آخرین اخبار
ترس از کرونا باعث شد قدر سرویس‌های آنلاین را بدانیم

ترس از کرونا باعث شد قدر سرویس‌های آنلاین را بدانیم

اگر نیاز است تا برای حفظ سلامتی خود و دیگران از تردد در فضاهای عمومی خودداری کنیم، چگونه به امورات خود رسیدگی کنیم؟ اینجاست که نقش سرویس‎‌های آنلاین پررنگ‌تر می‌شود.

مالیات بر مسکن چه تأثیری بر این بازار خواهد داشت؟

مالیات بر مسکن چه تأثیری بر این بازار خواهد داشت؟

در صورت تصویب مالیات بر عایدی املاک، این قانون می‌تواند مانعی بر حضور دلالان و اقدامات سفته‌بازانه در بازار مسکن شود.

رونمایی از سامانه جامع املاک و تخفیف 25 درصدی مسکن ملی

رونمایی از سامانه جامع املاک و تخفیف ۲۵ درصدی مسکن ملی

محمود محمودزاده در حاشیه‌ی همایش طرح اقدام ملی مسکن، از رونمایی سامانه اسکان و املاک خبر داد. به گفته‌ی محمد اسلامی، وزیر راه‌وشهرسازی، قیمت تمام شده واحدهای طرح ملی مسکن با تامین مصالح ساختمانی به شیوه تهاتری ۲۰ درصد کاهش پیدا خواهد کرد.

پیش‌بینی اوضاع مسکن در سال 99

پیش‌بینی اوضاع مسکن در سال ۹۹

رونق معاملات مسکن تا اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت. با فرارسیدن ماه مبارک رمضان، قیمت‌ها ثابت شده و معاملات کمتر می‌شوند. تقاضا برای مسکن در سه ماه بعد از ماه رمضان افزایش پیدا کرده و مجددا در دو ماه محرم و صفر، راکد می‌شود.

رکود زمستانی مسکن! از علت تا راه چاره

رکود زمستانی مسکن! از علت تا راه چاره

تعداد واحدهای قابل اجاره برای افرادی که مایل به اجاره آپارتمان هستند، نسبت به خرید آپارتمان بالاتر رفته است. حدود ۲/۵ میلیون واحد مسکونی خالی از سکنه در کشور موجود است. خانه‌های خالی مشمول پرداخت مالیات خواهند شد.

قیمت مسکن تا عید، باز هم بالاتر می‌رود

قیمت مسکن تا عید، باز هم بالاتر می‌رود

براساس الگو‌های گذشته رکود و رشد قیمت، بازار مسکن از دوره جهش قیمتی عبور کرده و این دست از رفتار‌های غیرمصرفی در بازار؛ در صدد است تا برداشت گمراه‌کننده از قیمت‌ها را القا ‏کند و این روند به‌زودی متوقف خواهد شد.

استان خراسان شمالی، صدرنشین تورم مسکن

استان خراسان شمالی، صدرنشین تورم مسکن

قیمت خرید خانه یا بهای اجاره آپارتمان در بجنورد آنقدر بالا رفته که تأمین یک مسکن معمولی برای برخی از بجنوردی‌ها رویا شده است. مالکان عموما بدون رغبت فروش، اقدام به قیمت‌گذاری افسانه‌ای می‌کنند.

افزایش قیمت بنزین بر بازار مسکن چه تأثیری گذاشت؟

افزایش قیمت بنزین بر بازار مسکن چه تأثیری گذاشت؟

علیم یارمحمدی، عضو هیئت رئیسه عمران مجلس گفت: افزایش قیمت بنزین بر قیمت مصالح ساختمانی تأثیر می‌گذارد و در نتیجه‌ی آن قیمت مسکن نیز بالا می‌رود.

آیا باز هم نگران گران شدن قیمت مسکن باشیم؟

تاریخ : 1398/09/18
بازدیدها : 314
آیا باز هم نگران گران شدن قیمت مسکن باشیم؟

آیا باز هم نگران گران شدن قیمت مسکن باشیم؟

با گران شدن قیمت بنزین و نزدیک شدن به انتخابات مجلس، این سوال در ذهن مردم ایجاد شد که آیا قیمت مسکن دوباره بالا می رود؟ با توجه به گزارشات ماه گذشته، بالا رفتن مجدد قیمت مسکن، امری بعید به نظر می رسد.
شاید شما هم در تحلیل هایی که راجع به مسکن نوشته می شود، خوانده باشید که قیمت مسکن تابع چهار عامل است که عبارت اند از: قیمت ارز، طلا، حامل های انرژی و بورس. حال با بالا رفتن یکی از این عوامل و گران شدن قیمت بنزین، انتظار می رود که قیمت ملک نیز پا به پای آن بالا برود اما تاکنون این مورد هیچ تاثیری بر قیمت ملک نگذاشته است. 
مصطفی قلی خسروی، رئیس اتحادیه مشاوران املاک در رابطه با این موضوع معتقد است که قیمت  بنزین هیچ تاثیری بر روی قیمت مسکن نخواهد داشت. چراکه بازار مسکن همچنان در رکود به سر می برد و مردم توان خرید مسکن با همین قیمت ها را هم ندارند. 

 

آیا انتخابات مجلس تاثیری بر روی افزایش قیمت مسکن خواهد داشت؟

قلی خسروی در این رابطه هم معتقد است که انتخابات مجلس هیچ تاثیری بر روی قیمت ملک نخواهد داشت و افزایش قیمت ها، شایعه ای بیش نیست. وی همچنین معتقد است که تا پایان امسال، قیمت مسکن بالا نخواهد رفت و حتی ممکن است به دلیل وجود رکود در بازار، قیمت ها اندکی هم ارزان تر شود.
طی دو ماه گذشته و قبل از گرانی بنزین نیز تمامی تحلیل های بازار مسکن بر این موضوع تاکید داشتند که قیمت ملک بیشتر از این ظرفیت بالا رفتن ندارد. امیدواریم طبق گفته رئیس اتحادیه املاک، قیمت مسکن ارزان تر شود و تا اواسط بهمن ماه شاهد رونق گرفتن بازار مسکن باشیم.
 

برچسب ها

دیدگاه شما

captcha