آخرین اخبار
مستأجران را فراموش نکنید

مستأجران را فراموش نکنید

خبرها از بازار مسکن حاکی از این است که نرخ اجاره‌بها رو به افزایش گذاشته است و این اتفاق در مقایسه با زمان مشابه در سال گذشته، زودتر آغاز شده. آیا مسئولین در روزهای پایانی سال به فکر مستأجران هستند؟

استفاده از معاملات ملکی برای پول‌شویی آفت امروز اقتصاد

استفاده از معاملات ملکی برای پول‌شویی آفت امروز اقتصاد

متأسفانه بازار املاک و مستغلات، جای مناسبی برای پنهان کردن منشأ پول است. چرا که انجام معامله به صورت نقد و پنهان ساختن مالکیت یک ملک کار بسیار آسانی است.

ترس از کرونا باعث شد قدر سرویس‌های آنلاین را بدانیم

ترس از کرونا باعث شد قدر سرویس‌های آنلاین را بدانیم

اگر نیاز است تا برای حفظ سلامتی خود و دیگران از تردد در فضاهای عمومی خودداری کنیم، چگونه به امورات خود رسیدگی کنیم؟ اینجاست که نقش سرویس‎‌های آنلاین پررنگ‌تر می‌شود.

مالیات بر مسکن چه تأثیری بر این بازار خواهد داشت؟

مالیات بر مسکن چه تأثیری بر این بازار خواهد داشت؟

در صورت تصویب مالیات بر عایدی املاک، این قانون می‌تواند مانعی بر حضور دلالان و اقدامات سفته‌بازانه در بازار مسکن شود.

رونمایی از سامانه جامع املاک و تخفیف 25 درصدی مسکن ملی

رونمایی از سامانه جامع املاک و تخفیف ۲۵ درصدی مسکن ملی

محمود محمودزاده در حاشیه‌ی همایش طرح اقدام ملی مسکن، از رونمایی سامانه اسکان و املاک خبر داد. به گفته‌ی محمد اسلامی، وزیر راه‌وشهرسازی، قیمت تمام شده واحدهای طرح ملی مسکن با تامین مصالح ساختمانی به شیوه تهاتری ۲۰ درصد کاهش پیدا خواهد کرد.

پیش‌بینی اوضاع مسکن در سال 99

پیش‌بینی اوضاع مسکن در سال ۹۹

رونق معاملات مسکن تا اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت. با فرارسیدن ماه مبارک رمضان، قیمت‌ها ثابت شده و معاملات کمتر می‌شوند. تقاضا برای مسکن در سه ماه بعد از ماه رمضان افزایش پیدا کرده و مجددا در دو ماه محرم و صفر، راکد می‌شود.

رکود زمستانی مسکن! از علت تا راه چاره

رکود زمستانی مسکن! از علت تا راه چاره

تعداد واحدهای قابل اجاره برای افرادی که مایل به اجاره آپارتمان هستند، نسبت به خرید آپارتمان بالاتر رفته است. حدود ۲/۵ میلیون واحد مسکونی خالی از سکنه در کشور موجود است. خانه‌های خالی مشمول پرداخت مالیات خواهند شد.

قیمت مسکن تا عید، باز هم بالاتر می‌رود

قیمت مسکن تا عید، باز هم بالاتر می‌رود

براساس الگو‌های گذشته رکود و رشد قیمت، بازار مسکن از دوره جهش قیمتی عبور کرده و این دست از رفتار‌های غیرمصرفی در بازار؛ در صدد است تا برداشت گمراه‌کننده از قیمت‌ها را القا ‏کند و این روند به‌زودی متوقف خواهد شد.

آخرین اخبار از شرایط وام نوسازی بافت فرسوده در سال 98

تاریخ : 1398/02/31
بازدیدها : 93
آخرین اخبار از شرایط وام نوسازی بافت فرسوده در سال 98

آخرین اخبار از شرایط وام نوسازی بافت فرسوده در سال ۹۸

در چند ماه اخیر یکی از مهمترین اولویت های وزارت راه و شهرسازی رونق ساخت و ساز در بافت های فرسوده و حمایت از انبوه سازان فعال در این بخش بوده است. وزیر راه و شهرسازی که مهمترین برنامه سال 98 دولت و این وزارتخانه را تولید 400 هزار واحد مسکونی اعلام نموده از کنترل بازار مسکن و حمایت از ساخت و ساز در بافت های قدیمی خبر داد و ابزار امیدواری کرد که شرایط و تسهیلات برای خرید خانه در سال جاری بهتر خواهد شد.
به گزارش متراژ، در برنامه جدید بانک مسکن و دولت وام ساخت و ساز مسکن در بافت فرسوده به صورت سهمیه بندی در اختیار سرمایه گذاران قرار خواهد داد. این وام با بهره 9 درصد و برای نوسازی سالانه 100 هزار واحد مسکونی پیش بینی شده، اما ردیف بودجه و تامین اعتبار آن هنوز محقق نشده است. بسته اعتباری سال 98 به منظور تامین مالی و حمایت از انبوه سازان در مناطق قدیمی با هدف کاهش هزینه ساخت و ساز و تسهیل خانه دار شدن مردم با همکاری شهرداری تهران اجرایی خواهد شد.
در این طرح بخشی از سازندگان مشمول دریافت وام نوسازی در بافت فرسوده خواهند شد و با حمایت دولت و ارائه مصالح ساختمانی ارزان قیمت به آن ها روند ساخت و ساز تسهیل خواهد شد. هم چنین کارشناسان پیش بینی می کنند در صورت تحقق این طرح، قیمت تمام شده مسکن با کاهش 30 درصدی همراه خواهد شد و متقاضیان با شرایط بهتری قادر به خرید و اجاره ملک دلخواه خود خواهند شد.
برخی از کارشناسان با مرور طرح های قبلی دولت ها از ناکارآمدی و عدم اجرایی شدن این بسته خبر می دهند و معتقدند با توجه به این، دولت هنوز تامین اعتبار لازم برای اجرای این طرح را انجام نداده، احتمال محقق نشدن اهداف آن در سال 98 وجود دارد و نحوه تخصیص این وام به سازندگان فعال هنوز ابلاغ نشده است.
منبع: شهر خبر
 

برچسب ها

دیدگاه شما

captcha