آخرین اخبار
آخرین وضعیت قیمت خرید و فروش مسکن در تهران

آخرین وضعیت قیمت خرید و فروش مسکن در تهران

در حالی که بیش از دو ماه از فصل پاییز سپری می شود، اما میزان معاملات ملک و املاک در پایتخت هنوز با رکود مواجه است و متقاضی زیادی برای خرید خانه وجود ندارد.

تاثیر افزایش نرخ سوخت بر قیمت مسکن

تاثیر افزایش نرخ سوخت بر قیمت مسکن

در چند روزگذشته همه چیز تحت تاثیر افزایش قیمت بنزین قرار گرفت و نارضایتی های مردمی در برخی نقاط کشور ایجاد شد. این موضوع نقش مهمی در رشد هزینه حمل و نقل خواهد داشت

میزان سرمایه گذاری در طرح ملی اقدام مسکن

میزان سرمایه گذاری در طرح ملی اقدام مسکن

با گذشت بیش از ۳ سال هنوز دولت موفق به اجرای طرح مشخص و مطلوبی برای تامین مسکن برای آحاد مردم نشده و بخش زیادی از متقاضیان به دلیل نوسان نرخ خرید و فروش آپارتمان

خلاصه آخرین اخبار خرید و فروش مسکن

خلاصه آخرین اخبار خرید و فروش مسکن

با توجه به تعطیلات هفته گذشته، میزان خرید و فروش مسکن بسیار پایین بود که البته این امری طبیعی است و پیش بینی می شود با پایان تعطیلات، میزان معاملات مسکن نیز افزایش پیدا کند.

آیا کاهش قیمت مسکن برای خروج از رکود کافی است؟

آیا کاهش قیمت مسکن برای خروج از رکود کافی است؟

گزارش ها حاکی از این است که تعداد معاملات مسکن به میزان کمی افزایش یافته است. آیا کاهش قیمت مسکن به معنی خروج بازار مسکن از رکود است؟ در خبر امروز پاسخ خواهیم داد.

برای خرید خانه تا چه زمانی صبر کنیم؟

برای خرید خانه تا چه زمانی صبر کنیم؟

طبق پیش بینی هایی که پیش از این نیز شده بود، کاهش قیمت مسکن تا شب عید ادامه خواهد داشت و به نظر می رسد نیمه دوم زمستان مناسب‌ترین زمان برای خرید خانه باشد.

وضعیت خرید و فروش مسکن در هفته اول آبان

وضعیت خرید و فروش مسکن در هفته اول آبان

میزان خرید و فروش مسکن در هفته اول آبان به شدت کاهش یافته است. علت این میزان کاهش خرید و فروش مسکن را می توان روزهای پایانی ماه صفر و تعطیلات عنوان کرد.

وضعیت بازار مسکن و معاملات مسکن در هفته پایانی مهر

وضعیت بازار مسکن و معاملات مسکن در هفته پایانی مهر

تعداد معاملات مسکن در مهرماه، بحث برانگیزترین موضوع اخبار بازار مسکن بود، چراکه تعداد این معاملات نسبت به ماه گذشته افزایش یافته بود اما همچنان تعداد آن در مقایسه با سال های قبل، خبر از رکود شدید در بازار ملک می داد.

بررسی عوامل جهش قیمت مسکن در سال 98

تاریخ : 1398/03/28
بازدیدها : 71
بررسی عوامل جهش قیمت مسکن در سال 98

بررسی عوامل جهش قیمت مسکن در سال ۹۸

با نزدیک شدن به فصل تابستان بازار نقل و انتقال مستاجران و خرید خانه رونق می یابد و متقاضیان به دنبال انتخاب و معامله ملک مورد نظر خود می باشند. این در حالی است که قیمت مسکن با افزایش 189 درصدی در قیاس با فروردین ماه 2 سال گذشته مواجه شده و نظام عرضه و تقاضا به دلیل افزایش پلکانی نرخ خرید و فروش خانه بر هم خورده به همین دلیل کارشناسان پیش بینی می کنند در تابستان سال جاری بازار املاک دیگر کشش رشد قیمتی را ندارد و مظنه خرید آپارتمان با ثبات نسبی همراه خواهد بود.
به گزارش متراژ موتور جست و جوی ملک و املاک کشور، تعرفه معاملات مسکن تهران در اردیبهشت ماه سال جاری در شرایطی اوج گرفت که تورم ماهیانه ملک در کشور از حدود 2 درصد به نیم درصد رسید و رشد قیمت در پایتخت را سوال برانگیز کرد. کارشناسان شش عامل مهم افزایش نرخ خرید خانه در تهران را دخیل می دانند. کمبود شدید فایل های دارای قیمت مناسب و منطقی، بی تعادلی در بازارهای طلا و ارز، پایان معافیت صادرات نفت، تورم شدید و دلال بازی سوداگران از مهمترین عوامل جهش نرخ ملک در سال 98 می باشند.
در آستانه شروع تابستان فایل های در دسترس و خوش قیمت در مشاورین املاک به ندرت یافت می شود و بیشترین آگهی های فروش مربوط به خانه های مناطق شمالی و مرکزی پایتخت و بالای 80 متر مربع می باشد. همین عامل سبب نارضایتی و سردرگمی مردم و کاهش حجم معاملات شده است. آپارتمان های متراژ پایین نیز که با توجه به بودجه خریداران مقرون به صرفه می باشند، بسیار کم و نادر در فایل های فروش مشاهده می شود و سوداگران به دلیل علاقه مردم به نوع واحدها، قیمت های خارج از عرف و سرسام آوری را به مردم پیشنهاد می دهند. در این شرایط و با توجه به تکمیل شدن سقف کشش قیمتی در بازار املاک در تابستان 98 دیگر شاهد افزایش نرخ خرید خانه نخواهیم بود و بازار مسکن نفس های آخر رشد قیمت را می کشد.
منبع: شهر خبر
 

برچسب ها

دیدگاه شما

captcha