آخرین اخبار
توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

با محو شدن تاثیر قیمت بنزین و کاهش تنش های منطقه ای افزایش قیمت مسکن متوقف شده و همین امر باعث کسادی بازار مسکن شده است.

خانه های خالی مشمول مالیات خواهند شد!

خانه های خالی مشمول مالیات خواهند شد!

یکی از مشکلات کلانشهرها، تعداد زیاد خانه های خالی موجود در آن هاست. به گفته محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی، طرح دریافت مالیات از این خانه ها تایید شده و به زودی با کمک سازمان امور مالیاتی، عملی خواهد شد. 

حداقل بودجه برای خرید خانه در تهران چقدر است؟

حداقل بودجه برای خرید خانه در تهران چقدر است؟

در حال حاضر، ارزان ترین قیمت خانه در تهران، به بخش شرقی آن مربوط می شود. آپارتمان های کوچک با متراژ حدود ۳۰ متر در محدوده خواجه نظام، کمترین قیمت را در تهران به خود اختصاص داده اند.

سن بنای واحدهای مشمول وام مسکن افزایش یافت!

سن بنای واحدهای مشمول وام مسکن افزایش یافت!

به گزارش روابط عمومی بانک مسکن، سن بنای واحدهایی که تسهیلات مسکن به آن ها تعلق می گیرد، از ۲۵ سال به ۳۰ سال افزایش پیدا کرد. این امر موجب شده تا تسهیلات پرداخت شده خرید مسکن در ماه گذشته افزایش پیدا کند.

آیا حباب قیمت مسکن ترکیده است؟

آیا حباب قیمت مسکن ترکیده است؟

طبق گفته های حسام عقبائی، نائب رئیس اتحادیه املاک، قیمت مسکن در اکثر نقاط تهران به پایین ترین حد خود رسیده و این نشان دهنده این است که حباب قیمت مسکن ترکیده و قیمت ها به کف رسیده است.

اجاره بهای نجومی آپارتمان های لوکس در تهران!

اجاره بهای نجومی آپارتمان های لوکس در تهران!

با توجه به بالا بودن باور نکردنی برخی اجاره ها، متقاضی این خانه ها آن قدر زیاد است که در مدت زمان کوتاهی معامله می شوند. برای مثال، یک ویلا در شهرک غرب با ۲۰ میلیارد تومان ودیعه و ۵۰ میلیون تومان اجاره ماهیانه، در عرض یک هفته معامله شد.

تایید طرح افزایش تسهیلات مسکن

تایید طرح افزایش تسهیلات مسکن

با توجه به ناکارآمد بودن وام مسکن، یکی از طرح های کارشناسان بازار مسکن، افزایش سقف تسهیلات وام مسکن بود که قدرت خرید مردم به این وسیله افزایش پیدا کند. ابوالقاسم رحیمی انارکی، مدیر عامل بانک مسکن، از تایید این طرح در شورای پول و اعتبار خبر داد.

قیمت مسکن تا سال 99 افزایش پیدا نمی کند

قیمت مسکن تا سال ۹۹ افزایش پیدا نمی کند

با وجود کاهش ۳۰ درصدی قیمت مسکن، هیچ تغییری در وضعیت رکود بازار مشاهده نمی شود و تعداد معاملات مسکن همچنان افزایش پیدا نکرده است. طبق نظر حسام عقبایی، نائب رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور، این روند همچنان ادامه خواهد یافت

سقف سنی ساختمان برای تسهیلات خرید خانه افزایش می یابد

تاریخ : 1398/09/10
بازدیدها : 103
سقف سنی ساختمان برای تسهیلات خرید خانه افزایش می یابد

سقف سنی ساختمان برای تسهیلات خرید خانه افزایش می یابد

با رشد نرخ خرید و فروش مسکن و ناکارآمدی سقف تسهیلات بانکی برای خرید خانه، میزان تمایل متقاضیان برای دریافت وام مسکن با کاهش چشم گیری روبه رو شده است. سوداگری از یک سو و تورم و گرانی از سمت دیگر باعث ایجاد رکود شدید در بخش ملک و املاک گردیده و سرمایه گذاران نیز با مشاهده رشد هزینه های ساخت و ساز و کاهش معاملات مسکن دیگر رغبتی برای حضور و تزریق سرمایه های خود به بخش مسکن ندارند. سیاست های غلط و ناکارآمد وزارت راه و شهرسازی نیز باعث تشدید حباب قیمت مسکن و در نتیجه افزایش سفته بازی شد. هرچند که پس از 6 سال از روی کار آمدن دولت تدبیر و امید طرح مسکن اجتماعی و وعده های انتخاباتی رییس جمهور محقق نشد ولی در سال جاری با تایید هیات وزیران طرح اقدام ملی سرانجام آغاز شد و بر اساس این طرح در سراسر کشور 400 هزار واحد مسکونی با نرخ های ارزان و تسهیلات ویژه در اختیار مردم قرار خواهد بگیرد.
به گزارش متراژ موتور جست و جوی ملک و املاک، مدیر عامل بانک مسکن نیز با اشاره به برسی احتمال رشد سقف تسهیلات مسکن در سال 98 ، از افزایش سقف سنی ساختمان برای تسهیلات خرید مسکن خبر داد و خاطر نشان کرد: در گذشته برای خرید آپارتمان با طول عمر 20 سال تسهیلات مسکن پرداخت می شد اما با تصویب و پیگیری صورت گرفته سقف سنی برای خرید خانه افزایش یافته است تا متقاضیان با دغدغه کمتری موفق به انتخاب و معامله ملک مورد نظر خود شوند. بر اساس اعلام ابوالقاسم رحیمی، این افزایش سقف قدمت شامل تسهیلات صندوق سپرده مسکن یکم نمی شود چون این تصمیم گیری در خصوص تغییر آن نیازمند مصوبه شورای پول و اعتبار می باشد. با وجود نزدیک شدن به روزهای پایانی سال نیز بار دیگر درخواست سقف تسهیلات مسکن با توجه به رکود و گرانی به دولت ارائه شده که در صورت تایید میزان پرداختی تسهیلات بانکی برای خرید خانه نیز افزایش خواهد یافت.
منبع: مهر

 

برچسب ها

دیدگاه شما

captcha