آخرین اخبار
توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

با محو شدن تاثیر قیمت بنزین و کاهش تنش های منطقه ای افزایش قیمت مسکن متوقف شده و همین امر باعث کسادی بازار مسکن شده است.

خانه های خالی مشمول مالیات خواهند شد!

خانه های خالی مشمول مالیات خواهند شد!

یکی از مشکلات کلانشهرها، تعداد زیاد خانه های خالی موجود در آن هاست. به گفته محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی، طرح دریافت مالیات از این خانه ها تایید شده و به زودی با کمک سازمان امور مالیاتی، عملی خواهد شد. 

حداقل بودجه برای خرید خانه در تهران چقدر است؟

حداقل بودجه برای خرید خانه در تهران چقدر است؟

در حال حاضر، ارزان ترین قیمت خانه در تهران، به بخش شرقی آن مربوط می شود. آپارتمان های کوچک با متراژ حدود ۳۰ متر در محدوده خواجه نظام، کمترین قیمت را در تهران به خود اختصاص داده اند.

سن بنای واحدهای مشمول وام مسکن افزایش یافت!

سن بنای واحدهای مشمول وام مسکن افزایش یافت!

به گزارش روابط عمومی بانک مسکن، سن بنای واحدهایی که تسهیلات مسکن به آن ها تعلق می گیرد، از ۲۵ سال به ۳۰ سال افزایش پیدا کرد. این امر موجب شده تا تسهیلات پرداخت شده خرید مسکن در ماه گذشته افزایش پیدا کند.

آیا حباب قیمت مسکن ترکیده است؟

آیا حباب قیمت مسکن ترکیده است؟

طبق گفته های حسام عقبائی، نائب رئیس اتحادیه املاک، قیمت مسکن در اکثر نقاط تهران به پایین ترین حد خود رسیده و این نشان دهنده این است که حباب قیمت مسکن ترکیده و قیمت ها به کف رسیده است.

اجاره بهای نجومی آپارتمان های لوکس در تهران!

اجاره بهای نجومی آپارتمان های لوکس در تهران!

با توجه به بالا بودن باور نکردنی برخی اجاره ها، متقاضی این خانه ها آن قدر زیاد است که در مدت زمان کوتاهی معامله می شوند. برای مثال، یک ویلا در شهرک غرب با ۲۰ میلیارد تومان ودیعه و ۵۰ میلیون تومان اجاره ماهیانه، در عرض یک هفته معامله شد.

تایید طرح افزایش تسهیلات مسکن

تایید طرح افزایش تسهیلات مسکن

با توجه به ناکارآمد بودن وام مسکن، یکی از طرح های کارشناسان بازار مسکن، افزایش سقف تسهیلات وام مسکن بود که قدرت خرید مردم به این وسیله افزایش پیدا کند. ابوالقاسم رحیمی انارکی، مدیر عامل بانک مسکن، از تایید این طرح در شورای پول و اعتبار خبر داد.

قیمت مسکن تا سال 99 افزایش پیدا نمی کند

قیمت مسکن تا سال ۹۹ افزایش پیدا نمی کند

با وجود کاهش ۳۰ درصدی قیمت مسکن، هیچ تغییری در وضعیت رکود بازار مشاهده نمی شود و تعداد معاملات مسکن همچنان افزایش پیدا نکرده است. طبق نظر حسام عقبایی، نائب رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور، این روند همچنان ادامه خواهد یافت

بسته سیاستی برای رونق بخشی به بازار مسکن ارائه می شود

تاریخ : 1398/01/25
بازدیدها : 76
بسته سیاستی برای رونق بخشی به بازار مسکن ارائه می شود

بسته سیاستی برای رونق بخشی به بازار مسکن ارائه می شود

در چند روز گذشته به دلیل وقوع سیل و امداد رسانی به مردم مناطق سیل زده، بخشی از برنامه ها و طرح های دولت و مجلس به صحن علنی مجلس نرفت و مدیران تمرکز خود را به حل بحران سیل و امداد رسانی به مناطق سیل زده معطوف نمودند. جبران خسارات ناشی از سیل و بازسازی خانه های تخریب شده در سیل نیز از دستور کارهای مهم جلسه هیات دولت بود و رییس جمهور وعده داد تا بودجه مورد نیاز برای ساخت واحدهای مسکونی تخریب شده، تامین گردد.
به گزارش متراژ، سامانه جامع جست و جوی ملک و املاک کشور، در ماه های اخیر اخباری مبنی بر تصویب طرح بسته رونق بازار مسکن توسط مدیر عامل بانک مسکن مطرح شد که این مقام آگاه درباره آخرین وضعیت این برنامه گفت: با توجه به کاهش قدرت خرید مردم و شرایط فعلی اقتصادی بسته رونق زا برای بخش املاک از سوی کارشناسان بانک مسکن تهیه شده و دستور پرداخت کمک های بلاعوض به سیل زدگان برای جبران خسارت ها صادر گردیده است.
ابوالقاسم رحیمی انارکی با اشاره به برنامه وزارت راه و شهرسازی برای رونق تولید مسکن و ساخت 400 هزار واحد مسکونی با مشارکت بخش خصوصی خاطر نشان کرد: بسته سیاستی برای رونق بخشی به بازار املاک تا چند روز آینده نهایی و برای تصویب و اجرایی شدن به دولت و بانک مرکزی ارسال می گردد.
از جمله اهداف این طرح، حمایت از انبوه سازان به منظور افزایش ساخت آپارتمان، حمایت از متقاضیان به منظور خرید خانه و تحرک بخشی ساخت و ساز در کشور است و این بسته باعث تعادل بخشی به بازار عرضه و تقاضا مسکن خواهد شد. مدیر عامل بانک مسکن درباره وام بانکی برای خرید خانه نیز تاکید کرد: با توجه به تورم و افزایش قیمت هر متر مربع آپارتمان، سقف وام مسکن در سال 98 بخشی از هزینه لازم برای خرید و فروش مسکن را تامین می کند و مبلغ این وام در کلان شهرها بیشتر می باشد.
منبع: شهرخبر
 

برچسب ها

دیدگاه شما

captcha