آخرین اخبار
پیش‌بینی اوضاع مسکن در سال 99

پیش‌بینی اوضاع مسکن در سال ۹۹

رونق معاملات مسکن تا اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت. با فرارسیدن ماه مبارک رمضان، قیمت‌ها ثابت شده و معاملات کمتر می‌شوند. تقاضا برای مسکن در سه ماه بعد از ماه رمضان افزایش پیدا کرده و مجددا در دو ماه محرم و صفر، راکد می‌شود.

رکود زمستانی مسکن! از علت تا راه چاره

رکود زمستانی مسکن! از علت تا راه چاره

تعداد واحدهای قابل اجاره برای افرادی که مایل به اجاره آپارتمان هستند، نسبت به خرید آپارتمان بالاتر رفته است. حدود ۲/۵ میلیون واحد مسکونی خالی از سکنه در کشور موجود است. خانه‌های خالی مشمول پرداخت مالیات خواهند شد.

قیمت مسکن تا عید، باز هم بالاتر می‌رود

قیمت مسکن تا عید، باز هم بالاتر می‌رود

براساس الگو‌های گذشته رکود و رشد قیمت، بازار مسکن از دوره جهش قیمتی عبور کرده و این دست از رفتار‌های غیرمصرفی در بازار؛ در صدد است تا برداشت گمراه‌کننده از قیمت‌ها را القا ‏کند و این روند به‌زودی متوقف خواهد شد.

استان خراسان شمالی، صدرنشین تورم مسکن

استان خراسان شمالی، صدرنشین تورم مسکن

قیمت خرید خانه یا بهای اجاره آپارتمان در بجنورد آنقدر بالا رفته که تأمین یک مسکن معمولی برای برخی از بجنوردی‌ها رویا شده است. مالکان عموما بدون رغبت فروش، اقدام به قیمت‌گذاری افسانه‌ای می‌کنند.

افزایش قیمت بنزین بر بازار مسکن چه تأثیری گذاشت؟

افزایش قیمت بنزین بر بازار مسکن چه تأثیری گذاشت؟

علیم یارمحمدی، عضو هیئت رئیسه عمران مجلس گفت: افزایش قیمت بنزین بر قیمت مصالح ساختمانی تأثیر می‌گذارد و در نتیجه‌ی آن قیمت مسکن نیز بالا می‌رود.

آغاز ارسال پیامک به تائید شدگان طرح مسکن ملی

آغاز ارسال پیامک به تائید شدگان طرح مسکن ملی

طبق گفته‌های محمود محمودزاده، معاون وزارت راه و شهرسازی، از بین۲۳۲ هزار ثبت نامی در این طرح، حدود ۱۴۰ هزار نفر واجد شرایط بوده‌اند که از امروز، ۱۴ بهمن ماه ۹۸، به ترتیب حروف الفبا برای متقضیان پیامک ارسال می‌شود.

توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

با محو شدن تاثیر قیمت بنزین و کاهش تنش های منطقه ای افزایش قیمت مسکن متوقف شده و همین امر باعث کسادی بازار مسکن شده است.

خانه های خالی مشمول مالیات خواهند شد!

خانه های خالی مشمول مالیات خواهند شد!

یکی از مشکلات کلانشهرها، تعداد زیاد خانه های خالی موجود در آن هاست. به گفته محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی، طرح دریافت مالیات از این خانه ها تایید شده و به زودی با کمک سازمان امور مالیاتی، عملی خواهد شد. 

کاهش معاملات مسکن در شروع فصل تابستان

تاریخ : 1398/04/03
بازدیدها : 101
کاهش معاملات مسکن در شروع فصل تابستان

کاهش معاملات مسکن در شروع فصل تابستان

در سال های گذشته فصل تابستان مهمترین و پر حجم ترین فصل نقل و انتقال مسکن محسوب می شد و متقاضیان خرید خانه و اجاره نشین ها تابستان را برای معاملات ملکی انتخاب می کردند. اما در سال جاری به دلیل تورم اقتصادی شدید و رکود در بازار مسکن میزان خرید و فروش املاک با کاهش چشم گیری روبه رو شده و کارشناسان پیش بینی می کنند میانگین معاملات در این فصل با 40 درصد افت همراه شود.
به گزارش متراژ سامانه خرید و فروش آنلاین مسکن، نقل و انتقال مسکن در سطح کشور با کاهش 34 درصدی در خرداد 98، رکورد بیشترین مقدار افت طی یک سال اخیر را شکست، در پایتخت نیز قراردادهای خرید و فروش به کمترین میزان خود از دی ماه سال گذشته رسیده است. ارائه قیمت های نوجومی، سوداگری و عدم نظارت دولت از مهمترین عوامل رکود بازار مسکن و کاهش حجم خرید و فروش می باشد. این کساد و بی رونقی معاملات در  شهر تهران به عنوان پیشتاز در سیکل های رونق و رکود، بیشتر مشاهده می شود و به همین دلیل متقاضیان به مناطق جنوبی و حاشیه پایتخت مهاجرت نموده اند.
بر اساس آمار منتشر شده از سوی رییس اتحادیه مشاورین املاک تهران در خرداد ماه سال جاری بیش از 48 هزار و 16 قرارداد خرید و فروش ملک در کشور به امضا رسیده که در مقایسه با ماه مشابه سال قبل 34 درصد کاهش داشته، در بخش اجاره هم 56 هزار و 81 قرارداد به ثبت رسیده که نشان دهنده افت 11 درصدی نسبت به خرداد ماه سال 97 می باشد.
میزان کارآمدی و اثر گذاری تسهیلات بانکی برای خرید خانه نیز در سال گذشته به پایین ترین سطح خود رسید و سقف وام بانکی حتی 20 درصد هزینه خرید یک آپارتمان در پایتخت و کلان شهرها را نیز پوشش نمی داد، به همین دلیل مردم از استفاده از این تسهیلات صرف نظر نموده و با وجود تاکید کارشناسان مبنی بر افزایش وام مسکن در سال 98 هنوز دستور العمل اجرایی و نحوه ارائه تسهیلات خرید خانه در سال جاری توسط بانک مسکن و هیئت دولت تصویب و ابلاغ نشده است.
منبع: ایرنا
 

برچسب ها

دیدگاه شما

captcha