آخرین اخبار
خانه های کوچک با متراژ 40 متر، پرطرفدارترین ها در تهران!

خانه های کوچک با متراژ ۴۰ متر، پرطرفدارترین ها در تهران!

بررسی میزان معاملات مسکن در شهریور‌ماه امسال نشان دهنده این است که خانه های کوچک با متراژ زیر ۴۰‌متر، پرطرفدارترین متراژ در تهران می باشند.

آخرین وضعیت معاملات مسکن: میزان خرید و فروش مسکن افزایش یافت

آخرین وضعیت معاملات مسکن: میزان خرید و فروش مسکن افزایش یافت

هر ساله، با پایان یافتن فصل جا به جایی و شروع پاییز، میزان معاملات مسکن نسبت به ماه قبل کاهش پیدا می کرد اما امسال تعداد معاملات مسکن در مهرماه نسبت به شهریور افزایش پیدا کرده است.

احتمال افزایش وام مسکن با توجه به افزایش تسهیلات بخش مسکن!

احتمال افزایش وام مسکن با توجه به افزایش تسهیلات بخش مسکن!

با توجه به روند صعودی قیمت مسکن در یک سال اخیر، وام مسکن پاسخگوی نیاز متقاضیان نبوده است و حال احتمال می رود که با افزایش ۷ درصدی تسهیلات اعطایی به حوزه مسکن، وام مسکن نیز به همین میزان افزایش پیدا کند.

معاملات ملکی در پائیز متحول می شود

معاملات ملکی در پائیز متحول می شود

با فرا رسیدن فصل پاییز و سپری کردن نیمه مهر ماه اولین گروه از خریداران ملک نسبت به کاهش قیمت واکنش مثبت نشان داده اند و وضع معاملات بهبود نسبی داشته است.

بررسی معاملات مسکن تهران در مهر ماه 98

بررسی معاملات مسکن تهران در مهر ماه ۹۸

با پایان یافتن فصل داغ نقل و انتقال مسکن و شروع مهر ماه حجم خرید و فروش املاک در تهران با کاهش چشم گیری روبه رو شده و فایل های ارائه شده در مشاورین املاک بدون مشتری باقی مانده است.

برسی قدرت پوشش دهی تسهیلات مسکن برای خرید خانه در تهران

برسی قدرت پوشش دهی تسهیلات مسکن برای خرید خانه در تهران

در حال حاضر سقف دریافت تسهیلات مسکن برای زوجین در کلان شهرها مانند تهران ۱۶۰ میلیون تومان می باشد، که با این وام خانه اولی ها فقط می توانند یک اتاق ۱۲ متری در تهران خریداری کنند.

ثبات قیمت مصالح باعث افزایش ساخت و ساز می شود

ثبات قیمت مصالح باعث افزایش ساخت و ساز می شود

یکی از مهمترین دلایل عدم حضور سرمایه گذاران در بازار مسکن و کاهش انبوه سازی در تهران، افزایش قیمت مصالح ساختمانی در یک سال اخیر بود. در سال ۹۶ و همزمان با خروج آمریکا از برجام نرخ دلار و طلا روند صعودی پیدا کرد

افزایش تقاضای خانه اولی ها برای خرید آپارتمان های قدیمی ساز

افزایش تقاضای خانه اولی ها برای خرید آپارتمان های قدیمی ساز

در حالی که با شروع فصل پاییز میزان معاملات به پایین ترین حد خود در سال ۹۸ رسیده است، برخی از خانه اولی ها به دنبال فایل های فروش واحدهای چند سال ساخت با قیمت مناسب هستند.

رکود معاملات با کاهش قدرت وام مسکن

تاریخ : 1397/12/09
بازدیدها : 55
رکود معاملات با کاهش قدرت وام مسکن

رکود معاملات با کاهش قدرت وام مسکن

در چند ماه اخیر قدرت خرید متقاضیان خرید خانه به پایین ترین سطح خود در 5 سال گذشته رسیده و میزان پوشش دهی تسهیلات بانکی حتی 20 درصد از هزینه خرید یک آپارتمان را نیز تامین نمی کند. هرچند که مولفه های دیگری از جمله سوداگری و تورم اقتصادی تاثیر مستقیمی بر بازار ملک و املاک گذاشته اما عدم اتخاذ سیاست های صحیح از سوی دولت و سقوط قدرت وام مسکن باعث تشدید رکود در این بخش گردیده است. میزان ساخت و ساز مسکن هم به دلیل نوسان شدید قیمت مصالح ساختمانی با افت چشم گیری همراه شد و انبوه سازان از ساخت پروژه های مسکونی جدید انصراف دادند.
به گزارش متراژ، سامانه خرید و فروش آنلاین مسکن، آمار رسمی منتشر شده از سطح معاملات ملک و املاک نشان می دهد، با کاهش قدرت خرید، میزان نقل و انتقال آپارتمان های قدیمی ساز و کلنگی با رشد مواجه شده و متقاضیان به دلیل گرانی و عدم تامین بودجه مورد نیاز برای خرید آپارتمان های نوساز، تمایل به انتخاب و معامله واحدهایی با قدمت بالای 15 سال و در مناطق جنوبی و مرکزی کلان شهرها پیدا کرده اند.
در شرایط کنونی تسهیلات بانکی هیچ رابطه ای با سمت عرضه برقرار نمی کند، زیرا که سقف آن با وجود افزایش شدید بهای ساخت و در نتیجه قیمت نهایی خانه تعدیل نشده است. در صورت ادامه این وضعیت بازار مسکن به سمت رکود عمیق پیش خواهد رفت و باز هم شاهد کاهش معاملات خواهیم بود.
حال باید دید که برنامه دولت و مجلس برای ساماندهی به وضعیت اقتصادی و سقف وام بانکی برای خرید خانه در سال 98 چگونه خواهد بود و وزارت راه شهرسازی اقدام جدی به منظور ساماندهی به بازارمسکن و جلوگیری از سوداگری در این بخش انجام می دهد یا خیر؟
منبع: تی نیوز
 

برچسب ها

دیدگاه شما

captcha