آخرین اخبار
توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

با محو شدن تاثیر قیمت بنزین و کاهش تنش های منطقه ای افزایش قیمت مسکن متوقف شده و همین امر باعث کسادی بازار مسکن شده است.

خانه های خالی مشمول مالیات خواهند شد!

خانه های خالی مشمول مالیات خواهند شد!

یکی از مشکلات کلانشهرها، تعداد زیاد خانه های خالی موجود در آن هاست. به گفته محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی، طرح دریافت مالیات از این خانه ها تایید شده و به زودی با کمک سازمان امور مالیاتی، عملی خواهد شد. 

حداقل بودجه برای خرید خانه در تهران چقدر است؟

حداقل بودجه برای خرید خانه در تهران چقدر است؟

در حال حاضر، ارزان ترین قیمت خانه در تهران، به بخش شرقی آن مربوط می شود. آپارتمان های کوچک با متراژ حدود ۳۰ متر در محدوده خواجه نظام، کمترین قیمت را در تهران به خود اختصاص داده اند.

سن بنای واحدهای مشمول وام مسکن افزایش یافت!

سن بنای واحدهای مشمول وام مسکن افزایش یافت!

به گزارش روابط عمومی بانک مسکن، سن بنای واحدهایی که تسهیلات مسکن به آن ها تعلق می گیرد، از ۲۵ سال به ۳۰ سال افزایش پیدا کرد. این امر موجب شده تا تسهیلات پرداخت شده خرید مسکن در ماه گذشته افزایش پیدا کند.

آیا حباب قیمت مسکن ترکیده است؟

آیا حباب قیمت مسکن ترکیده است؟

طبق گفته های حسام عقبائی، نائب رئیس اتحادیه املاک، قیمت مسکن در اکثر نقاط تهران به پایین ترین حد خود رسیده و این نشان دهنده این است که حباب قیمت مسکن ترکیده و قیمت ها به کف رسیده است.

اجاره بهای نجومی آپارتمان های لوکس در تهران!

اجاره بهای نجومی آپارتمان های لوکس در تهران!

با توجه به بالا بودن باور نکردنی برخی اجاره ها، متقاضی این خانه ها آن قدر زیاد است که در مدت زمان کوتاهی معامله می شوند. برای مثال، یک ویلا در شهرک غرب با ۲۰ میلیارد تومان ودیعه و ۵۰ میلیون تومان اجاره ماهیانه، در عرض یک هفته معامله شد.

تایید طرح افزایش تسهیلات مسکن

تایید طرح افزایش تسهیلات مسکن

با توجه به ناکارآمد بودن وام مسکن، یکی از طرح های کارشناسان بازار مسکن، افزایش سقف تسهیلات وام مسکن بود که قدرت خرید مردم به این وسیله افزایش پیدا کند. ابوالقاسم رحیمی انارکی، مدیر عامل بانک مسکن، از تایید این طرح در شورای پول و اعتبار خبر داد.

قیمت مسکن تا سال 99 افزایش پیدا نمی کند

قیمت مسکن تا سال ۹۹ افزایش پیدا نمی کند

با وجود کاهش ۳۰ درصدی قیمت مسکن، هیچ تغییری در وضعیت رکود بازار مشاهده نمی شود و تعداد معاملات مسکن همچنان افزایش پیدا نکرده است. طبق نظر حسام عقبایی، نائب رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور، این روند همچنان ادامه خواهد یافت

اعطای کارت اعتباری خرید مصالح ساختمانی از شهریور ماه

تاریخ : 1398/05/12
بازدیدها : 111
اعطای کارت اعتباری خرید مصالح ساختمانی از شهریور ماه

اعطای کارت اعتباری خرید مصالح ساختمانی از شهریور ماه

در یک سال اخیر هزینه ملزومات ساحتمانی نیز با تاثیر پذیری از بازارهای موازی با افزایش شدید قیمت روبه رو شد که این موضوع باعث رکود در بخش ساخت و ساز شد. در سال های گذشته همواره ساخت آپارتمان یکی از مشاغل پرسود و ایده آل برای سرمایه گذاران بود و انبوه سازان درآمد قابل توجهی از ساخت و فروش خانه بدست می آوردند، اما با رشد چشم گیر هزینه مصالح ساختمانی قیمت تمام شده ساخت یک متر مربع مسکن در تهران به بیش از 10 میلیون تومان رسید و به دلیل قدرت مالی محدود و سودآوری کم در شرایط کنونی سرمایه گذاران علاقه ای به حضور در بخش مسکن و ساخت و ساز ندارند. برخی از بساز و بفروش ها نیز پروژه های در حال ساخت خود را به حالت نیمه تعطیل تبدیل کرده و در انتظار ثبات قیمت مصالح ساختمانی برای تکمیل واحدهای خود می باشند.
به گزارش متراژ موتور جست و جوی ملک و املاک، وزارت راه و شهرسازی با مشاهده وضعیت نابسمان مسکن و در راستای تنظیم بازار عرضه و تقاضا در سال 98 تصمیم گرفت تسهیلات ویژه ای به انبوه سازان و سازندگان واحدهای مسکونی اعطا نماید. یکی از طرح های حمایتی دولت برای رونق ساخت و ساز اعطای کارت اعتباری خرید مصالح به فعالان بخش ساخت و ساز خانه می باشد. هدف این طرح در اختیار گذاشتن ملزومات ساختمانی به سازنده به قیمت مقرون به صرفه و ارزان است. بر اساس اعلام محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی علاوه بر این تسهیلات به دلیل افزایش سرسام آور نرخ زمین برای ساخت و ساز نیز فعالان این حوزه می توانند با مشارکت دولت زمین های ارزان قیمت برای احداث آپارتمان را در اختیار بگیرند و در طرح تولید 400 هزار واحد مسکونی مشارکت داشته باشند. مدیر عامل بانک مسکن در خصوص زمان توزیع کارت اعتباری خرید مصالح در سال جاری گفت:  آغاز واگذاری این کارت ها از شهریور ماه با سود 18 درصد می باشد و سقف تسهیلات ساخت نیز بین 160 تا 250 میلیون تومان خواهد بود.
منبع: ایسنا
 

برچسب ها

دیدگاه شما

captcha