آخرین اخبار
پیش‌بینی اوضاع مسکن در سال 99

پیش‌بینی اوضاع مسکن در سال ۹۹

رونق معاملات مسکن تا اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت. با فرارسیدن ماه مبارک رمضان، قیمت‌ها ثابت شده و معاملات کمتر می‌شوند. تقاضا برای مسکن در سه ماه بعد از ماه رمضان افزایش پیدا کرده و مجددا در دو ماه محرم و صفر، راکد می‌شود.

رکود زمستانی مسکن! از علت تا راه چاره

رکود زمستانی مسکن! از علت تا راه چاره

تعداد واحدهای قابل اجاره برای افرادی که مایل به اجاره آپارتمان هستند، نسبت به خرید آپارتمان بالاتر رفته است. حدود ۲/۵ میلیون واحد مسکونی خالی از سکنه در کشور موجود است. خانه‌های خالی مشمول پرداخت مالیات خواهند شد.

قیمت مسکن تا عید، باز هم بالاتر می‌رود

قیمت مسکن تا عید، باز هم بالاتر می‌رود

براساس الگو‌های گذشته رکود و رشد قیمت، بازار مسکن از دوره جهش قیمتی عبور کرده و این دست از رفتار‌های غیرمصرفی در بازار؛ در صدد است تا برداشت گمراه‌کننده از قیمت‌ها را القا ‏کند و این روند به‌زودی متوقف خواهد شد.

استان خراسان شمالی، صدرنشین تورم مسکن

استان خراسان شمالی، صدرنشین تورم مسکن

قیمت خرید خانه یا بهای اجاره آپارتمان در بجنورد آنقدر بالا رفته که تأمین یک مسکن معمولی برای برخی از بجنوردی‌ها رویا شده است. مالکان عموما بدون رغبت فروش، اقدام به قیمت‌گذاری افسانه‌ای می‌کنند.

افزایش قیمت بنزین بر بازار مسکن چه تأثیری گذاشت؟

افزایش قیمت بنزین بر بازار مسکن چه تأثیری گذاشت؟

علیم یارمحمدی، عضو هیئت رئیسه عمران مجلس گفت: افزایش قیمت بنزین بر قیمت مصالح ساختمانی تأثیر می‌گذارد و در نتیجه‌ی آن قیمت مسکن نیز بالا می‌رود.

آغاز ارسال پیامک به تائید شدگان طرح مسکن ملی

آغاز ارسال پیامک به تائید شدگان طرح مسکن ملی

طبق گفته‌های محمود محمودزاده، معاون وزارت راه و شهرسازی، از بین۲۳۲ هزار ثبت نامی در این طرح، حدود ۱۴۰ هزار نفر واجد شرایط بوده‌اند که از امروز، ۱۴ بهمن ماه ۹۸، به ترتیب حروف الفبا برای متقضیان پیامک ارسال می‌شود.

توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

با محو شدن تاثیر قیمت بنزین و کاهش تنش های منطقه ای افزایش قیمت مسکن متوقف شده و همین امر باعث کسادی بازار مسکن شده است.

خانه های خالی مشمول مالیات خواهند شد!

خانه های خالی مشمول مالیات خواهند شد!

یکی از مشکلات کلانشهرها، تعداد زیاد خانه های خالی موجود در آن هاست. به گفته محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی، طرح دریافت مالیات از این خانه ها تایید شده و به زودی با کمک سازمان امور مالیاتی، عملی خواهد شد. 

برسی آخرین وضعیت معاملات مسکن در تهران

تاریخ : 1398/05/07
بازدیدها : 114
برسی آخرین وضعیت معاملات مسکن در تهران

برسی آخرین وضعیت معاملات مسکن در تهران

در دو ماه گذشته سرعت افزایش تورم در بازار مسکن کاهش یافت و به دلیل ثبات در بازارهای موازی از جمله طلا و ارز سوداگری و قیمت گذاری نجومی در بخش فروش آپارتمان تعدیل شد. میزان خرید و فروش خانه های قدیمی و چند سال ساخت در بخش های جنوبی تهران با رونق همراه شد و آپارتمان های لوکس و بالای 100 متر در مناطق شمالی و مرکزی پایتخت بدون مشتری و تقاضا باقی ماند. مالکان و انبوه سازان نیز با مشاهده رکود و کاهش معاملات از قیمت های نجومی گذشته خود صرف نظر نموده و نرخ های جدید منصفانه تری را به مشتریان پیشنهاد دادند. اما محدود بودن فایل های فروش واحدهای مسکونی قیمت مناسب باعث شد که سوداگری و دلال بازی در نقل و انتقال این واحدها افزایش یافته و مردم جست و جوی بیشتری برای یافتن آپارتمانی  متناسب با بودجه خود داشته باشند.
به گزارش متراژ سامانه جست و جوی مسکن، بازار ملک و املاک در شرایطی رشد نیم درصدی ماهانه را در تیر ماه به ثبت رساند، که افزایش اندک را مدیون رشد نرخ آپارتمان مناطق جنوبی بود و تعرفه خرید خانه در بخش های مرکزی و شمالی با افت قیمت روبه رو شدند. طبق آمار رسمی منتشر شده بانک مرکزی در تیر ماه 98 قیمت خرید خانه در پایتخت به میانگین 13 میلیون و 350 هزار تومان رسید که نسبت به ماه گذشته تنها 4. درصد و در قیاس با ماه مشابه سال قبل 91 درصد رشد مشاهده می شود. ناکارآمدی تسهیلات مسکن، افزایش تورم و سوداگری در بازار املاک از مهمترین عوامل جهش قیمت مسکن بوده و در شرایط کنونی مردم با کاهش قدرت خرید به دنبال انتخاب و معامله آپارتمان های متراژ پایین در مناطق جنوبی و حاشیه تهران می باشند. کارشناسان پیش بینی می کنند تا پایان سال جاری به دلیل رکود و کاهش حجم معاملات نرخ خرید مسکن با کاهش روبه رو شود و متقاضیان با قیمت های مناسب تری موفق به انتخاب و خرید خانه مورد علاقه خود شوند.
منبع: شهر خبر
 

برچسب ها

دیدگاه شما

captcha