آخرین اخبار
پیش‌بینی اوضاع مسکن در سال 99

پیش‌بینی اوضاع مسکن در سال ۹۹

رونق معاملات مسکن تا اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت. با فرارسیدن ماه مبارک رمضان، قیمت‌ها ثابت شده و معاملات کمتر می‌شوند. تقاضا برای مسکن در سه ماه بعد از ماه رمضان افزایش پیدا کرده و مجددا در دو ماه محرم و صفر، راکد می‌شود.

رکود زمستانی مسکن! از علت تا راه چاره

رکود زمستانی مسکن! از علت تا راه چاره

تعداد واحدهای قابل اجاره برای افرادی که مایل به اجاره آپارتمان هستند، نسبت به خرید آپارتمان بالاتر رفته است. حدود ۲/۵ میلیون واحد مسکونی خالی از سکنه در کشور موجود است. خانه‌های خالی مشمول پرداخت مالیات خواهند شد.

قیمت مسکن تا عید، باز هم بالاتر می‌رود

قیمت مسکن تا عید، باز هم بالاتر می‌رود

براساس الگو‌های گذشته رکود و رشد قیمت، بازار مسکن از دوره جهش قیمتی عبور کرده و این دست از رفتار‌های غیرمصرفی در بازار؛ در صدد است تا برداشت گمراه‌کننده از قیمت‌ها را القا ‏کند و این روند به‌زودی متوقف خواهد شد.

استان خراسان شمالی، صدرنشین تورم مسکن

استان خراسان شمالی، صدرنشین تورم مسکن

قیمت خرید خانه یا بهای اجاره آپارتمان در بجنورد آنقدر بالا رفته که تأمین یک مسکن معمولی برای برخی از بجنوردی‌ها رویا شده است. مالکان عموما بدون رغبت فروش، اقدام به قیمت‌گذاری افسانه‌ای می‌کنند.

افزایش قیمت بنزین بر بازار مسکن چه تأثیری گذاشت؟

افزایش قیمت بنزین بر بازار مسکن چه تأثیری گذاشت؟

علیم یارمحمدی، عضو هیئت رئیسه عمران مجلس گفت: افزایش قیمت بنزین بر قیمت مصالح ساختمانی تأثیر می‌گذارد و در نتیجه‌ی آن قیمت مسکن نیز بالا می‌رود.

آغاز ارسال پیامک به تائید شدگان طرح مسکن ملی

آغاز ارسال پیامک به تائید شدگان طرح مسکن ملی

طبق گفته‌های محمود محمودزاده، معاون وزارت راه و شهرسازی، از بین۲۳۲ هزار ثبت نامی در این طرح، حدود ۱۴۰ هزار نفر واجد شرایط بوده‌اند که از امروز، ۱۴ بهمن ماه ۹۸، به ترتیب حروف الفبا برای متقضیان پیامک ارسال می‌شود.

توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

با محو شدن تاثیر قیمت بنزین و کاهش تنش های منطقه ای افزایش قیمت مسکن متوقف شده و همین امر باعث کسادی بازار مسکن شده است.

خانه های خالی مشمول مالیات خواهند شد!

خانه های خالی مشمول مالیات خواهند شد!

یکی از مشکلات کلانشهرها، تعداد زیاد خانه های خالی موجود در آن هاست. به گفته محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی، طرح دریافت مالیات از این خانه ها تایید شده و به زودی با کمک سازمان امور مالیاتی، عملی خواهد شد. 

سرعت رشد قیمت مسکن در حال کاهش است.

تاریخ : 1398/03/05
بازدیدها : 102
سرعت رشد قیمت مسکن در حال کاهش است.

سرعت رشد قیمت مسکن در حال کاهش است.

در چند ماه گذشته میزان تورم و قیمت خرید و فروش مسکن به صورت پلکانی افزایش یافته و با نزدیک شدن فصل تابستان یکی از مهمترین دغدغه های متقاضیان، خرید یا انتخاب واحد مسکونی مناسب برای اجاره می باشد. سوداگران و دلالان با آگاهی از نوسان و التهاب قیمتی در بازار مسکن حضور فعالی به منظور کسب سود بیشتر و ارائه نرخ های سرسام آور به مشتری دارند و قصد دارند با نهایت استفاده از شرایط نابسمان اقتصادی، سود قابل توجهی بدست آورند.
به گزارش متراژ موتور جست و جوی ملک و املاک، بر اساس گزارش مرکز آمار ایران و برسی های میدانی از دفاتر بنگاه های معاملات، سرعت رشد ماهیانه قیمت مسکن در اردیبهشت ماه به کمتر از یک درصد رسیده و میزان تغییر بسیار اندکی در قیاس با ماه های گذشته داشته است. نرخ خرید آپارتمان در شهر تهران پس از التهاب اسفند ماه که برخی عقیده داشتند پس از عید تورم افزایش می یابد و اقدام به خرید خانه نمودند، در هفته های اخیر دچار ثبات نسبی شده و تغییر محسوسی ایجاد نگردیده است.
کارشناسان معتقد اند کاهش قیمت دلار و حذف آگهی های مسکن از سایت های اینترنتی از عوامل مهم و تاثیر گذار توقف رشد قیمت مسکن بوده و در صورت تحقق برنامه های وزارت راه و شهرسازی از جمله تولید و عرضه 400 هزار واحد مسکونی، بازار مسکن به سمت رونق و شکوفایی حرکت خواهد کرد. مصطفی قلی خسروی در خصوص وضعیت بازار ملک و املاک در هفته های اخیر افزود : پس از فروردین ماه، بازار به تعرفه های غیر منطقی واکنش نشان داد و معاملات به طور محسوسی کاهش یافت. در اصل هیچ خرید و فروشی با قیمت های کذایی صورت نگرفت اما برخی از مالکان اصرار دارند که قیمت های کذایی را هم چنان به متقاضیان پیشنهاد دهند.
حال باید دید در سه ماه دوم سال 98 که بازار رهن و اجاره بسیار فعال است، وضعیت قیمت ها و نظارت در بازار مسکن به چه سمتی پیش خواهد رفت و آیا متقاضیان با قیمت های منطقی قادر به انتخاب و اجاره ملک مورد نظر خود خواهند بود یا خیر.
منبع: تی نیوز
 

برچسب ها

دیدگاه شما

captcha