آخرین اخبار
رونمایی از سامانه جامع املاک و تخفیف 25 درصدی مسکن ملی

رونمایی از سامانه جامع املاک و تخفیف ۲۵ درصدی مسکن ملی

محمود محمودزاده در حاشیه‌ی همایش طرح اقدام ملی مسکن، از رونمایی سامانه اسکان و املاک خبر داد. به گفته‌ی محمد اسلامی، وزیر راه‌وشهرسازی، قیمت تمام شده واحدهای طرح ملی مسکن با تامین مصالح ساختمانی به شیوه تهاتری ۲۰ درصد کاهش پیدا خواهد کرد.

پیش‌بینی اوضاع مسکن در سال 99

پیش‌بینی اوضاع مسکن در سال ۹۹

رونق معاملات مسکن تا اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت. با فرارسیدن ماه مبارک رمضان، قیمت‌ها ثابت شده و معاملات کمتر می‌شوند. تقاضا برای مسکن در سه ماه بعد از ماه رمضان افزایش پیدا کرده و مجددا در دو ماه محرم و صفر، راکد می‌شود.

رکود زمستانی مسکن! از علت تا راه چاره

رکود زمستانی مسکن! از علت تا راه چاره

تعداد واحدهای قابل اجاره برای افرادی که مایل به اجاره آپارتمان هستند، نسبت به خرید آپارتمان بالاتر رفته است. حدود ۲/۵ میلیون واحد مسکونی خالی از سکنه در کشور موجود است. خانه‌های خالی مشمول پرداخت مالیات خواهند شد.

قیمت مسکن تا عید، باز هم بالاتر می‌رود

قیمت مسکن تا عید، باز هم بالاتر می‌رود

براساس الگو‌های گذشته رکود و رشد قیمت، بازار مسکن از دوره جهش قیمتی عبور کرده و این دست از رفتار‌های غیرمصرفی در بازار؛ در صدد است تا برداشت گمراه‌کننده از قیمت‌ها را القا ‏کند و این روند به‌زودی متوقف خواهد شد.

استان خراسان شمالی، صدرنشین تورم مسکن

استان خراسان شمالی، صدرنشین تورم مسکن

قیمت خرید خانه یا بهای اجاره آپارتمان در بجنورد آنقدر بالا رفته که تأمین یک مسکن معمولی برای برخی از بجنوردی‌ها رویا شده است. مالکان عموما بدون رغبت فروش، اقدام به قیمت‌گذاری افسانه‌ای می‌کنند.

افزایش قیمت بنزین بر بازار مسکن چه تأثیری گذاشت؟

افزایش قیمت بنزین بر بازار مسکن چه تأثیری گذاشت؟

علیم یارمحمدی، عضو هیئت رئیسه عمران مجلس گفت: افزایش قیمت بنزین بر قیمت مصالح ساختمانی تأثیر می‌گذارد و در نتیجه‌ی آن قیمت مسکن نیز بالا می‌رود.

آغاز ارسال پیامک به تائید شدگان طرح مسکن ملی

آغاز ارسال پیامک به تائید شدگان طرح مسکن ملی

طبق گفته‌های محمود محمودزاده، معاون وزارت راه و شهرسازی، از بین۲۳۲ هزار ثبت نامی در این طرح، حدود ۱۴۰ هزار نفر واجد شرایط بوده‌اند که از امروز، ۱۴ بهمن ماه ۹۸، به ترتیب حروف الفبا برای متقضیان پیامک ارسال می‌شود.

توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

با محو شدن تاثیر قیمت بنزین و کاهش تنش های منطقه ای افزایش قیمت مسکن متوقف شده و همین امر باعث کسادی بازار مسکن شده است.

تاثیر رکود ساخت و ساز بر بازار مسکن

تاریخ : 1398/03/23
بازدیدها : 115
تاثیر رکود ساخت و ساز بر بازار مسکن

تاثیر رکود ساخت و ساز بر بازار مسکن

در چند ماه اخیر صنعت ساخت و ساز با رکود و عدم تمایل انبوه سازان برای ساخت واحدهای مسکونی جدید روبه رو شده است. در بازه زمانی 1391 تا 1395 ساختمان سازی و بساز و بفروشی یکی از مشاغل پر درآمد محسوب می شد که سود سرشاری عاید انبوه سازان می کرد. مردم نیز به دلیل قدرت خرید و کارآمدی وام مسکن حضور فعالی در بازار معاملات املاک داشتند. اما از اواسط سال 96 همزمان با اعمال تحریم ها و رشد نرخ دلار بازار مسکن نیز تحت تاثیر قرار گرفت و ملزومات ساختمانی که در داخل کشور نیز تولید می شد و تابع قیمت دلار نبود با افزایش بی رویه قیمت همراه شد.
به گزارش سرویس خبری متراژ، بر اساس آخرین گزارش مرکز آمار ایران در سال جاری تعرفه ملزومات ساختمانی در قیاس با مدت مشابه سال قبل 47 درصد افزایش یافته اما نرخ آهن و میل گرد در همین بازه زمانی بیش از 90 درصد رشد داشته است. هزینه دستمزد کارگر و حمل نقل نیز با رشد قابل توجهی مواجه شده و به همین دلیل برخی از سازندگان دستور توقف ادامه ساخت پروژه های مسکونی را تا مشخص شدن تعرفه ها و ثبات نسبی قیمت ها داده اند. دولت نیز در سال اخیر هیچ گونه برنامه ای برای ساماندهی بازار ملک و املاک نداشته و طرح هایش پیشنهادی نظیر اعطای کارت اعتباری خرید مصالح به انبوه سازان و تولید 400 هزار واحد مسکونی دولتی با مشارکت بخش خصوصی هنوز وارد فاز عملیاتی نشده است.
رکود در ساخت و ساز مسکن موجب شده تا آپارتمان های در دسترس و آماده فروش در فایل های رهن و خرید مشاورین املاک محدود شود و میزان سوداگری در معاملات افزایش یابد. در حال حاضر خوش فروش ترین واحدهای مسکونی مربوط به خانه های متراژ می باشد که به دلیل محدودیت در عرضه آن میزان سوداگری و قیمت گذاری در این نوع فایل ها بسیار بالا و سرسام آور می باشد.
منبع: شهر خبر
 

برچسب ها

دیدگاه شما

captcha