آخرین اخبار
پیش‌بینی اوضاع مسکن در سال 99

پیش‌بینی اوضاع مسکن در سال ۹۹

رونق معاملات مسکن تا اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت. با فرارسیدن ماه مبارک رمضان، قیمت‌ها ثابت شده و معاملات کمتر می‌شوند. تقاضا برای مسکن در سه ماه بعد از ماه رمضان افزایش پیدا کرده و مجددا در دو ماه محرم و صفر، راکد می‌شود.

رکود زمستانی مسکن! از علت تا راه چاره

رکود زمستانی مسکن! از علت تا راه چاره

تعداد واحدهای قابل اجاره برای افرادی که مایل به اجاره آپارتمان هستند، نسبت به خرید آپارتمان بالاتر رفته است. حدود ۲/۵ میلیون واحد مسکونی خالی از سکنه در کشور موجود است. خانه‌های خالی مشمول پرداخت مالیات خواهند شد.

قیمت مسکن تا عید، باز هم بالاتر می‌رود

قیمت مسکن تا عید، باز هم بالاتر می‌رود

براساس الگو‌های گذشته رکود و رشد قیمت، بازار مسکن از دوره جهش قیمتی عبور کرده و این دست از رفتار‌های غیرمصرفی در بازار؛ در صدد است تا برداشت گمراه‌کننده از قیمت‌ها را القا ‏کند و این روند به‌زودی متوقف خواهد شد.

استان خراسان شمالی، صدرنشین تورم مسکن

استان خراسان شمالی، صدرنشین تورم مسکن

قیمت خرید خانه یا بهای اجاره آپارتمان در بجنورد آنقدر بالا رفته که تأمین یک مسکن معمولی برای برخی از بجنوردی‌ها رویا شده است. مالکان عموما بدون رغبت فروش، اقدام به قیمت‌گذاری افسانه‌ای می‌کنند.

افزایش قیمت بنزین بر بازار مسکن چه تأثیری گذاشت؟

افزایش قیمت بنزین بر بازار مسکن چه تأثیری گذاشت؟

علیم یارمحمدی، عضو هیئت رئیسه عمران مجلس گفت: افزایش قیمت بنزین بر قیمت مصالح ساختمانی تأثیر می‌گذارد و در نتیجه‌ی آن قیمت مسکن نیز بالا می‌رود.

آغاز ارسال پیامک به تائید شدگان طرح مسکن ملی

آغاز ارسال پیامک به تائید شدگان طرح مسکن ملی

طبق گفته‌های محمود محمودزاده، معاون وزارت راه و شهرسازی، از بین۲۳۲ هزار ثبت نامی در این طرح، حدود ۱۴۰ هزار نفر واجد شرایط بوده‌اند که از امروز، ۱۴ بهمن ماه ۹۸، به ترتیب حروف الفبا برای متقضیان پیامک ارسال می‌شود.

توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

با محو شدن تاثیر قیمت بنزین و کاهش تنش های منطقه ای افزایش قیمت مسکن متوقف شده و همین امر باعث کسادی بازار مسکن شده است.

خانه های خالی مشمول مالیات خواهند شد!

خانه های خالی مشمول مالیات خواهند شد!

یکی از مشکلات کلانشهرها، تعداد زیاد خانه های خالی موجود در آن هاست. به گفته محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی، طرح دریافت مالیات از این خانه ها تایید شده و به زودی با کمک سازمان امور مالیاتی، عملی خواهد شد. 

افزایش حجم معاملات مسکن در شهر تهران

تاریخ : 1397/11/21
بازدیدها : 84
افزایش حجم معاملات مسکن در شهر تهران

افزایش حجم معاملات مسکن در شهر تهران

در چند ماه گذشته میزان خرید و فروش آپارتمان در کشور به دلیل تورم اقتصادی و افزایش 2 برابری قیمت مسکن با کاهش روبه رو شده و عمده متقاضیان خرید خانه حتی با پس انداز و دریافت تسهیلات بانکی نیز قادر به معامله ملک های مورد نظر خود نشدند. دلال بازی و سوداگری هم به دلیل عدم کنترل دولتی در بخش مسکن به بالاترین حد خود رسیده و بازار مسکن به دوران رکود تازه ای بازگشته است.
به گزارش متراژ، صاحبان ملک نیز با آگاهی از شرایط بازار و تورم، قیمت های خارج از عرف و سرسام آوری را به مستاجران برای اجاره واحدهای مسکونی خود، پیشنهاد می دهند. همین عامل باعث شده مهاجرت به مناطق جنوبی کلان شهرها و حاشیه نشینی بسیار رواج یابد. وزارت راه و شهرسازی هم در 9 ماه نخست سال جاری اقدام قابل توجهی جهت تسهیل خانه دار شدن و افزایش وام مسکن انجام نداده است.
اما بر اساس آمار رسمی منتشر شده و با توجه به بازگشت آرامش نسبی در بازار ارز، در 15 روز نخست بهمن ماه میزان معاملات مسکن در قیاس با دی ماه با افزایش نسبی همراه شده و در شهر تهران هم حجم معاملات افزایش داشته است. در نیمه اول بهمن بالغ بر 5367  قرارداد خرید و فروش ملک و املاک در شهر تهران به ثبت رسیده که نسبت به 15 روز نخست دی ماه بیش از 15درصد رشد مشاهده شده است.
رییس اتحادیه مشاورین املاک پایتخت با اشاره به ثبات نسبی قیمت ها در بازارهای موازی خاطر نشان کرد : بازار ارز و طلا تاثیر مستقیمی به بازار مسکن داشته و پس از کاهش قیمت دلار سرمایه ها در حال انتقال به بازار مسکن می باشد. خسروی افزود: مشاورین املاک هم از ثبات قیمت ها در بازار مسکن استقبال می کنند و افزایش خرید و فروش مسکن، باعث رونق کسب وکارهای مرتبط با بخش مسکن می شود.
منبع : ایسنا

برچسب ها

دیدگاه شما

captcha