آخرین اخبار
آخرین وضعیت قیمت خرید و فروش مسکن در تهران

آخرین وضعیت قیمت خرید و فروش مسکن در تهران

در حالی که بیش از دو ماه از فصل پاییز سپری می شود، اما میزان معاملات ملک و املاک در پایتخت هنوز با رکود مواجه است و متقاضی زیادی برای خرید خانه وجود ندارد.

تاثیر افزایش نرخ سوخت بر قیمت مسکن

تاثیر افزایش نرخ سوخت بر قیمت مسکن

در چند روزگذشته همه چیز تحت تاثیر افزایش قیمت بنزین قرار گرفت و نارضایتی های مردمی در برخی نقاط کشور ایجاد شد. این موضوع نقش مهمی در رشد هزینه حمل و نقل خواهد داشت

میزان سرمایه گذاری در طرح ملی اقدام مسکن

میزان سرمایه گذاری در طرح ملی اقدام مسکن

با گذشت بیش از ۳ سال هنوز دولت موفق به اجرای طرح مشخص و مطلوبی برای تامین مسکن برای آحاد مردم نشده و بخش زیادی از متقاضیان به دلیل نوسان نرخ خرید و فروش آپارتمان

خلاصه آخرین اخبار خرید و فروش مسکن

خلاصه آخرین اخبار خرید و فروش مسکن

با توجه به تعطیلات هفته گذشته، میزان خرید و فروش مسکن بسیار پایین بود که البته این امری طبیعی است و پیش بینی می شود با پایان تعطیلات، میزان معاملات مسکن نیز افزایش پیدا کند.

آیا کاهش قیمت مسکن برای خروج از رکود کافی است؟

آیا کاهش قیمت مسکن برای خروج از رکود کافی است؟

گزارش ها حاکی از این است که تعداد معاملات مسکن به میزان کمی افزایش یافته است. آیا کاهش قیمت مسکن به معنی خروج بازار مسکن از رکود است؟ در خبر امروز پاسخ خواهیم داد.

برای خرید خانه تا چه زمانی صبر کنیم؟

برای خرید خانه تا چه زمانی صبر کنیم؟

طبق پیش بینی هایی که پیش از این نیز شده بود، کاهش قیمت مسکن تا شب عید ادامه خواهد داشت و به نظر می رسد نیمه دوم زمستان مناسب‌ترین زمان برای خرید خانه باشد.

وضعیت خرید و فروش مسکن در هفته اول آبان

وضعیت خرید و فروش مسکن در هفته اول آبان

میزان خرید و فروش مسکن در هفته اول آبان به شدت کاهش یافته است. علت این میزان کاهش خرید و فروش مسکن را می توان روزهای پایانی ماه صفر و تعطیلات عنوان کرد.

وضعیت بازار مسکن و معاملات مسکن در هفته پایانی مهر

وضعیت بازار مسکن و معاملات مسکن در هفته پایانی مهر

تعداد معاملات مسکن در مهرماه، بحث برانگیزترین موضوع اخبار بازار مسکن بود، چراکه تعداد این معاملات نسبت به ماه گذشته افزایش یافته بود اما همچنان تعداد آن در مقایسه با سال های قبل، خبر از رکود شدید در بازار ملک می داد.

آخرین تحولات بازار مسکن در تابستان 98

تاریخ : 1398/05/02
بازدیدها : 79
آخرین تحولات بازار مسکن در تابستان 98

آخرین تحولات بازار مسکن در تابستان ۹۸

با گذشت بیش از یک ماه از فصل تابستان میزان معاملات ثبت شده در بخش مسکن بسیار پایین تر از حد تصور و پیش بینی کارشناسان بوده و متقاضیان هنوز موفق به انتخاب و خرید خانه مورد علاقه خود نشدند. حجم خرید و فروش مسکن در پایتخت در سه ماه سال جاری نسبت به سه ماه سال گذشته با 45درصد  کاهش روبه رو شده است. کارشناسان عوامل مختلفی از جمله افزایش نرخ ارز، رشد بیش از حد تورم اقتصادی، کاهش نسبت وام مسکن به ارزش مسکن و کاهش قدرت خرید متقاضیان را باعث رکود بازار مسکن می دانند و معتقدند در صورت عدم اجرای برنامه های صحیح از سوی وزارت راه و شهرسازی و دولت، تامین مسکن به یکی از مهمترین دغدغه های مردم تبدیل شده و باعث ایجاد  نارضایتی در بین آحاد مختلف مردم خواهد شد.
به گزارش متراژ سامانه خرید و فروش آنلاین مسکن، بر اساس مشاهدات میدانی از نیمه دوم سال گذشته افزایش پلکانی قیمت خرید و فروش مسکن آغاز شد و در هر ماه نرخ خرید آپارتمان در تهران بیش از 5 درصد رشد یافت. برخی از سوداگران و سرمایه گذاران با آگاهی از شرایط سیاسی و اقتصادی حاکم بر جامعه، اقدام به خرید خانه به عنوان کالای سرمایه ای نمودند تا در زمان مناسب و با قیمت بسیار سرسام آور واحدهای خود را به فروش برسانند. هزینه ملزومات ساختمانی نیز با تاثیر پذیری از بازارهای موازی افزایش یافت و بهای تمام شده ساخت مسکن در پایتخت به ازای هر متر مربع به بیش از ده میلیون تومان رسید. نرخ خرید آپارتمان های مسکونی نیز متاثر از افزایش هزینه ساخت با رشد بیش از 70 درصد در تهران همراه شد و این شرایط باعث کاهش قدرت خرید متقاضیان مسکن شد.
هرچند که در هفته گذشته بازار ارز و طلا با ثبات همراه بود و قیمت دلار به مرز 11 هزار تومان نیز نزدیک شد، اما هم چنان قیمت مسکن کاهش نیافته و مالکان حاضر به تعدیل نرخ فروش واحدهای مسکونی خود نشده اند.
منبع: تی نیوز
 

برچسب ها

دیدگاه شما

captcha