آخرین اخبار
توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

با محو شدن تاثیر قیمت بنزین و کاهش تنش های منطقه ای افزایش قیمت مسکن متوقف شده و همین امر باعث کسادی بازار مسکن شده است.

خانه های خالی مشمول مالیات خواهند شد!

خانه های خالی مشمول مالیات خواهند شد!

یکی از مشکلات کلانشهرها، تعداد زیاد خانه های خالی موجود در آن هاست. به گفته محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی، طرح دریافت مالیات از این خانه ها تایید شده و به زودی با کمک سازمان امور مالیاتی، عملی خواهد شد. 

حداقل بودجه برای خرید خانه در تهران چقدر است؟

حداقل بودجه برای خرید خانه در تهران چقدر است؟

در حال حاضر، ارزان ترین قیمت خانه در تهران، به بخش شرقی آن مربوط می شود. آپارتمان های کوچک با متراژ حدود ۳۰ متر در محدوده خواجه نظام، کمترین قیمت را در تهران به خود اختصاص داده اند.

سن بنای واحدهای مشمول وام مسکن افزایش یافت!

سن بنای واحدهای مشمول وام مسکن افزایش یافت!

به گزارش روابط عمومی بانک مسکن، سن بنای واحدهایی که تسهیلات مسکن به آن ها تعلق می گیرد، از ۲۵ سال به ۳۰ سال افزایش پیدا کرد. این امر موجب شده تا تسهیلات پرداخت شده خرید مسکن در ماه گذشته افزایش پیدا کند.

آیا حباب قیمت مسکن ترکیده است؟

آیا حباب قیمت مسکن ترکیده است؟

طبق گفته های حسام عقبائی، نائب رئیس اتحادیه املاک، قیمت مسکن در اکثر نقاط تهران به پایین ترین حد خود رسیده و این نشان دهنده این است که حباب قیمت مسکن ترکیده و قیمت ها به کف رسیده است.

اجاره بهای نجومی آپارتمان های لوکس در تهران!

اجاره بهای نجومی آپارتمان های لوکس در تهران!

با توجه به بالا بودن باور نکردنی برخی اجاره ها، متقاضی این خانه ها آن قدر زیاد است که در مدت زمان کوتاهی معامله می شوند. برای مثال، یک ویلا در شهرک غرب با ۲۰ میلیارد تومان ودیعه و ۵۰ میلیون تومان اجاره ماهیانه، در عرض یک هفته معامله شد.

تایید طرح افزایش تسهیلات مسکن

تایید طرح افزایش تسهیلات مسکن

با توجه به ناکارآمد بودن وام مسکن، یکی از طرح های کارشناسان بازار مسکن، افزایش سقف تسهیلات وام مسکن بود که قدرت خرید مردم به این وسیله افزایش پیدا کند. ابوالقاسم رحیمی انارکی، مدیر عامل بانک مسکن، از تایید این طرح در شورای پول و اعتبار خبر داد.

قیمت مسکن تا سال 99 افزایش پیدا نمی کند

قیمت مسکن تا سال ۹۹ افزایش پیدا نمی کند

با وجود کاهش ۳۰ درصدی قیمت مسکن، هیچ تغییری در وضعیت رکود بازار مشاهده نمی شود و تعداد معاملات مسکن همچنان افزایش پیدا نکرده است. طبق نظر حسام عقبایی، نائب رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور، این روند همچنان ادامه خواهد یافت

کاهش خرید آپارتمان های نوساز در بازار مسکن تهران

تاریخ : 1398/04/11
بازدیدها : 76
کاهش خرید آپارتمان های نوساز در بازار مسکن تهران

کاهش خرید آپارتمان های نوساز در بازار مسکن تهران

در سه ماه گذشته میزان خرید و فروش واحدهای نوساز کمترین سهم بازار معاملات را به خود اختصاص داده و متقاضیان تمایل بیشتری به خرید خانه های چند سال ساخت دارند. افزایش تورم عمومی و قیمت گذاری نجومی یکی از مهمترین دلایل کاهش سهم نوسازها ازمعاملات خرید مسکن تهران بوده و مالکان نیز حاضر به تعدیل نرخ برای فروش واحدهای مسکونی خود نمی باشند. تعداد فایل های ارائه شده این نوع واحدها نیز بیشتر در مناطق مرکزی و شمالی پایتخت قرار دارد و به همین دلیل با نیاز مردم هم خوانی ندارد. در شرایط کنونی بازار خرید آپارتمان های متراژ پایین در مناطق جنوبی تهران بسیار داغ است اما تعداد آگهی های فروش این خانه ها محدود و کمیاب می باشد. به همین دلیل سوداگری و دلال بازی در معاملات فروش خانه های متراژ پایین افزایش یافته و واسطه های ملکی با هدف کسب سود بیشتر نرخ های سرسام آوری را به مشتریان پیشنهاد می دهند.
به گزارش متراژ موتور جست و جوی ملک و املاک، بر اساس مشاهدات میدانی و آمار منتشر شده در خصوص تحوالات بازار املاک پایتخت، فروش واحدهای مسکونی نوساز تهران در ماه پایانی بهار 98 به کمترین حد خود از سال 95 تاکنون رسیده است. در حالی که در سال 95 سهم فروش واحدهای نوساز از کل معاملات بازار مسکن تهران بیش از 55 درصد بوده است اما در خرداد سال جاری تنها 7 درصد از کل حجم معاملات خرید مسکن سهم واحدهای نوساز بوده. این افت تقاضا از نیمه دوم سال 96 همزمان با افزایش دلار آغاز شد و در اردیبهشت سال 98 با تشدید تحریم ها ادامه یافت.
یکی از مهمترین عوامل نرخ بیش از حد تعرفه خرید و فروش خانه های نوساز، افزایش قیمت تمام شده مسکن می باشد. هزینه ملزومات ساختمانی و خرید زمین برای ساخت و ساز بیش از 80 درصد رشد داشته و برخی از انبوه سازان با مشاهده این وضعیت پروژه های در حال ساخت خود را به حالت نیمه تعطیل تبدیل نموده اند به همین دلیل هزینه فروش مسکن نیز متاثر از هزینه مصالح ساختمانی با افزایش همراه شده است.
منبع: ایسنا
 

برچسب ها

دیدگاه شما

captcha