آخرین اخبار
پیش‌بینی اوضاع مسکن در سال 99

پیش‌بینی اوضاع مسکن در سال ۹۹

رونق معاملات مسکن تا اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت. با فرارسیدن ماه مبارک رمضان، قیمت‌ها ثابت شده و معاملات کمتر می‌شوند. تقاضا برای مسکن در سه ماه بعد از ماه رمضان افزایش پیدا کرده و مجددا در دو ماه محرم و صفر، راکد می‌شود.

رکود زمستانی مسکن! از علت تا راه چاره

رکود زمستانی مسکن! از علت تا راه چاره

تعداد واحدهای قابل اجاره برای افرادی که مایل به اجاره آپارتمان هستند، نسبت به خرید آپارتمان بالاتر رفته است. حدود ۲/۵ میلیون واحد مسکونی خالی از سکنه در کشور موجود است. خانه‌های خالی مشمول پرداخت مالیات خواهند شد.

قیمت مسکن تا عید، باز هم بالاتر می‌رود

قیمت مسکن تا عید، باز هم بالاتر می‌رود

براساس الگو‌های گذشته رکود و رشد قیمت، بازار مسکن از دوره جهش قیمتی عبور کرده و این دست از رفتار‌های غیرمصرفی در بازار؛ در صدد است تا برداشت گمراه‌کننده از قیمت‌ها را القا ‏کند و این روند به‌زودی متوقف خواهد شد.

استان خراسان شمالی، صدرنشین تورم مسکن

استان خراسان شمالی، صدرنشین تورم مسکن

قیمت خرید خانه یا بهای اجاره آپارتمان در بجنورد آنقدر بالا رفته که تأمین یک مسکن معمولی برای برخی از بجنوردی‌ها رویا شده است. مالکان عموما بدون رغبت فروش، اقدام به قیمت‌گذاری افسانه‌ای می‌کنند.

افزایش قیمت بنزین بر بازار مسکن چه تأثیری گذاشت؟

افزایش قیمت بنزین بر بازار مسکن چه تأثیری گذاشت؟

علیم یارمحمدی، عضو هیئت رئیسه عمران مجلس گفت: افزایش قیمت بنزین بر قیمت مصالح ساختمانی تأثیر می‌گذارد و در نتیجه‌ی آن قیمت مسکن نیز بالا می‌رود.

آغاز ارسال پیامک به تائید شدگان طرح مسکن ملی

آغاز ارسال پیامک به تائید شدگان طرح مسکن ملی

طبق گفته‌های محمود محمودزاده، معاون وزارت راه و شهرسازی، از بین۲۳۲ هزار ثبت نامی در این طرح، حدود ۱۴۰ هزار نفر واجد شرایط بوده‌اند که از امروز، ۱۴ بهمن ماه ۹۸، به ترتیب حروف الفبا برای متقضیان پیامک ارسال می‌شود.

توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

با محو شدن تاثیر قیمت بنزین و کاهش تنش های منطقه ای افزایش قیمت مسکن متوقف شده و همین امر باعث کسادی بازار مسکن شده است.

خانه های خالی مشمول مالیات خواهند شد!

خانه های خالی مشمول مالیات خواهند شد!

یکی از مشکلات کلانشهرها، تعداد زیاد خانه های خالی موجود در آن هاست. به گفته محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی، طرح دریافت مالیات از این خانه ها تایید شده و به زودی با کمک سازمان امور مالیاتی، عملی خواهد شد. 

آخرین تحولات بازار مسکن در تابستان 98

تاریخ : 1398/05/02
بازدیدها : 112
آخرین تحولات بازار مسکن در تابستان 98

آخرین تحولات بازار مسکن در تابستان ۹۸

با گذشت بیش از یک ماه از فصل تابستان میزان معاملات ثبت شده در بخش مسکن بسیار پایین تر از حد تصور و پیش بینی کارشناسان بوده و متقاضیان هنوز موفق به انتخاب و خرید خانه مورد علاقه خود نشدند. حجم خرید و فروش مسکن در پایتخت در سه ماه سال جاری نسبت به سه ماه سال گذشته با 45درصد  کاهش روبه رو شده است. کارشناسان عوامل مختلفی از جمله افزایش نرخ ارز، رشد بیش از حد تورم اقتصادی، کاهش نسبت وام مسکن به ارزش مسکن و کاهش قدرت خرید متقاضیان را باعث رکود بازار مسکن می دانند و معتقدند در صورت عدم اجرای برنامه های صحیح از سوی وزارت راه و شهرسازی و دولت، تامین مسکن به یکی از مهمترین دغدغه های مردم تبدیل شده و باعث ایجاد  نارضایتی در بین آحاد مختلف مردم خواهد شد.
به گزارش متراژ سامانه خرید و فروش آنلاین مسکن، بر اساس مشاهدات میدانی از نیمه دوم سال گذشته افزایش پلکانی قیمت خرید و فروش مسکن آغاز شد و در هر ماه نرخ خرید آپارتمان در تهران بیش از 5 درصد رشد یافت. برخی از سوداگران و سرمایه گذاران با آگاهی از شرایط سیاسی و اقتصادی حاکم بر جامعه، اقدام به خرید خانه به عنوان کالای سرمایه ای نمودند تا در زمان مناسب و با قیمت بسیار سرسام آور واحدهای خود را به فروش برسانند. هزینه ملزومات ساختمانی نیز با تاثیر پذیری از بازارهای موازی افزایش یافت و بهای تمام شده ساخت مسکن در پایتخت به ازای هر متر مربع به بیش از ده میلیون تومان رسید. نرخ خرید آپارتمان های مسکونی نیز متاثر از افزایش هزینه ساخت با رشد بیش از 70 درصد در تهران همراه شد و این شرایط باعث کاهش قدرت خرید متقاضیان مسکن شد.
هرچند که در هفته گذشته بازار ارز و طلا با ثبات همراه بود و قیمت دلار به مرز 11 هزار تومان نیز نزدیک شد، اما هم چنان قیمت مسکن کاهش نیافته و مالکان حاضر به تعدیل نرخ فروش واحدهای مسکونی خود نشده اند.
منبع: تی نیوز
 

برچسب ها

دیدگاه شما

captcha