آخرین اخبار
ترس از کرونا باعث شد قدر سرویس‌های آنلاین را بدانیم

ترس از کرونا باعث شد قدر سرویس‌های آنلاین را بدانیم

اگر نیاز است تا برای حفظ سلامتی خود و دیگران از تردد در فضاهای عمومی خودداری کنیم، چگونه به امورات خود رسیدگی کنیم؟ اینجاست که نقش سرویس‎‌های آنلاین پررنگ‌تر می‌شود.

مالیات بر مسکن چه تأثیری بر این بازار خواهد داشت؟

مالیات بر مسکن چه تأثیری بر این بازار خواهد داشت؟

در صورت تصویب مالیات بر عایدی املاک، این قانون می‌تواند مانعی بر حضور دلالان و اقدامات سفته‌بازانه در بازار مسکن شود.

رونمایی از سامانه جامع املاک و تخفیف 25 درصدی مسکن ملی

رونمایی از سامانه جامع املاک و تخفیف ۲۵ درصدی مسکن ملی

محمود محمودزاده در حاشیه‌ی همایش طرح اقدام ملی مسکن، از رونمایی سامانه اسکان و املاک خبر داد. به گفته‌ی محمد اسلامی، وزیر راه‌وشهرسازی، قیمت تمام شده واحدهای طرح ملی مسکن با تامین مصالح ساختمانی به شیوه تهاتری ۲۰ درصد کاهش پیدا خواهد کرد.

پیش‌بینی اوضاع مسکن در سال 99

پیش‌بینی اوضاع مسکن در سال ۹۹

رونق معاملات مسکن تا اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت. با فرارسیدن ماه مبارک رمضان، قیمت‌ها ثابت شده و معاملات کمتر می‌شوند. تقاضا برای مسکن در سه ماه بعد از ماه رمضان افزایش پیدا کرده و مجددا در دو ماه محرم و صفر، راکد می‌شود.

رکود زمستانی مسکن! از علت تا راه چاره

رکود زمستانی مسکن! از علت تا راه چاره

تعداد واحدهای قابل اجاره برای افرادی که مایل به اجاره آپارتمان هستند، نسبت به خرید آپارتمان بالاتر رفته است. حدود ۲/۵ میلیون واحد مسکونی خالی از سکنه در کشور موجود است. خانه‌های خالی مشمول پرداخت مالیات خواهند شد.

قیمت مسکن تا عید، باز هم بالاتر می‌رود

قیمت مسکن تا عید، باز هم بالاتر می‌رود

براساس الگو‌های گذشته رکود و رشد قیمت، بازار مسکن از دوره جهش قیمتی عبور کرده و این دست از رفتار‌های غیرمصرفی در بازار؛ در صدد است تا برداشت گمراه‌کننده از قیمت‌ها را القا ‏کند و این روند به‌زودی متوقف خواهد شد.

استان خراسان شمالی، صدرنشین تورم مسکن

استان خراسان شمالی، صدرنشین تورم مسکن

قیمت خرید خانه یا بهای اجاره آپارتمان در بجنورد آنقدر بالا رفته که تأمین یک مسکن معمولی برای برخی از بجنوردی‌ها رویا شده است. مالکان عموما بدون رغبت فروش، اقدام به قیمت‌گذاری افسانه‌ای می‌کنند.

افزایش قیمت بنزین بر بازار مسکن چه تأثیری گذاشت؟

افزایش قیمت بنزین بر بازار مسکن چه تأثیری گذاشت؟

علیم یارمحمدی، عضو هیئت رئیسه عمران مجلس گفت: افزایش قیمت بنزین بر قیمت مصالح ساختمانی تأثیر می‌گذارد و در نتیجه‌ی آن قیمت مسکن نیز بالا می‌رود.

سن بنای واحدهای مشمول وام مسکن افزایش یافت!

تاریخ : 1398/09/25
بازدیدها : 176
سن بنای واحدهای مشمول وام مسکن افزایش یافت!

سن بنای واحدهای مشمول وام مسکن افزایش یافت!

به گزارش روابط عمومی بانک مسکن، سن بنای واحدهایی که تسهیلات مسکن به آن ها تعلق می گیرد، از 25 سال به 30 سال افزایش پیدا کرد. این امر موجب شده تا تسهیلات پرداخت شده خرید مسکن در ماه گذشته افزایش پیدا کند.
طبق اظهار نظر ابوالقاسم رحیمی انارکی، نظر بانک این است که سقف تسهیلات مسکن، از محل اوراق گواهی حق تقدم افزایش پیدا کند. بانک مسکن این پیشنهاد را به بانک مرکزی ارائه کرده است که به احتمال زیاد با آن موافقت شود.
وی همچنین افزود که سقف تسهیلات جعاله مسکن تا دو برابر افزایش خواهد یافت و بانک مرکزی با این طرح موافقت کرده است. همچنین در جلسه هیئت مدیره تصویب شده که تا 80 درصد هزینه باقی مانده پروژه، در مشارکت مدنی پرداخت شود. از مزایای این طرح می توان به افزایش توان سازندگان برای اجرای پروژه های ساختمانی اشاره کرد.
انارکی همچنین درباره نقش بانک مسکن در اجرای طرح مسکن ملی صحبت کرد و گفت: بانک مسکن، بانک اصلی اجرا کننده طرح اقدام ملی خواهد بود. با توجه به اوضاع فعلی، بانک مسکن مسئولیت پرد اخت تسهیلات 140 هزار واحد مسکونی را به عهده گرفته است که در صورت جذب منابع، امکان افزایش آن در آینده نیز وجود دارد. 
البته همچنان جزئیات دقیق تری از سقف افزایش وام مسکن و مبلغ آن در دسترس نیست. باید تاهفته آینده منتظر بود و دید که آیا تسهیلات در نظر گرفته شده، پاسخگوی نیاز متقاضیان خواهد بود و به اوضاع بازار مسکن رونق خواهد بخشید یا خیر.

برچسب ها

دیدگاه شما

captcha