آخرین اخبار
پیش‌بینی اوضاع مسکن در سال 99

پیش‌بینی اوضاع مسکن در سال ۹۹

رونق معاملات مسکن تا اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت. با فرارسیدن ماه مبارک رمضان، قیمت‌ها ثابت شده و معاملات کمتر می‌شوند. تقاضا برای مسکن در سه ماه بعد از ماه رمضان افزایش پیدا کرده و مجددا در دو ماه محرم و صفر، راکد می‌شود.

رکود زمستانی مسکن! از علت تا راه چاره

رکود زمستانی مسکن! از علت تا راه چاره

تعداد واحدهای قابل اجاره برای افرادی که مایل به اجاره آپارتمان هستند، نسبت به خرید آپارتمان بالاتر رفته است. حدود ۲/۵ میلیون واحد مسکونی خالی از سکنه در کشور موجود است. خانه‌های خالی مشمول پرداخت مالیات خواهند شد.

قیمت مسکن تا عید، باز هم بالاتر می‌رود

قیمت مسکن تا عید، باز هم بالاتر می‌رود

براساس الگو‌های گذشته رکود و رشد قیمت، بازار مسکن از دوره جهش قیمتی عبور کرده و این دست از رفتار‌های غیرمصرفی در بازار؛ در صدد است تا برداشت گمراه‌کننده از قیمت‌ها را القا ‏کند و این روند به‌زودی متوقف خواهد شد.

استان خراسان شمالی، صدرنشین تورم مسکن

استان خراسان شمالی، صدرنشین تورم مسکن

قیمت خرید خانه یا بهای اجاره آپارتمان در بجنورد آنقدر بالا رفته که تأمین یک مسکن معمولی برای برخی از بجنوردی‌ها رویا شده است. مالکان عموما بدون رغبت فروش، اقدام به قیمت‌گذاری افسانه‌ای می‌کنند.

افزایش قیمت بنزین بر بازار مسکن چه تأثیری گذاشت؟

افزایش قیمت بنزین بر بازار مسکن چه تأثیری گذاشت؟

علیم یارمحمدی، عضو هیئت رئیسه عمران مجلس گفت: افزایش قیمت بنزین بر قیمت مصالح ساختمانی تأثیر می‌گذارد و در نتیجه‌ی آن قیمت مسکن نیز بالا می‌رود.

آغاز ارسال پیامک به تائید شدگان طرح مسکن ملی

آغاز ارسال پیامک به تائید شدگان طرح مسکن ملی

طبق گفته‌های محمود محمودزاده، معاون وزارت راه و شهرسازی، از بین۲۳۲ هزار ثبت نامی در این طرح، حدود ۱۴۰ هزار نفر واجد شرایط بوده‌اند که از امروز، ۱۴ بهمن ماه ۹۸، به ترتیب حروف الفبا برای متقضیان پیامک ارسال می‌شود.

توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

با محو شدن تاثیر قیمت بنزین و کاهش تنش های منطقه ای افزایش قیمت مسکن متوقف شده و همین امر باعث کسادی بازار مسکن شده است.

خانه های خالی مشمول مالیات خواهند شد!

خانه های خالی مشمول مالیات خواهند شد!

یکی از مشکلات کلانشهرها، تعداد زیاد خانه های خالی موجود در آن هاست. به گفته محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی، طرح دریافت مالیات از این خانه ها تایید شده و به زودی با کمک سازمان امور مالیاتی، عملی خواهد شد. 

سوداگران اقدام به احتکار واحدهای مسکونی نموده اند

تاریخ : 1398/01/26
بازدیدها : 100
سوداگران اقدام به احتکار واحدهای مسکونی نموده اند

سوداگران اقدام به احتکار واحدهای مسکونی نموده اند

در روزهای پایانی سال 97 برخی از سوداگران و متقاضیان با احتمال افزایش مجدد تعرفه ها در بازار مسکن اقدام به خرید آپارتمان به عنوان کالای سرمایه ای نمودند. دلالان با پیش بینی رشد قیمت هر متر مربع زمین در سال 98، تا قبل از پایان سال معاملات خود را به ثبت رسانده و امیدوار به کسب سود از طریق احتکار واحدهای مسکونی هستند.
به گزارش سرویس خبری متراژ، نایب رییس انجمن انبوه سازان پایتخت در خصوص آخرین تحولات بازار مسکن و شرایط اقتصادی کشور خاطر نشان کرد: تحول در بافت فرسوده و نوسازی خانه های کلنگی باعث رونق بازار ملک و املاک می شود. اما به دلیل نوسان شدید قیمت ها در بخش مصالح ساختمانی انبوه سازان تمایلی به شروع پروژه های ساخت و ساز در مقطع کنونی ندارند و در صورت حمایت دولت و اعطای کارت اعتباری خرید مصالح، ممکن است وضعیت ساخت و ساز از رکود خارج شود.
ایرج رهبر با اشاره به قدرت خرید متقاضیان و افزایش بی سابقه قیمت خرید خانه، گفت: در حال حاضر پیش بینی آینده بازار مسکن امکان پذیر نیست، اما تا چند ماه آینده با توجه به شرایط اقتصادی می توان درباره آینده بازار مسکن سخن گفت. در صورت تحقق وعده های دولتی مبنی بر تولید 400 هزار واحد مسکونی و حمایت از متقاضیان با پرداخت تسهیلات خرید مسکن، این بازار از رکود خارج و بار دیگر شاهد رونق معاملات خواهیم بود. هم چنین دولت با کاهش سخت گیری مالیاتی و اصلاح قوانین مالیاتی می تواند سرمایه گذاران بیشتری را به سمت بازار مسکن هدایت کند.
این کارشناس اقتصادی افزود: در حال حاضر سوداگران و دلالان اقدام به قیمت گذاری مسکن در مناطق مختلف شهر تهران می کنند، که این موضوع باعث نگرانی و کاهش معاملات گردیده، وزارت راه و شهرسازی باید برنامه جامع و مناسبی برای جلوگیری از سوداگری و کنترل بازار مسکن داشته باشد، تا خریداران با تمایل بیشتری در بازار، واحد مورد نظر خود را انتخاب و معامله نمایند.
منبع: تی نیوز
 

برچسب ها

دیدگاه شما

captcha