آخرین اخبار
خانه های کوچک با متراژ 40 متر، پرطرفدارترین ها در تهران!

خانه های کوچک با متراژ ۴۰ متر، پرطرفدارترین ها در تهران!

بررسی میزان معاملات مسکن در شهریور‌ماه امسال نشان دهنده این است که خانه های کوچک با متراژ زیر ۴۰‌متر، پرطرفدارترین متراژ در تهران می باشند.

آخرین وضعیت معاملات مسکن: میزان خرید و فروش مسکن افزایش یافت

آخرین وضعیت معاملات مسکن: میزان خرید و فروش مسکن افزایش یافت

هر ساله، با پایان یافتن فصل جا به جایی و شروع پاییز، میزان معاملات مسکن نسبت به ماه قبل کاهش پیدا می کرد اما امسال تعداد معاملات مسکن در مهرماه نسبت به شهریور افزایش پیدا کرده است.

احتمال افزایش وام مسکن با توجه به افزایش تسهیلات بخش مسکن!

احتمال افزایش وام مسکن با توجه به افزایش تسهیلات بخش مسکن!

با توجه به روند صعودی قیمت مسکن در یک سال اخیر، وام مسکن پاسخگوی نیاز متقاضیان نبوده است و حال احتمال می رود که با افزایش ۷ درصدی تسهیلات اعطایی به حوزه مسکن، وام مسکن نیز به همین میزان افزایش پیدا کند.

معاملات ملکی در پائیز متحول می شود

معاملات ملکی در پائیز متحول می شود

با فرا رسیدن فصل پاییز و سپری کردن نیمه مهر ماه اولین گروه از خریداران ملک نسبت به کاهش قیمت واکنش مثبت نشان داده اند و وضع معاملات بهبود نسبی داشته است.

بررسی معاملات مسکن تهران در مهر ماه 98

بررسی معاملات مسکن تهران در مهر ماه ۹۸

با پایان یافتن فصل داغ نقل و انتقال مسکن و شروع مهر ماه حجم خرید و فروش املاک در تهران با کاهش چشم گیری روبه رو شده و فایل های ارائه شده در مشاورین املاک بدون مشتری باقی مانده است.

برسی قدرت پوشش دهی تسهیلات مسکن برای خرید خانه در تهران

برسی قدرت پوشش دهی تسهیلات مسکن برای خرید خانه در تهران

در حال حاضر سقف دریافت تسهیلات مسکن برای زوجین در کلان شهرها مانند تهران ۱۶۰ میلیون تومان می باشد، که با این وام خانه اولی ها فقط می توانند یک اتاق ۱۲ متری در تهران خریداری کنند.

ثبات قیمت مصالح باعث افزایش ساخت و ساز می شود

ثبات قیمت مصالح باعث افزایش ساخت و ساز می شود

یکی از مهمترین دلایل عدم حضور سرمایه گذاران در بازار مسکن و کاهش انبوه سازی در تهران، افزایش قیمت مصالح ساختمانی در یک سال اخیر بود. در سال ۹۶ و همزمان با خروج آمریکا از برجام نرخ دلار و طلا روند صعودی پیدا کرد

افزایش تقاضای خانه اولی ها برای خرید آپارتمان های قدیمی ساز

افزایش تقاضای خانه اولی ها برای خرید آپارتمان های قدیمی ساز

در حالی که با شروع فصل پاییز میزان معاملات به پایین ترین حد خود در سال ۹۸ رسیده است، برخی از خانه اولی ها به دنبال فایل های فروش واحدهای چند سال ساخت با قیمت مناسب هستند.

سرعت رشد قیمت مسکن در حال کاهش است.

تاریخ : 1398/03/05
بازدیدها : 66
سرعت رشد قیمت مسکن در حال کاهش است.

سرعت رشد قیمت مسکن در حال کاهش است.

در چند ماه گذشته میزان تورم و قیمت خرید و فروش مسکن به صورت پلکانی افزایش یافته و با نزدیک شدن فصل تابستان یکی از مهمترین دغدغه های متقاضیان، خرید یا انتخاب واحد مسکونی مناسب برای اجاره می باشد. سوداگران و دلالان با آگاهی از نوسان و التهاب قیمتی در بازار مسکن حضور فعالی به منظور کسب سود بیشتر و ارائه نرخ های سرسام آور به مشتری دارند و قصد دارند با نهایت استفاده از شرایط نابسمان اقتصادی، سود قابل توجهی بدست آورند.
به گزارش متراژ موتور جست و جوی ملک و املاک، بر اساس گزارش مرکز آمار ایران و برسی های میدانی از دفاتر بنگاه های معاملات، سرعت رشد ماهیانه قیمت مسکن در اردیبهشت ماه به کمتر از یک درصد رسیده و میزان تغییر بسیار اندکی در قیاس با ماه های گذشته داشته است. نرخ خرید آپارتمان در شهر تهران پس از التهاب اسفند ماه که برخی عقیده داشتند پس از عید تورم افزایش می یابد و اقدام به خرید خانه نمودند، در هفته های اخیر دچار ثبات نسبی شده و تغییر محسوسی ایجاد نگردیده است.
کارشناسان معتقد اند کاهش قیمت دلار و حذف آگهی های مسکن از سایت های اینترنتی از عوامل مهم و تاثیر گذار توقف رشد قیمت مسکن بوده و در صورت تحقق برنامه های وزارت راه و شهرسازی از جمله تولید و عرضه 400 هزار واحد مسکونی، بازار مسکن به سمت رونق و شکوفایی حرکت خواهد کرد. مصطفی قلی خسروی در خصوص وضعیت بازار ملک و املاک در هفته های اخیر افزود : پس از فروردین ماه، بازار به تعرفه های غیر منطقی واکنش نشان داد و معاملات به طور محسوسی کاهش یافت. در اصل هیچ خرید و فروشی با قیمت های کذایی صورت نگرفت اما برخی از مالکان اصرار دارند که قیمت های کذایی را هم چنان به متقاضیان پیشنهاد دهند.
حال باید دید در سه ماه دوم سال 98 که بازار رهن و اجاره بسیار فعال است، وضعیت قیمت ها و نظارت در بازار مسکن به چه سمتی پیش خواهد رفت و آیا متقاضیان با قیمت های منطقی قادر به انتخاب و اجاره ملک مورد نظر خود خواهند بود یا خیر.
منبع: تی نیوز
 

برچسب ها

دیدگاه شما

captcha