آخرین اخبار
توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

با محو شدن تاثیر قیمت بنزین و کاهش تنش های منطقه ای افزایش قیمت مسکن متوقف شده و همین امر باعث کسادی بازار مسکن شده است.

خانه های خالی مشمول مالیات خواهند شد!

خانه های خالی مشمول مالیات خواهند شد!

یکی از مشکلات کلانشهرها، تعداد زیاد خانه های خالی موجود در آن هاست. به گفته محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی، طرح دریافت مالیات از این خانه ها تایید شده و به زودی با کمک سازمان امور مالیاتی، عملی خواهد شد. 

حداقل بودجه برای خرید خانه در تهران چقدر است؟

حداقل بودجه برای خرید خانه در تهران چقدر است؟

در حال حاضر، ارزان ترین قیمت خانه در تهران، به بخش شرقی آن مربوط می شود. آپارتمان های کوچک با متراژ حدود ۳۰ متر در محدوده خواجه نظام، کمترین قیمت را در تهران به خود اختصاص داده اند.

سن بنای واحدهای مشمول وام مسکن افزایش یافت!

سن بنای واحدهای مشمول وام مسکن افزایش یافت!

به گزارش روابط عمومی بانک مسکن، سن بنای واحدهایی که تسهیلات مسکن به آن ها تعلق می گیرد، از ۲۵ سال به ۳۰ سال افزایش پیدا کرد. این امر موجب شده تا تسهیلات پرداخت شده خرید مسکن در ماه گذشته افزایش پیدا کند.

آیا حباب قیمت مسکن ترکیده است؟

آیا حباب قیمت مسکن ترکیده است؟

طبق گفته های حسام عقبائی، نائب رئیس اتحادیه املاک، قیمت مسکن در اکثر نقاط تهران به پایین ترین حد خود رسیده و این نشان دهنده این است که حباب قیمت مسکن ترکیده و قیمت ها به کف رسیده است.

اجاره بهای نجومی آپارتمان های لوکس در تهران!

اجاره بهای نجومی آپارتمان های لوکس در تهران!

با توجه به بالا بودن باور نکردنی برخی اجاره ها، متقاضی این خانه ها آن قدر زیاد است که در مدت زمان کوتاهی معامله می شوند. برای مثال، یک ویلا در شهرک غرب با ۲۰ میلیارد تومان ودیعه و ۵۰ میلیون تومان اجاره ماهیانه، در عرض یک هفته معامله شد.

تایید طرح افزایش تسهیلات مسکن

تایید طرح افزایش تسهیلات مسکن

با توجه به ناکارآمد بودن وام مسکن، یکی از طرح های کارشناسان بازار مسکن، افزایش سقف تسهیلات وام مسکن بود که قدرت خرید مردم به این وسیله افزایش پیدا کند. ابوالقاسم رحیمی انارکی، مدیر عامل بانک مسکن، از تایید این طرح در شورای پول و اعتبار خبر داد.

قیمت مسکن تا سال 99 افزایش پیدا نمی کند

قیمت مسکن تا سال ۹۹ افزایش پیدا نمی کند

با وجود کاهش ۳۰ درصدی قیمت مسکن، هیچ تغییری در وضعیت رکود بازار مشاهده نمی شود و تعداد معاملات مسکن همچنان افزایش پیدا نکرده است. طبق نظر حسام عقبایی، نائب رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور، این روند همچنان ادامه خواهد یافت

رشد قیمت ها به دلیل خرید و فروش مسکن از سوی واسطه گران

تاریخ : 1398/05/01
بازدیدها : 101
رشد قیمت ها به دلیل خرید و فروش مسکن از سوی واسطه گران

رشد قیمت ها به دلیل خرید و فروش مسکن از سوی واسطه گران

با کاهش قیمت دلار و طلا در روزهای اخیر انتظار می رفت که تعرفه خرید و فروش مسکن نیز کاهش یابد و مالکان قیمت های پیشنهادی خود را تعدیل و اصلاح نمایند. اما بر خلاف پیش بینی کارشناسان نرخ فروش هر متر مربع خانه هنوز روند نزولی پیدا نکرده و سوداگران با انجام معاملات صوری و ایجاد التهاب در بازار مسکن قصد دارند مانع از ثبات و کاهش قیمت ها در بخش ملک و املاک شوند. متقاضیان خرید خانه در حال حاضر به دنبال انتخاب و معامله ملک مورد نظر خود در مناطق جنوبی و حاشیه شهر تهران می باشند، زیرا فایل های فروش مسکن که در مشاورین املاک و سایت های اینترنتی درج شده با قدرت مالی آن ها هم خوانی ندارد. با نگاهی به آگهی های خرید و اجاره مسکن در بنگاه های معاملاتی می توان به این نکته رسید که فایل های آپارتمان های لوکس در مناطق شمالی پایتخت بسیار بیشتر از خانه های خوش قیمت و کم متراژ در مناطق جنوبی شهر می باشد. کمبود عرضه خانه های مورد نیاز مشتریان باعث افزایش سوداگری در بخش فروش آپارتمان های کوچک متراژ شده و دلالان با آگاهی از نیاز مردم قیمت های سرسام آوری را برای فروش این واحدها پیشنهاد می دهند.

به گزارش متراژ موتور جست و جوی ملک و املاک، سال گذشته به علت معاملات مسکن از سوی واسطه گران، نمای کلی بازار املاک، صعودی بود و این تقاضا باعث افزایش قیمت مسکن گردید. اما از خرداد ماه سال جاری میزان خرید و فروش با افت چشم گیری همراه شد و رکود تورمی در بازار مسکن پدید آمد.

به دلیل آرامش در بازارهای موازی از جمله ارز و طلا کارشناسان پیش بینی می کنند، روند نزولی قیمت مسکن در مناطق مختلف تهران به صورت تدریجی ادامه بیابد و صاحب خانه ها و مالکان با نرخ های مناسب تری واحدهای خود را در اختیار متقاضیان قرار دهند. هرچند که با شروع ماه محرم میزان معاملات مسکن کاهش می یابد و ثبت قراردادهای ملکی به حداقل خواهد رسید.

منبع: ایسنا

برچسب ها

دیدگاه شما

captcha