آخرین اخبار
توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

با محو شدن تاثیر قیمت بنزین و کاهش تنش های منطقه ای افزایش قیمت مسکن متوقف شده و همین امر باعث کسادی بازار مسکن شده است.

خانه های خالی مشمول مالیات خواهند شد!

خانه های خالی مشمول مالیات خواهند شد!

یکی از مشکلات کلانشهرها، تعداد زیاد خانه های خالی موجود در آن هاست. به گفته محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی، طرح دریافت مالیات از این خانه ها تایید شده و به زودی با کمک سازمان امور مالیاتی، عملی خواهد شد. 

حداقل بودجه برای خرید خانه در تهران چقدر است؟

حداقل بودجه برای خرید خانه در تهران چقدر است؟

در حال حاضر، ارزان ترین قیمت خانه در تهران، به بخش شرقی آن مربوط می شود. آپارتمان های کوچک با متراژ حدود ۳۰ متر در محدوده خواجه نظام، کمترین قیمت را در تهران به خود اختصاص داده اند.

سن بنای واحدهای مشمول وام مسکن افزایش یافت!

سن بنای واحدهای مشمول وام مسکن افزایش یافت!

به گزارش روابط عمومی بانک مسکن، سن بنای واحدهایی که تسهیلات مسکن به آن ها تعلق می گیرد، از ۲۵ سال به ۳۰ سال افزایش پیدا کرد. این امر موجب شده تا تسهیلات پرداخت شده خرید مسکن در ماه گذشته افزایش پیدا کند.

آیا حباب قیمت مسکن ترکیده است؟

آیا حباب قیمت مسکن ترکیده است؟

طبق گفته های حسام عقبائی، نائب رئیس اتحادیه املاک، قیمت مسکن در اکثر نقاط تهران به پایین ترین حد خود رسیده و این نشان دهنده این است که حباب قیمت مسکن ترکیده و قیمت ها به کف رسیده است.

اجاره بهای نجومی آپارتمان های لوکس در تهران!

اجاره بهای نجومی آپارتمان های لوکس در تهران!

با توجه به بالا بودن باور نکردنی برخی اجاره ها، متقاضی این خانه ها آن قدر زیاد است که در مدت زمان کوتاهی معامله می شوند. برای مثال، یک ویلا در شهرک غرب با ۲۰ میلیارد تومان ودیعه و ۵۰ میلیون تومان اجاره ماهیانه، در عرض یک هفته معامله شد.

تایید طرح افزایش تسهیلات مسکن

تایید طرح افزایش تسهیلات مسکن

با توجه به ناکارآمد بودن وام مسکن، یکی از طرح های کارشناسان بازار مسکن، افزایش سقف تسهیلات وام مسکن بود که قدرت خرید مردم به این وسیله افزایش پیدا کند. ابوالقاسم رحیمی انارکی، مدیر عامل بانک مسکن، از تایید این طرح در شورای پول و اعتبار خبر داد.

قیمت مسکن تا سال 99 افزایش پیدا نمی کند

قیمت مسکن تا سال ۹۹ افزایش پیدا نمی کند

با وجود کاهش ۳۰ درصدی قیمت مسکن، هیچ تغییری در وضعیت رکود بازار مشاهده نمی شود و تعداد معاملات مسکن همچنان افزایش پیدا نکرده است. طبق نظر حسام عقبایی، نائب رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور، این روند همچنان ادامه خواهد یافت

آگهی های اجاره خانه با قیمت مناسب در تهران کمیاب شد!

تاریخ : 1398/04/29
بازدیدها : 85
آگهی های اجاره خانه با قیمت مناسب در تهران کمیاب شد!

آگهی های اجاره خانه با قیمت مناسب در تهران کمیاب شد!

در حالی که بیش از یک ماه از فصل تابستان می گذرد، فایل های اجاره واحدهای مسکونی که با قیمت مناسب در مشاورین املاک به ثبت رسیده، کاهش یافته و مردم هم چنان به دنبال انتخاب و معامله آپارتمانی خوش قیمت برای اجاره و نقل مکان می باشند. در حال حاضر تعداد زیادی از آگهی های اجاره خانه که در سایت های اینترنتی و بنگاه های معاملاتی درج شده مربوط به واحدهای بالای 100 متر و در مناطق شمالی و مرکزی تهران می باشد. این خانه ها به دلیل هزینه بالای اجاره بها کمتر مورد توجه متقاضیان قرار گرفته و میزان ثبت قرارداد اجاره این نوع واحدها بسیار کم می باشد. اجاره نشین ها با توجه به تورم اقتصادی و بودجه خود، بیشتر به دنبال آپارتمان های متراژ پایین در مناطق جنوبی پایتخت می باشند که به دلیل کمبود عرضه این خانه ها، شرایط انتخاب و جابه جایی مستاجران با مشکل روبه رو شده است.
به گزارش متراژ موتور جست و جوی مسکن، مشاهدات میدانی از بازار ملک و املاک نشان می دهد، در شرایطی که بازار مسکن در آستانه شروع ماه دوم از فصل داغ اجاره نشینی قرار دارد و در این مقطع زمانی معمولا حجم فایل عرضه شده به بازار اجاره قابل توجه است، اما هم اکنون فراوانی تعداد فایل های اجاره خانه در بازار در قیاس با سال قبل کمتر است. سوداگری و دلال بازی در بخش مسکن نیز باعث افزایش نرخ بی دلیل برخی از فایل های اجاره مسکن شده و صاحبان ملک نیز با هدف کسب سود بیشتر حاضر به اجاره و رهن خانه های خود با قیمت های منصفانه نمی باشند.
دولت و وزارت راه و شهرسازی هم اقدام خاصی در راستای حمایت از اجاره نشین ها و نظارت بر قیمت گذاری در بازار اجاره بها انجام نداده و تنها طرح تولید 400 هزار واحد مسکونی برای حمایت از اقشار آسیب پذیر جامعه را اجرایی خواهند نمود. هرچند که برخی از رسانه ها از جمله صدا و سیما با ایجاد کمپین هایی مانند صاحب خانه خوب قصد فرهنگ سازی در خصوص اجاره واحدهای مسکونی با قیمت منصفانه را دارند اما سایر دستگاه ها نیز باید با نظارت و ساماندهی مناسب، شرایط رهن و اجاره مسکن با قیمت های مناسب را فراهم نمایند.
منبع: شهرخبر
 

برچسب ها

دیدگاه شما

captcha