آخرین اخبار
خانه های کوچک با متراژ 40 متر، پرطرفدارترین ها در تهران!

خانه های کوچک با متراژ ۴۰ متر، پرطرفدارترین ها در تهران!

بررسی میزان معاملات مسکن در شهریور‌ماه امسال نشان دهنده این است که خانه های کوچک با متراژ زیر ۴۰‌متر، پرطرفدارترین متراژ در تهران می باشند.

آخرین وضعیت معاملات مسکن: میزان خرید و فروش مسکن افزایش یافت

آخرین وضعیت معاملات مسکن: میزان خرید و فروش مسکن افزایش یافت

هر ساله، با پایان یافتن فصل جا به جایی و شروع پاییز، میزان معاملات مسکن نسبت به ماه قبل کاهش پیدا می کرد اما امسال تعداد معاملات مسکن در مهرماه نسبت به شهریور افزایش پیدا کرده است.

احتمال افزایش وام مسکن با توجه به افزایش تسهیلات بخش مسکن!

احتمال افزایش وام مسکن با توجه به افزایش تسهیلات بخش مسکن!

با توجه به روند صعودی قیمت مسکن در یک سال اخیر، وام مسکن پاسخگوی نیاز متقاضیان نبوده است و حال احتمال می رود که با افزایش ۷ درصدی تسهیلات اعطایی به حوزه مسکن، وام مسکن نیز به همین میزان افزایش پیدا کند.

معاملات ملکی در پائیز متحول می شود

معاملات ملکی در پائیز متحول می شود

با فرا رسیدن فصل پاییز و سپری کردن نیمه مهر ماه اولین گروه از خریداران ملک نسبت به کاهش قیمت واکنش مثبت نشان داده اند و وضع معاملات بهبود نسبی داشته است.

بررسی معاملات مسکن تهران در مهر ماه 98

بررسی معاملات مسکن تهران در مهر ماه ۹۸

با پایان یافتن فصل داغ نقل و انتقال مسکن و شروع مهر ماه حجم خرید و فروش املاک در تهران با کاهش چشم گیری روبه رو شده و فایل های ارائه شده در مشاورین املاک بدون مشتری باقی مانده است.

برسی قدرت پوشش دهی تسهیلات مسکن برای خرید خانه در تهران

برسی قدرت پوشش دهی تسهیلات مسکن برای خرید خانه در تهران

در حال حاضر سقف دریافت تسهیلات مسکن برای زوجین در کلان شهرها مانند تهران ۱۶۰ میلیون تومان می باشد، که با این وام خانه اولی ها فقط می توانند یک اتاق ۱۲ متری در تهران خریداری کنند.

ثبات قیمت مصالح باعث افزایش ساخت و ساز می شود

ثبات قیمت مصالح باعث افزایش ساخت و ساز می شود

یکی از مهمترین دلایل عدم حضور سرمایه گذاران در بازار مسکن و کاهش انبوه سازی در تهران، افزایش قیمت مصالح ساختمانی در یک سال اخیر بود. در سال ۹۶ و همزمان با خروج آمریکا از برجام نرخ دلار و طلا روند صعودی پیدا کرد

افزایش تقاضای خانه اولی ها برای خرید آپارتمان های قدیمی ساز

افزایش تقاضای خانه اولی ها برای خرید آپارتمان های قدیمی ساز

در حالی که با شروع فصل پاییز میزان معاملات به پایین ترین حد خود در سال ۹۸ رسیده است، برخی از خانه اولی ها به دنبال فایل های فروش واحدهای چند سال ساخت با قیمت مناسب هستند.

افزایش هزینه ساخت مسکن در شهر تهران

تاریخ : 1398/02/30
بازدیدها : 67
افزایش هزینه ساخت مسکن در شهر تهران

افزایش هزینه ساخت مسکن در شهر تهران

در شش ماه اخیر هزینه تمام شده ساخت مسکن بدون در نظر گرفتن قیمت زمین با افزایش قابل توجهی همراه شده است. هزینه ساخت آپارتمان وابسته به نرخ مصالح ساختمانی می باشد و با توجه به رشد بیش از 60 درصدی قیمت ملزومات ساختمانی انبوه سازان و سازندگان دیگر تمایلی به احداث پروژه های مسکونی جدید ندارند. برخی از بساز و بفروش ها نیز با مشاهده التهاب قیمتی در بازار مسکن از ادامه ساخت صرف نظر نموده و در انتظار کاهش تعرفه مصالح ساختمانی برای تکمیل آپارتمان های نیمه کاره خود هستند.
به گزارش متراژ، سامانه جامع جست و جوی ملک و املاک، بررسی ها در خصوص تازه ترین فهرست بهای 98 ساخت و ساز در پایتخت نشان می دهد، هزینه ساخت مسکن در شهر تهران برای مناطق متوسط رو به بالای پایتخت ( غالبا مناطق 4 و 5 و قسمتی از منطقه 2) بدون محاسبه زمین، هم اکنون به حدود متر مربعی 3 میلیون و 800 هزار تومان رسیده است. این در حالی است که این نرخ در نیمه پاییز سال گذشته حدود 2 میلیون و 900 هزار تومان برآورد شده بود.
در حال حاضر حداقل قیمت هر متر مربع زمین و ملک کلنگی در مناطق متوسط و رو به بالای پایتخت نیز حدود 20 میلیون تومان می باشد و هزینه ساخت شامل تامین مصالح ساختمانی و دستمزد کارگران به مرز 4 میلیون تومان نزدیک شده است. با توجه به مجموع هزینه ها قیمت تمام شده ساخت آپارتمان در شهر تهران حدود 9 میلیون تومان پیش بینی شده است. این هزینه ها بر اساس قیمت مصالح مرغوب محاسبه گردیده و در صورت استفاده از ملزوماتی با کیفیت پایین تر، هزینه ها بین 30 تا 40 درصد کاهش خواهد یافت.
ولی در شرایط کنونی و با توجه به کاهش قدرت خرید متقاضیان و عدم پوشش دهی سقف تسهیلات مسکن برای خرید خانه، میزان معاملات و خرید و فروش مسکن با افت چشم گیری همراه بوده و کارشناسان پیش بینی می کنند بازار مسکن به سمت رکود پیش خواهد رفت.
منبع: ایسنا
 

برچسب ها

دیدگاه شما

captcha