آخرین اخبار
رونمایی از سامانه جامع املاک و تخفیف 25 درصدی مسکن ملی

رونمایی از سامانه جامع املاک و تخفیف ۲۵ درصدی مسکن ملی

محمود محمودزاده در حاشیه‌ی همایش طرح اقدام ملی مسکن، از رونمایی سامانه اسکان و املاک خبر داد. به گفته‌ی محمد اسلامی، وزیر راه‌وشهرسازی، قیمت تمام شده واحدهای طرح ملی مسکن با تامین مصالح ساختمانی به شیوه تهاتری ۲۰ درصد کاهش پیدا خواهد کرد.

پیش‌بینی اوضاع مسکن در سال 99

پیش‌بینی اوضاع مسکن در سال ۹۹

رونق معاملات مسکن تا اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت. با فرارسیدن ماه مبارک رمضان، قیمت‌ها ثابت شده و معاملات کمتر می‌شوند. تقاضا برای مسکن در سه ماه بعد از ماه رمضان افزایش پیدا کرده و مجددا در دو ماه محرم و صفر، راکد می‌شود.

رکود زمستانی مسکن! از علت تا راه چاره

رکود زمستانی مسکن! از علت تا راه چاره

تعداد واحدهای قابل اجاره برای افرادی که مایل به اجاره آپارتمان هستند، نسبت به خرید آپارتمان بالاتر رفته است. حدود ۲/۵ میلیون واحد مسکونی خالی از سکنه در کشور موجود است. خانه‌های خالی مشمول پرداخت مالیات خواهند شد.

قیمت مسکن تا عید، باز هم بالاتر می‌رود

قیمت مسکن تا عید، باز هم بالاتر می‌رود

براساس الگو‌های گذشته رکود و رشد قیمت، بازار مسکن از دوره جهش قیمتی عبور کرده و این دست از رفتار‌های غیرمصرفی در بازار؛ در صدد است تا برداشت گمراه‌کننده از قیمت‌ها را القا ‏کند و این روند به‌زودی متوقف خواهد شد.

استان خراسان شمالی، صدرنشین تورم مسکن

استان خراسان شمالی، صدرنشین تورم مسکن

قیمت خرید خانه یا بهای اجاره آپارتمان در بجنورد آنقدر بالا رفته که تأمین یک مسکن معمولی برای برخی از بجنوردی‌ها رویا شده است. مالکان عموما بدون رغبت فروش، اقدام به قیمت‌گذاری افسانه‌ای می‌کنند.

افزایش قیمت بنزین بر بازار مسکن چه تأثیری گذاشت؟

افزایش قیمت بنزین بر بازار مسکن چه تأثیری گذاشت؟

علیم یارمحمدی، عضو هیئت رئیسه عمران مجلس گفت: افزایش قیمت بنزین بر قیمت مصالح ساختمانی تأثیر می‌گذارد و در نتیجه‌ی آن قیمت مسکن نیز بالا می‌رود.

آغاز ارسال پیامک به تائید شدگان طرح مسکن ملی

آغاز ارسال پیامک به تائید شدگان طرح مسکن ملی

طبق گفته‌های محمود محمودزاده، معاون وزارت راه و شهرسازی، از بین۲۳۲ هزار ثبت نامی در این طرح، حدود ۱۴۰ هزار نفر واجد شرایط بوده‌اند که از امروز، ۱۴ بهمن ماه ۹۸، به ترتیب حروف الفبا برای متقضیان پیامک ارسال می‌شود.

توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

با محو شدن تاثیر قیمت بنزین و کاهش تنش های منطقه ای افزایش قیمت مسکن متوقف شده و همین امر باعث کسادی بازار مسکن شده است.

بهترین روش کنترل تورم در بخش مسکن

تاریخ : 1397/12/20
بازدیدها : 78
بهترین روش کنترل تورم در بخش مسکن

بهترین روش کنترل تورم در بخش مسکن

در چند سال اخیر سیاست دولت به منظور تحقق مسکن اجتماعی و تامین سرپناه برای اقشار ضعیف جامعه با شکست روبه رو شد و عباس آخوندی وزیر سابق راه و شهرسازی موفق به کنترل بازار مسکن و اجرای طرح های پیش بینی شده نگردید. میزان سوداگری و دلال بازی نیز همزمان با تورم اقتصادی و خروج آمریکا از برجام، افزایش یافت و تعرفه خرید و فروش مسکن را واسطه های ملکی مشخص می کردند.
به گزارش سرویس خبری متراژ، سامانه جامع جستجوی ملک، پس از انتصاب محمد اسلامی به جای عباس آخوندی در وزارت راه و شهرسازی، برنامه این وزارتخانه از افزایش قدرت خرید به تولید و عرضه مسکن تغییر یافت و با توجه به کاهش ساخت و ساز در سطح کشور و رشد سرسام آور هزینه مصالح ساختمانی وزیر جدید طرح هایی را به منظور حمایت از انبوه سازان برای تولید بیشتر تدوین نمود.
در حال حاضر طبق آمار رسمی منتشر شده میزان صدور پروانه های ساختمانی سالیانه حدود 300 هزار واحد می باشد، اما نیاز کشور در سال یک میلیون واحد مسکونی تخمین زده شده است. همین عامل موجب بی ثباتی و عدم تعادل میان عرضه و تقاضای مسکن گردیده و باعث گرانی و نابسمانی در بخش خرید و فروش آپارتمان می شود.
یکی دیگر از عواملی که موجب تورم در بخش ملک و املاک شده، خانه های خالی از سکنه ای است که سرمایه گذاران و انبوه سازان تنها با هدف افزایش دارایی خود خریداری می کنند و در اختیار متقاضیان قرار نمی دهند، کارشناسان معتقدند برای کنترل این چالش دولت باید طرح مالیات بر عایدی مسکن را مصوب و آن را اجرا نماید. در غیر این صورت فایل های قابل دسترس برای مردم در بخش مسکن محدود و قیمت گذاری دلخواه افزایش خواهد یافت.
وزیر جدید راه به منظور حمایت و افزایش ساخت و ساز در بخش خصوصی نیز طرح خرید مصالح ساختمانی با کارت های اعتباری را برای انبوه سازان اجرایی خواهد کرد و تسهیلات بانکی با سود مشارکت ویژه برای تشویق سازندگان بخش خصوصی اعطا می شود.
منبع: ایسنا

برچسب ها

دیدگاه شما

captcha