آخرین اخبار
رونمایی از سامانه جامع املاک و تخفیف 25 درصدی مسکن ملی

رونمایی از سامانه جامع املاک و تخفیف ۲۵ درصدی مسکن ملی

محمود محمودزاده در حاشیه‌ی همایش طرح اقدام ملی مسکن، از رونمایی سامانه اسکان و املاک خبر داد. به گفته‌ی محمد اسلامی، وزیر راه‌وشهرسازی، قیمت تمام شده واحدهای طرح ملی مسکن با تامین مصالح ساختمانی به شیوه تهاتری ۲۰ درصد کاهش پیدا خواهد کرد.

پیش‌بینی اوضاع مسکن در سال 99

پیش‌بینی اوضاع مسکن در سال ۹۹

رونق معاملات مسکن تا اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت. با فرارسیدن ماه مبارک رمضان، قیمت‌ها ثابت شده و معاملات کمتر می‌شوند. تقاضا برای مسکن در سه ماه بعد از ماه رمضان افزایش پیدا کرده و مجددا در دو ماه محرم و صفر، راکد می‌شود.

رکود زمستانی مسکن! از علت تا راه چاره

رکود زمستانی مسکن! از علت تا راه چاره

تعداد واحدهای قابل اجاره برای افرادی که مایل به اجاره آپارتمان هستند، نسبت به خرید آپارتمان بالاتر رفته است. حدود ۲/۵ میلیون واحد مسکونی خالی از سکنه در کشور موجود است. خانه‌های خالی مشمول پرداخت مالیات خواهند شد.

قیمت مسکن تا عید، باز هم بالاتر می‌رود

قیمت مسکن تا عید، باز هم بالاتر می‌رود

براساس الگو‌های گذشته رکود و رشد قیمت، بازار مسکن از دوره جهش قیمتی عبور کرده و این دست از رفتار‌های غیرمصرفی در بازار؛ در صدد است تا برداشت گمراه‌کننده از قیمت‌ها را القا ‏کند و این روند به‌زودی متوقف خواهد شد.

استان خراسان شمالی، صدرنشین تورم مسکن

استان خراسان شمالی، صدرنشین تورم مسکن

قیمت خرید خانه یا بهای اجاره آپارتمان در بجنورد آنقدر بالا رفته که تأمین یک مسکن معمولی برای برخی از بجنوردی‌ها رویا شده است. مالکان عموما بدون رغبت فروش، اقدام به قیمت‌گذاری افسانه‌ای می‌کنند.

افزایش قیمت بنزین بر بازار مسکن چه تأثیری گذاشت؟

افزایش قیمت بنزین بر بازار مسکن چه تأثیری گذاشت؟

علیم یارمحمدی، عضو هیئت رئیسه عمران مجلس گفت: افزایش قیمت بنزین بر قیمت مصالح ساختمانی تأثیر می‌گذارد و در نتیجه‌ی آن قیمت مسکن نیز بالا می‌رود.

آغاز ارسال پیامک به تائید شدگان طرح مسکن ملی

آغاز ارسال پیامک به تائید شدگان طرح مسکن ملی

طبق گفته‌های محمود محمودزاده، معاون وزارت راه و شهرسازی، از بین۲۳۲ هزار ثبت نامی در این طرح، حدود ۱۴۰ هزار نفر واجد شرایط بوده‌اند که از امروز، ۱۴ بهمن ماه ۹۸، به ترتیب حروف الفبا برای متقضیان پیامک ارسال می‌شود.

توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

با محو شدن تاثیر قیمت بنزین و کاهش تنش های منطقه ای افزایش قیمت مسکن متوقف شده و همین امر باعث کسادی بازار مسکن شده است.

بررسی آخرین تحولات بازار مسکن در روزهای پایانی سال 1397

تاریخ : 1397/12/13
بازدیدها : 74
بررسی آخرین تحولات بازار مسکن در روزهای پایانی سال 1397

بررسی آخرین تحولات بازار مسکن در روزهای پایانی سال ۱۳۹۷

در چند ماه اخیر با ثبات نسبی قیمت ارز و طلا بازار مسکن با افزایش حجم معاملات روبه رو شد و میزان خرید و فروش مسکن در بهمن ماه در مقایسه با دی ماه 15 درصد رشد داشت، اما به دلیل نبود چشم انداز روشن سیاسی و اقتصادی فروشندگان ریسک بالایی در خصوص واگذاری واحدهای مسکونی آماده تحویل خود انجام نمی دهند ودر انتظار سال جدید برای تعرفه گذاری آپارتمان های خود مانده اند.
به گزارش سرویس خبری متراژ، برخی از فروشندگان در ماه گذشته آپارتمان های خود را به فروش رسانده و در بازار به دنبال خرید واحدهای مسکونی مناسب و مقرون به صرفه ای هستند، اما مالکان با آگاهی از وضعیت نابسمان قیمت ها و احتمال افزایش مجدد نرخ خرید هر متر مربع آپارتمان؛ تمایل چندانی به معامله و واگذاری املاک خود به قیمت عرف بازار ندارند. دلالان نیز با هدف کسب سود بیشتر معمولا تعرفه هایی سرسام آور و نجومی را به مردم پیشنهاد می دهند و همین عامل باعث بی تعادلی بیشتر بازار مسکن شده است.
طبق آمارهای ثبت شده در سامانه های املاک کشور از اول تا ششم اسفند ماه بیش از 1620 معامله در شهر تهران به ثبت رسیده که نسبت به بهمن ماه افزایش چندانی مشاهده نشده. با این وجود برخی از بنگاه های املاک از دبه فروشندگان خبر می دهند و تحرکات سیاسی را عامل این موضوع می دانند. گروهی از انبوه سازان و فروشندگان با مشاهده استعفای وزیر امور خارجه و لایحه پالرمو از متقاضی درخواست مبالغ بیشتری نسبت به رقم توافق شده برای واگذاری واحدهای مسکونی را دارند و حاضر به تحویل ملک با قیمت توافق شده به متقاضی نمی باشند.
اما کارشناسان اقتصادی بر این باورند که با توجه به کاهش شدید قدرت خرید مردم، بازار مسکن ظرفیت و کشش افزایش مجدد قیمت ها را نخواهد داشت و در سال 1398 با جهش قیمت مسکن مواجه نخواهیم شد.
منبع: اقتصاد نیوز
 

برچسب ها

دیدگاه شما

captcha