آخرین اخبار
مستأجران را فراموش نکنید

مستأجران را فراموش نکنید

خبرها از بازار مسکن حاکی از این است که نرخ اجاره‌بها رو به افزایش گذاشته است و این اتفاق در مقایسه با زمان مشابه در سال گذشته، زودتر آغاز شده. آیا مسئولین در روزهای پایانی سال به فکر مستأجران هستند؟

استفاده از معاملات ملکی برای پول‌شویی آفت امروز اقتصاد

استفاده از معاملات ملکی برای پول‌شویی آفت امروز اقتصاد

متأسفانه بازار املاک و مستغلات، جای مناسبی برای پنهان کردن منشأ پول است. چرا که انجام معامله به صورت نقد و پنهان ساختن مالکیت یک ملک کار بسیار آسانی است.

ترس از کرونا باعث شد قدر سرویس‌های آنلاین را بدانیم

ترس از کرونا باعث شد قدر سرویس‌های آنلاین را بدانیم

اگر نیاز است تا برای حفظ سلامتی خود و دیگران از تردد در فضاهای عمومی خودداری کنیم، چگونه به امورات خود رسیدگی کنیم؟ اینجاست که نقش سرویس‎‌های آنلاین پررنگ‌تر می‌شود.

مالیات بر مسکن چه تأثیری بر این بازار خواهد داشت؟

مالیات بر مسکن چه تأثیری بر این بازار خواهد داشت؟

در صورت تصویب مالیات بر عایدی املاک، این قانون می‌تواند مانعی بر حضور دلالان و اقدامات سفته‌بازانه در بازار مسکن شود.

رونمایی از سامانه جامع املاک و تخفیف 25 درصدی مسکن ملی

رونمایی از سامانه جامع املاک و تخفیف ۲۵ درصدی مسکن ملی

محمود محمودزاده در حاشیه‌ی همایش طرح اقدام ملی مسکن، از رونمایی سامانه اسکان و املاک خبر داد. به گفته‌ی محمد اسلامی، وزیر راه‌وشهرسازی، قیمت تمام شده واحدهای طرح ملی مسکن با تامین مصالح ساختمانی به شیوه تهاتری ۲۰ درصد کاهش پیدا خواهد کرد.

پیش‌بینی اوضاع مسکن در سال 99

پیش‌بینی اوضاع مسکن در سال ۹۹

رونق معاملات مسکن تا اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت. با فرارسیدن ماه مبارک رمضان، قیمت‌ها ثابت شده و معاملات کمتر می‌شوند. تقاضا برای مسکن در سه ماه بعد از ماه رمضان افزایش پیدا کرده و مجددا در دو ماه محرم و صفر، راکد می‌شود.

رکود زمستانی مسکن! از علت تا راه چاره

رکود زمستانی مسکن! از علت تا راه چاره

تعداد واحدهای قابل اجاره برای افرادی که مایل به اجاره آپارتمان هستند، نسبت به خرید آپارتمان بالاتر رفته است. حدود ۲/۵ میلیون واحد مسکونی خالی از سکنه در کشور موجود است. خانه‌های خالی مشمول پرداخت مالیات خواهند شد.

قیمت مسکن تا عید، باز هم بالاتر می‌رود

قیمت مسکن تا عید، باز هم بالاتر می‌رود

براساس الگو‌های گذشته رکود و رشد قیمت، بازار مسکن از دوره جهش قیمتی عبور کرده و این دست از رفتار‌های غیرمصرفی در بازار؛ در صدد است تا برداشت گمراه‌کننده از قیمت‌ها را القا ‏کند و این روند به‌زودی متوقف خواهد شد.

طرح فروش اقساطی زمین به خانوارهای فاقد مسکن

تاریخ : 1398/04/13
بازدیدها : 101
طرح فروش اقساطی زمین به خانوارهای فاقد مسکن

طرح فروش اقساطی زمین به خانوارهای فاقد مسکن

یکی از مهترین دلایل افزایش قیمت خرید و فروش مسکن، رشد نرخ زمین می باشد. به همین دلیل انبوه سازان و بساز و بفروش ها تمایلی برای ساخت پروژه های مسکونی جدید ندارند و صاحبان املاک کلنگی نیز رغبتی برای ساخت مشارکتی این خانه ها ندارند. در چند ماه گذشته طرح های مختلفی برای کاهش التهاب و تعدیل قیمت ها در بازار توسط مجلس و وزارت ره و شهرسازی مورد بررسی قرار گرفته و برنامه های نظیر اخذ مالیات از صاحبان خانه های خالی، اعطای کارت اعتباری خرید مصالح به سازندگان و تامین مسکن کارکنان دولت از مهمترین این طرح ها می باشد.
به گزارش متراژ سامانه آنلاین خرید و فروش مسکن، بر اساس اعلام معاون وزیر راه و شهرسازی، طرح جدید این وزارتخانه با هدف تامین مسکن برای خانوارهای فاقد خانه اجرایی خواهد شد. مطابق با این پروژه خانوارهایی که قدرت مالی محدودی دارند و توان پرداخت نقدی ساخت مسکن بدون وابستگی به تسهیلات بانکی را دارند می توانند از امتیاز فروش اقساطی زمین بهره مند شوند. این خانوارها تنها در صورت پرداخت هزینه ساخت و ساز موفق به دریافت زمین با شرایط اقساطی خواهند شد.
شیوه اجرایی این طرح به این صورت است که نخست زمین های مناسب دولتی از طرف سازمان ملی زمین یا شرکت عمران شهرهای جدید در اختیار سازندگان قرار می گیرد و سپس هزینه ساخت به شکل نقد به بانک ها به صورت امانی تحویل می شود تا ضمانت اجرایی قدرت مالی برای ساخت از متقاضی دریافت شود. حداکثر زمان ساخت در این طرح نیز 2 سال تعریف شده است. در این برنامه دولت و انبوه سازان به صورت مشارکتی اقدام به ساخت و تحویل واحدهای مسکونی به متقاضیان می کنند. اعطای تسهیلات و امتیازات خاص مانند تخفیف پروانه های ساخت و ساز و خرید ملزومات ساختمانی باعث تسریع و تشویق سازندگان میگردد و در نتیجه قیمت تمام شده ساخت کاهش می یابد. در این شرایط تعرفه گذاری فروش آپارتمان های آماده تحویل با شرایط منطقی و نرخ های واقعی عرضه می گردد و متقاضیان با حق انتخاب و قیمت های منصفانه تری موفق به انتخاب و خرید خانه مورد نظر خود می شوند.
منبع: ایرنا
 

برچسب ها

دیدگاه شما

captcha