آخرین اخبار
توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

با محو شدن تاثیر قیمت بنزین و کاهش تنش های منطقه ای افزایش قیمت مسکن متوقف شده و همین امر باعث کسادی بازار مسکن شده است.

خانه های خالی مشمول مالیات خواهند شد!

خانه های خالی مشمول مالیات خواهند شد!

یکی از مشکلات کلانشهرها، تعداد زیاد خانه های خالی موجود در آن هاست. به گفته محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی، طرح دریافت مالیات از این خانه ها تایید شده و به زودی با کمک سازمان امور مالیاتی، عملی خواهد شد. 

حداقل بودجه برای خرید خانه در تهران چقدر است؟

حداقل بودجه برای خرید خانه در تهران چقدر است؟

در حال حاضر، ارزان ترین قیمت خانه در تهران، به بخش شرقی آن مربوط می شود. آپارتمان های کوچک با متراژ حدود ۳۰ متر در محدوده خواجه نظام، کمترین قیمت را در تهران به خود اختصاص داده اند.

سن بنای واحدهای مشمول وام مسکن افزایش یافت!

سن بنای واحدهای مشمول وام مسکن افزایش یافت!

به گزارش روابط عمومی بانک مسکن، سن بنای واحدهایی که تسهیلات مسکن به آن ها تعلق می گیرد، از ۲۵ سال به ۳۰ سال افزایش پیدا کرد. این امر موجب شده تا تسهیلات پرداخت شده خرید مسکن در ماه گذشته افزایش پیدا کند.

آیا حباب قیمت مسکن ترکیده است؟

آیا حباب قیمت مسکن ترکیده است؟

طبق گفته های حسام عقبائی، نائب رئیس اتحادیه املاک، قیمت مسکن در اکثر نقاط تهران به پایین ترین حد خود رسیده و این نشان دهنده این است که حباب قیمت مسکن ترکیده و قیمت ها به کف رسیده است.

اجاره بهای نجومی آپارتمان های لوکس در تهران!

اجاره بهای نجومی آپارتمان های لوکس در تهران!

با توجه به بالا بودن باور نکردنی برخی اجاره ها، متقاضی این خانه ها آن قدر زیاد است که در مدت زمان کوتاهی معامله می شوند. برای مثال، یک ویلا در شهرک غرب با ۲۰ میلیارد تومان ودیعه و ۵۰ میلیون تومان اجاره ماهیانه، در عرض یک هفته معامله شد.

تایید طرح افزایش تسهیلات مسکن

تایید طرح افزایش تسهیلات مسکن

با توجه به ناکارآمد بودن وام مسکن، یکی از طرح های کارشناسان بازار مسکن، افزایش سقف تسهیلات وام مسکن بود که قدرت خرید مردم به این وسیله افزایش پیدا کند. ابوالقاسم رحیمی انارکی، مدیر عامل بانک مسکن، از تایید این طرح در شورای پول و اعتبار خبر داد.

قیمت مسکن تا سال 99 افزایش پیدا نمی کند

قیمت مسکن تا سال ۹۹ افزایش پیدا نمی کند

با وجود کاهش ۳۰ درصدی قیمت مسکن، هیچ تغییری در وضعیت رکود بازار مشاهده نمی شود و تعداد معاملات مسکن همچنان افزایش پیدا نکرده است. طبق نظر حسام عقبایی، نائب رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور، این روند همچنان ادامه خواهد یافت

افزایش درج آگهی های خرید و فروش مسکن با قیمت های کذایی

تاریخ : 1397/12/02
بازدیدها : 77
افزایش درج آگهی های خرید و فروش مسکن با قیمت های کذایی

افزایش درج آگهی های خرید و فروش مسکن با قیمت های کذایی

با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال برخی از فروشندگان اقدام به درج آگهی فروش آپارتمان با قیمت های کذایی و بالاتر از عرف نموده اند و قصد دارند با کسب سود بیشتر سرمایه های خود را به سمت بازارهایی نظیر ارز و طلا هدایت نمایند. صاحبان ملک و سوداگران،  سایت های اینترنتی که امکان درج آگهی رایگان را برای آن ها فراهم می سازند را به عنوان بهترین مکان برای مشاهده اگهی خود در نظر گرفته و قیمت های نجومی و سرسام آوری را برای افزایش نرخ میانگین خرید و فروش مسکن در این سایت ها قرار می دهند.
به گزارش متراژ، سامانه جامع جست و جوی ملک و املاک کشور، مصطفی خسروی در خصوص وضعیت بازار مسکن و دلیل حباب قیمتی در این بازار گفت : هدف برخی از افراد سودجو از درج آگهی در سایت های مجازی، ایجاد توهم قیمتی و فروش خانه های خود به قیمت دلخواه می باشد. این اقدام باعث نابسمانی و نگرانی متقاضیان خرید مسکن می شود و میزان معاملات در بخش ملک و املاک را می کاهد.
رییس اتحادیه مشاوران املاک خاطر نشان کرد با نزدیک شدن به ایام تعطیلات نوروزی میزان جابه جایی و حضور مردم در بازار اجاره و خرید مسکن افزایش می یابد به همین دلیل صاحبان ملک که در سال با کسادی و عدم مشتری روبه رو بودند سعی دارند تا با ترفندهای مختلف از این فرصت استفاده نمایند و واحدهای آماده فروش خود را بفروشند. هرچند که برخی از واسطه های ملکی با سو استفاده از نیاز مردم و کسب سود، اقدام به تعرفه گذاری غیر منطقی املاک می کنند که این حرکات منجر به بی تعادلی بازار مسکن می گردد.
سایت های مجازی نیز به دلیل در اختیار گذاشتن بستری رایگان برای ثبت آگهی فرصت قیمت گذاری دلخواه و بدون منطق را به همه فروشندگان می دهد و این عامل باعث ایجاد نرخ میانگین کذایی در بخش ملک و املاک می شود.
منبع: ایسنا

برچسب ها

دیدگاه شما

captcha