویا شده است. مالکان عموما بدون رغبت فروش، اقدام به قیمت‌گذاری افسانه‌ای می‌کنند.

افزایش قیمت بنزین بر بازار مسکن چه تأثیری گذاشت؟

افزایش قیمت بنزین بر بازار مسکن چه تأثیری گذاشت؟

علیم یارمحمدی، عضو هیئت رئیسه عمران مجلس گفت: افزایش قیمت بنزین بر قیمت مصالح ساختمانی تأثیر می‌گذارد و در نتیجه‌ی آن قیمت مسکن نیز بالا می‌رود.

آغاز ارسال پیامک به تائید شدگان طرح مسکن ملی

آغاز ارسال پیامک به تائید شدگان طرح مسکن ملی

طبق گفته‌های محمود محمودزاده، معاون وزارت راه و شهرسازی، از بین۲۳۲ هزار ثبت نامی در این طرح، حدود ۱۴۰ هزار نفر واجد شرایط بوده‌اند که از امروز، ۱۴ بهمن ماه ۹۸، به ترتیب حروف الفبا برای متقضیان پیامک ارسال می‌شود.

توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

با محو شدن تاثیر قیمت بنزین و کاهش تنش های منطقه ای افزایش قیمت مسکن متوقف شده و همین امر باعث کسادی بازار مسکن شده است.

کارت اعتباری مصالح ساختمانی برای تولیدکنندگان مسکن صادر می شود

تاریخ : 1398/01/11
بازدیدها : 113
کارت اعتباری مصالح ساختمانی برای تولیدکنندگان مسکن صادر می شود

کارت اعتباری مصالح ساختمانی برای تولیدکنندگان مسکن صادر می شود

در چند ماه گذشته میزان ساخت و ساز در بخش مسکن با کاهش چشم گیری مواجه شد و انبوه سازان به دلیل رشد بیش از حد قیمت مصالح ساختمانی تمایلی به ساخت و ساز نشان ندادند. برخی از سرمایه گذاران نیز به دلیل ضرردهی بازار مسکن، سرمایه های خود را به سمت بازارهای موازی از جمله ارز و طلا هدایت کردند.
به گزارش سرویس خبری متراژ، هرچند که در حال حاضر تعداد خانه های خالی از سکنه در سطح کشور به بیش از 3 میلیون واحد رسیده اما این آپارتمان ها به عنوان کالای سرمایه ای توسط افراد پر درآمد نگهداری می شود و در اختیار متقاضیان قرار نمی گیرد. همین موضوع باعث بی تعادلی عرضه و تقاضا گردیده و فایل های در دسترس برای متقاضیان خرید خانه بسیار محدود شده است.
وزیر جدید راه و شهرسازی با مشاهده این وضعیت تصمیم گرفت، تسهیلات ویژه ای را برای تولید کنندگان مسکن محیا سازد و از ظرفیت کمیته امداد امام خمینی و بنیاد مسکن نیز به منظور ساخت پروژه های مسکونی برای اقشار ضعیف جامعه استفاده کند. واحدهای مسکن مهر نیز که وزیر سابق راه و شهرسازی اعتقادی به تکمیل و تحویل آن ها به مردم نداشت، توسط وزیر جدید تکمیل خواهد شد و امسال واحدهای نیمه کاره مسکن مهر، تکمیل خواهد شد.
محمد اسلامی با اشاره به ساخت بیش از 400 هزار واحد مسکونی در سال جدید، به منظور تعادل بخشی عرضه و تقاضا در جامعه خاطر نشان کرد: کارت اعتباری مصالح ساختمانی حداکثر تا اوسط بهار به سازندگان اعطا خواهد شد.
انبوه سازان و بساز بفروش ها با استفاده از کارت اعتباری خرید مصالح ساختمانی قادر خواهند بود که مصالح را با تخفیف قابل توجهی تهیه کنند. هدف این طرح رونق تولید مسکن و حمایت از کارخانه های تولیدی مصالح ساختمانی خواهد بود و در نتیجه این طرح باعث ثبات و تعدیل قیمت تمام شده مسکن برای متقاضیان در سال 98 خواهد شد.
 

برچسب ها

دیدگاه شما

captcha