آخرین اخبار
توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

با محو شدن تاثیر قیمت بنزین و کاهش تنش های منطقه ای افزایش قیمت مسکن متوقف شده و همین امر باعث کسادی بازار مسکن شده است.

خانه های خالی مشمول مالیات خواهند شد!

خانه های خالی مشمول مالیات خواهند شد!

یکی از مشکلات کلانشهرها، تعداد زیاد خانه های خالی موجود در آن هاست. به گفته محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی، طرح دریافت مالیات از این خانه ها تایید شده و به زودی با کمک سازمان امور مالیاتی، عملی خواهد شد. 

حداقل بودجه برای خرید خانه در تهران چقدر است؟

حداقل بودجه برای خرید خانه در تهران چقدر است؟

در حال حاضر، ارزان ترین قیمت خانه در تهران، به بخش شرقی آن مربوط می شود. آپارتمان های کوچک با متراژ حدود ۳۰ متر در محدوده خواجه نظام، کمترین قیمت را در تهران به خود اختصاص داده اند.

سن بنای واحدهای مشمول وام مسکن افزایش یافت!

سن بنای واحدهای مشمول وام مسکن افزایش یافت!

به گزارش روابط عمومی بانک مسکن، سن بنای واحدهایی که تسهیلات مسکن به آن ها تعلق می گیرد، از ۲۵ سال به ۳۰ سال افزایش پیدا کرد. این امر موجب شده تا تسهیلات پرداخت شده خرید مسکن در ماه گذشته افزایش پیدا کند.

آیا حباب قیمت مسکن ترکیده است؟

آیا حباب قیمت مسکن ترکیده است؟

طبق گفته های حسام عقبائی، نائب رئیس اتحادیه املاک، قیمت مسکن در اکثر نقاط تهران به پایین ترین حد خود رسیده و این نشان دهنده این است که حباب قیمت مسکن ترکیده و قیمت ها به کف رسیده است.

اجاره بهای نجومی آپارتمان های لوکس در تهران!

اجاره بهای نجومی آپارتمان های لوکس در تهران!

با توجه به بالا بودن باور نکردنی برخی اجاره ها، متقاضی این خانه ها آن قدر زیاد است که در مدت زمان کوتاهی معامله می شوند. برای مثال، یک ویلا در شهرک غرب با ۲۰ میلیارد تومان ودیعه و ۵۰ میلیون تومان اجاره ماهیانه، در عرض یک هفته معامله شد.

تایید طرح افزایش تسهیلات مسکن

تایید طرح افزایش تسهیلات مسکن

با توجه به ناکارآمد بودن وام مسکن، یکی از طرح های کارشناسان بازار مسکن، افزایش سقف تسهیلات وام مسکن بود که قدرت خرید مردم به این وسیله افزایش پیدا کند. ابوالقاسم رحیمی انارکی، مدیر عامل بانک مسکن، از تایید این طرح در شورای پول و اعتبار خبر داد.

قیمت مسکن تا سال 99 افزایش پیدا نمی کند

قیمت مسکن تا سال ۹۹ افزایش پیدا نمی کند

با وجود کاهش ۳۰ درصدی قیمت مسکن، هیچ تغییری در وضعیت رکود بازار مشاهده نمی شود و تعداد معاملات مسکن همچنان افزایش پیدا نکرده است. طبق نظر حسام عقبایی، نائب رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور، این روند همچنان ادامه خواهد یافت

رونق تولید ملی باید در بخش مسکن محقق شود

تاریخ : 1398/01/15
بازدیدها : 76
رونق تولید ملی باید در بخش مسکن محقق شود

رونق تولید ملی باید در بخش مسکن محقق شود

بخش ساختمان حوزه ای است که 33 درصد حجم اقتصاد را در بر می گیرد. بازار مسکن به همین دلیل ظرفیت بالایی برای تحقق شعار سال یعنی رونق تولید ملی را دارد و در صورت شکوفایی مجدد این بخش، اقتصاد کشور از رکود خارج خواهد شد.
مقام معظم رهبری در پیام نوروزی خود که در جوار حرم رضوی صادر نمودند، سال 98 را سال فرصت ها و ایجاد تحول در بخش اشتغال معرفی کردند. در این پیام به حمایت از  تولید کنندگان و ارائه تسهیلات به کارآفرینان تاکید شد و حل مشکل معیشتی مردم با اهتمام به رونق تولید ملی مورد تاکید ایشان قرار گرفت.
به گزارش متراژ، سامانه جامع جستجوی ملک و املاک کشور، کارشناسان بخش مسکن را همواره به عنوان پیشران و مولد در اقتصاد مورد توجه قرار داده اند و معتقدند در صورت رونق کسب و کارهای مرتبط با ساخت و ساز که تنوع آن ها بسیار زیاد است، اقتصاد کشور پویا و فعال خواهد شد.
در سال 97 بازار مسکن به دلیل افزایش قیمت ارز و تورم اقتصادی بار دیگر با رکود مواجه خواهد شد و حجم معاملات در این بخش با کاهش 50 درصدی همراه گردید. تسهیلات خرید خانه و وام مسکن یکم نیز به دلیل رشد نجومی هزینه خرید هر متر مربع آپارتمان در کلان شهرها، مورد توجه متقاضیان قرار نگرفت. همین عوامل باعث افت چشم گیر قدرت خرید مردم گردید و سوداگری و قیمت گذاری دلخواه در بخش ملک و املاک رواج یافت.
عباس آخوندی وزیر سابق راه و شهرسازی با رویکرد افزایش توان خرید، بودجه ها و برنامه های خاصی را به منظور حمایت از خریداران مسکن پیش بینی کرد، اما به دلیل تورم و افزایش روز افزون تعرفه خرید خانه، این رویکرد موفقیت آمیز نبود.
محمد اسلامی وزیر جدید با تغییر نگرش و سیاست، با شعار تولید مسکن، موفق به اخذ رای اعتماد از نمایندگان مجلس شد و مهمترین برنامه خود در سال 98 را تولید 400 هزار واحد مسکونی اعلام نموده است.
منبع: ایسنا
 

برچسب ها

دیدگاه شما

captcha