آخرین اخبار
رونمایی از سامانه جامع املاک و تخفیف 25 درصدی مسکن ملی

رونمایی از سامانه جامع املاک و تخفیف ۲۵ درصدی مسکن ملی

محمود محمودزاده در حاشیه‌ی همایش طرح اقدام ملی مسکن، از رونمایی سامانه اسکان و املاک خبر داد. به گفته‌ی محمد اسلامی، وزیر راه‌وشهرسازی، قیمت تمام شده واحدهای طرح ملی مسکن با تامین مصالح ساختمانی به شیوه تهاتری ۲۰ درصد کاهش پیدا خواهد کرد.

پیش‌بینی اوضاع مسکن در سال 99

پیش‌بینی اوضاع مسکن در سال ۹۹

رونق معاملات مسکن تا اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت. با فرارسیدن ماه مبارک رمضان، قیمت‌ها ثابت شده و معاملات کمتر می‌شوند. تقاضا برای مسکن در سه ماه بعد از ماه رمضان افزایش پیدا کرده و مجددا در دو ماه محرم و صفر، راکد می‌شود.

رکود زمستانی مسکن! از علت تا راه چاره

رکود زمستانی مسکن! از علت تا راه چاره

تعداد واحدهای قابل اجاره برای افرادی که مایل به اجاره آپارتمان هستند، نسبت به خرید آپارتمان بالاتر رفته است. حدود ۲/۵ میلیون واحد مسکونی خالی از سکنه در کشور موجود است. خانه‌های خالی مشمول پرداخت مالیات خواهند شد.

قیمت مسکن تا عید، باز هم بالاتر می‌رود

قیمت مسکن تا عید، باز هم بالاتر می‌رود

براساس الگو‌های گذشته رکود و رشد قیمت، بازار مسکن از دوره جهش قیمتی عبور کرده و این دست از رفتار‌های غیرمصرفی در بازار؛ در صدد است تا برداشت گمراه‌کننده از قیمت‌ها را القا ‏کند و این روند به‌زودی متوقف خواهد شد.

استان خراسان شمالی، صدرنشین تورم مسکن

استان خراسان شمالی، صدرنشین تورم مسکن

قیمت خرید خانه یا بهای اجاره آپارتمان در بجنورد آنقدر بالا رفته که تأمین یک مسکن معمولی برای برخی از بجنوردی‌ها رویا شده است. مالکان عموما بدون رغبت فروش، اقدام به قیمت‌گذاری افسانه‌ای می‌کنند.

افزایش قیمت بنزین بر بازار مسکن چه تأثیری گذاشت؟

افزایش قیمت بنزین بر بازار مسکن چه تأثیری گذاشت؟

علیم یارمحمدی، عضو هیئت رئیسه عمران مجلس گفت: افزایش قیمت بنزین بر قیمت مصالح ساختمانی تأثیر می‌گذارد و در نتیجه‌ی آن قیمت مسکن نیز بالا می‌رود.

آغاز ارسال پیامک به تائید شدگان طرح مسکن ملی

آغاز ارسال پیامک به تائید شدگان طرح مسکن ملی

طبق گفته‌های محمود محمودزاده، معاون وزارت راه و شهرسازی، از بین۲۳۲ هزار ثبت نامی در این طرح، حدود ۱۴۰ هزار نفر واجد شرایط بوده‌اند که از امروز، ۱۴ بهمن ماه ۹۸، به ترتیب حروف الفبا برای متقضیان پیامک ارسال می‌شود.

توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

با محو شدن تاثیر قیمت بنزین و کاهش تنش های منطقه ای افزایش قیمت مسکن متوقف شده و همین امر باعث کسادی بازار مسکن شده است.

تصویب افزایش سقف تسهیلات مسکن در سال 98

تاریخ : 1398/04/10
بازدیدها : 115
تصویب افزایش سقف تسهیلات مسکن در سال 98

تصویب افزایش سقف تسهیلات مسکن در سال ۹۸

در چند ماه گذشته یکی از مهمترین موضوعات مورد بررسی وزارت راه و شهرسازی و مجلس روش های تسهیل خانه دار شدن مردم و افزایش قدرت خرید متقاضیان بوده است. در شرایطی که تورم اقتصادی و جهش قیمت مسکن بیش از حد انتظار بوده و عرضه و تقاضا در بازار املاک هم خوانی ندارد، وزیر راه و شهرسازی تلاش می کند تا با اجرایی نمودن طرح هایی نظیر تولید 400 هزار واحد مسکونی و افزایش سقف وام بانکی برای خانه دار شدن شرایط را به سمت رونق مجدد هدایت کرده و رضایت مردم را جلب نماید.
به گزارش سرویس خبری متراژ، در شش ماه دوم سال 97 به دلیل رشد بیش از 70 درصدی تعرفه خرید هر متر مربع آپارتمان در کلان شهرها میزان پوشش دهی وام مسکن و تسهیلات بانکی برای خانه به پایین ترین میزان خود رسید و متقاضیان در تهران با استفاده از این وام حتی موفق به تامین 20 درصد از هزینه کل خانه نمی شدند. به همین دلیل در دو ماه پایانی سال گذشته جلسات متعددی میان بانک مسکن و مدیران دولتی در خصوص اعمال سیاست های جدید برای اعطای تسهیلات برگزار شد و مقرر شد سقف تسهیلات مسکن در سال 98 افزایش یابد. اما در حال حاضر و با گذشت بیش از 4 ماه از سال 98 هنوز دستور العمل ارائه وام بانکی برای خرید خانه ابلاغ نشده و متقاضیان در انتظار اجرایی شدن این مصوبه می باشند.
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به تصویب رشد سقف تسهیلات ساخت مسکن با قابیلت تبدیل به فروش اقساطی در بانک های تجاری و بانک مسکن در 14 اسفند از پیگیری و اجرایی شدن مصوبه تکمیلی برای افزایش تسهیلات مسکن به شرط توان پرداخت اقساط با مبلغ بیشتر خبر داد. در این طرح در صورتی که زوج ها تا پنج میلیون تومان توانایی بازپرداخت وام مسکن را داشته باشند به متقاضی با هماهنگی بانک بیش از 160 میلیون تومان وام اعطا شود.
منبع: شهر خبر
 

برچسب ها

دیدگاه شما

captcha