آخرین اخبار
توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

با محو شدن تاثیر قیمت بنزین و کاهش تنش های منطقه ای افزایش قیمت مسکن متوقف شده و همین امر باعث کسادی بازار مسکن شده است.

خانه های خالی مشمول مالیات خواهند شد!

خانه های خالی مشمول مالیات خواهند شد!

یکی از مشکلات کلانشهرها، تعداد زیاد خانه های خالی موجود در آن هاست. به گفته محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی، طرح دریافت مالیات از این خانه ها تایید شده و به زودی با کمک سازمان امور مالیاتی، عملی خواهد شد. 

حداقل بودجه برای خرید خانه در تهران چقدر است؟

حداقل بودجه برای خرید خانه در تهران چقدر است؟

در حال حاضر، ارزان ترین قیمت خانه در تهران، به بخش شرقی آن مربوط می شود. آپارتمان های کوچک با متراژ حدود ۳۰ متر در محدوده خواجه نظام، کمترین قیمت را در تهران به خود اختصاص داده اند.

سن بنای واحدهای مشمول وام مسکن افزایش یافت!

سن بنای واحدهای مشمول وام مسکن افزایش یافت!

به گزارش روابط عمومی بانک مسکن، سن بنای واحدهایی که تسهیلات مسکن به آن ها تعلق می گیرد، از ۲۵ سال به ۳۰ سال افزایش پیدا کرد. این امر موجب شده تا تسهیلات پرداخت شده خرید مسکن در ماه گذشته افزایش پیدا کند.

آیا حباب قیمت مسکن ترکیده است؟

آیا حباب قیمت مسکن ترکیده است؟

طبق گفته های حسام عقبائی، نائب رئیس اتحادیه املاک، قیمت مسکن در اکثر نقاط تهران به پایین ترین حد خود رسیده و این نشان دهنده این است که حباب قیمت مسکن ترکیده و قیمت ها به کف رسیده است.

اجاره بهای نجومی آپارتمان های لوکس در تهران!

اجاره بهای نجومی آپارتمان های لوکس در تهران!

با توجه به بالا بودن باور نکردنی برخی اجاره ها، متقاضی این خانه ها آن قدر زیاد است که در مدت زمان کوتاهی معامله می شوند. برای مثال، یک ویلا در شهرک غرب با ۲۰ میلیارد تومان ودیعه و ۵۰ میلیون تومان اجاره ماهیانه، در عرض یک هفته معامله شد.

تایید طرح افزایش تسهیلات مسکن

تایید طرح افزایش تسهیلات مسکن

با توجه به ناکارآمد بودن وام مسکن، یکی از طرح های کارشناسان بازار مسکن، افزایش سقف تسهیلات وام مسکن بود که قدرت خرید مردم به این وسیله افزایش پیدا کند. ابوالقاسم رحیمی انارکی، مدیر عامل بانک مسکن، از تایید این طرح در شورای پول و اعتبار خبر داد.

قیمت مسکن تا سال 99 افزایش پیدا نمی کند

قیمت مسکن تا سال ۹۹ افزایش پیدا نمی کند

با وجود کاهش ۳۰ درصدی قیمت مسکن، هیچ تغییری در وضعیت رکود بازار مشاهده نمی شود و تعداد معاملات مسکن همچنان افزایش پیدا نکرده است. طبق نظر حسام عقبایی، نائب رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور، این روند همچنان ادامه خواهد یافت

افزایش 60 درصدی وام ساخت مسکن

تاریخ : 1398/03/21
بازدیدها : 74
افزایش 60 درصدی وام ساخت مسکن

افزایش ۶۰ درصدی وام ساخت مسکن

در سال گذشته به دلیل افزایش قیمت خرید و فروش مسکن و عدم افزایش سقف وام خرید خانه میزان استفاده از این تسهیلات کاهش یافت و متقاضیان علاقه ای به دریافت این وام نشان ندادند. تسهیلات ساخت مسکن نیز به علت افزایش ناگهانی نرخ مصالح ساختمانی مورد استفاده قرار نگرفت و انبوه سازان به دلیل عدم ثبات قیمت ها در بازار مسکن از شروع ساخت و ساز واحدهای مسکونی جدید صرف نظر نمودند. برخی از سازندگان نیز پروژه های در حال ساخت خود را به حالت نیمه تعطیل درآورده و در انتظار بازگشت آرامش در بازارهای موازی برای ادامه روند ساخت شدند.
به گزارش متراژ، در چند ماه اخیر کارشناسان و نمایندگان مجلس به دلیل ناکارآمدی وام مسکن و عدم پوشش دهی این تسهیلات برای خرید خانه، طرح افزایش وام مسکن در سال 98 را مورد برسی قرار دادند و طرح هایی نظیر اعطای زمین دولتی به انبوه سازان و توزیع کارت اعتباری مصالح ساختمانی را نیز در دستور کار قرار گرفت و وزیر راه و شهرسازی وعده داد به منظور حمایت از اقشار آسیب پذیر و افراد کم بضاعت طرح تولید 400 هزار واحد مسکونی دولتی با مشارکت بخش خصوصی را در سال 98 پیاده سازی کند و با اعطای تسهیلات به سازندگان قیمت تمام شده مسکن کاهش یابد.
رییس بانک مرکزی در خصوص تسهیلات ساخت مسکن در سال 98 اعلام کرد: وام ساخت مسکن افزایش یافته و قابل انتقال به خریدار می باشد. این تسهیلات در قیاس با سال گذشته بیش از 60 درصد رشد داشته است. ناصر همتی هم چنین افزود : در سال گذشته اعتبارات بانکی برای بخش املاک 100 درصد افزایش یافت و از حدود 50 هزار میلیارد تومان در سال 96 به 103 هزار میلیارد تومان در سال 97 رسید. سال گذشته 13.5 درصد اعتبارات بانک مرکزی در بخش مسکن هزینه شد، امسال نیز برنامه ریزی داریم این درصد را افزایش دهیم.
منبع: تی نیوز

برچسب ها

دیدگاه شما

captcha